Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Baranek

Dziwne buczenie przy 60-70km/h

Recommended Posts

Witam,

niedawno zalozylem temat o drganiu pedalu hamulca

Please login or register to see this link.

. Jednak wczoraj doszedlem do wniosku kiedy to tak naprawde wystepuje.

Przy predkosci okolo 60-70km/h przy odpuszczeniu pedalu gazu (hamowanie silnikiem lub lekkie hamowanie hamulcem) czuc 'buczenie' i lekkie drganie pedalu hamulca/gazu. Mysle ze moze to byc ktorys elektrozaworek, ewentualnie pompa powietrza wtornego (jezeli jest w dieslu)...

Co o tym sadzicie? Ktory elektrozaworek jest za co odpowiedzialny? (nie moge znalezc tematu o tym).

Za co jest odpowiedzialna pompa powietrza wtornego.

Please login or register to see this quote.

Nie wiem jak wygląda w naturze to buczenie i drganie pedałów...

Może warto przyjrzeć się bliżej wydechowi, zawieszeniu silnika ?

Wjedź na kanał albo podnośnik, samochód w górę, niech ktoś siedzi wewnątrz i "jedzie" a druga osoba niech patrzy od spodu na kręcących się kołach...

Nie sądzę aby to była sprawa elektrozaworków, sugerując się opisem, który przedstawiłeś. Raczej obstawiałbym (zwłaszcza buczenie) coś typu "rezonans" w układzie wydechowym ( siatka elastyczna wydechu, może wkład katalizatora pękł albo ostatni tłumik popękał wewnątrz i dlatego dudni ), może to coś z wibracjami silnika, które dodatkowo uwypuklają się właśnie w takich prędkościach, a powodem tego jest walnięta(e) poduszka(ki) zawieszenia silnika...

Pozdr.

Please login or register to see this quote.

dzieki za odpowiedz, myslalem ze moze mniej wiecej przy tej predkosci klapki sie przestawiaja w kolektorze ssacym...

dziwi mnie ze to wlasnie zawsze przy tych predkosciach...

a drganie jest minimalne, ale udenerwujace

sorki za post za postem

To buczenie oraz drganie pedalow hamulca (mocno) i gazu (slabiej) wystepuje gdy rozpedze sie do predkosci okolo 80 km/h i puszcze gaz, gdy samochod zwalnia (hamowanie silnikiem) to wtedy zjawisko wystepuje. Zdarza sie to tez gdy bardzo lagodnie przyspieszam (tez przy podobnej predkosci)

Nie sa to elektrozaworki, gdyz po odlaczeniu wtyczek zjawisko nadal wystepuje.

Teraz mam teorie ze byc moze jest to pompa powietrza wtornego (czy jak to sie nazywa) odpowiedzialne za odbijanie pedalu...

Mam jeszczde pytanie o pompe vacu. Ma ona dwa "wyjscia" jedno u dolu podlaczone do rurek podcisnienia oraz drugie grube wyjscie dochodzace do serwa hamulcowego - moze tu jest problem. Nie wiem jak to dalej diagnozowac...