Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

tomekk1

Kierownica- odnowa

Recommended Posts

Witam.

Pisze ten temat bo mam pytanie do was odnośnie odnowienia kierownicy. Chodzi mi o to iz moja kierownica jest juz troche zuzyta prawie 1/3 obwodu- zszedł ten wierzchni lakier. Denerwuje mnie to bo czasami jak mam wilgotne lub mokre rece i jak złapie za kierownice to zwija mi sie pod rekami ten materiał i sie troche tego sypie.Wiem ze mozna zastosowac jakies nakładki na kierownice, lub wymienic ja na lepsza młodsza. Mnie interesuje, czy jest jakas mozliwosc jej odnowienia tzn pomalowania lub cos w tym stylu aby powrociła ta połyskliwa, gładka powierzchnia zamiast tego szorstkiego matriału.

jak juz sie sypie to pozostało obszyć ją na nowo skórą ...

albo dać brzydkie Tesco'we obicia kierownicy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Jak kolega wyżej pisze, kierownice trzeba oddać do tapicera żeby na nowo obszył skórą.

Edited by Bolek.

A co myślicie o takich allegrowych skórach na miarę z igłą i nicią?

Please login or register to see this link.

Czy to będzie taki wiejski tuning?

Wiejski to może nie ale pewnie nie długo to wytrzyma. Lepiej dołożyć trochę więcej i mieć na dłużej.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

mój brat pomalował jakąś specjalną farbą do tego celu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> efekt bardzo fajny

kolega taka obszywał

niby trzyma sie juz z 2 lata

ale powiem ci ze tak fajnie pod palcami nie czuć jak ta oryginalna ...

kierownica zrobila się taka "gruba"

A jak myslicie jaki moze byc koszt takiego obszycia bo mi sie wydaje ze to tanie nie jest, i jedyne moze nie dobre ale tanie rozwiazanie bedzie jednak nakładka.

Fajnie by było jak bys podał cos konkretnego jak nazwe takiej farby.

zapytam brata

Oddawałem już pare razy znajomym kierownice do tapicera i za obszycie brał 100zł

Edited by Bolek.

a wygląda po obszyciu jak ta oryginalna kierownica ? czy widac zed jest gruba albo cos ;P

na forum kolega ma ogłoszenie

Please login or register to see this link.

też chce swoją u niego zrobić-koszt 120zł

Jak oryginana to nie, jest deczko grubsza. ale bez przesady, nie jeden nie zauważył że to nie oryginalne obszycie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja robiłem za 120 zł we Wrześnii trudno się przyczepić do różnicy między oryginałem a teraz. Tapicer miał parę rodzai skóry i dopasował do viki odpowiednią fakturę skóry. Ostatnio kolega obszywał u tego samego kierownicę do BMW i użył innej skóry używanej w samochodach tej marki.

Co do skóry z Allegro , myślę że trudno będzie to zrobić samemu żeby to jakoś wyglądało.

Edited by Banana

No i jak tam, juy wiadomo

Witam ponownie. Wczoraj dokonałem operacji odnowy kierownicy metoda malowania która podsunał kolega mmaciekk.

Tak wiec zakupiłem farbe do skóry i do roboty. Na poczatku wypróbowałem na odcinku 2cm co z tego bedzie. Po godzinie poszedłem do auta sprawdzic czy farba wyschła. Nie czekajac na nic zabrałem sie do roboty i wymalowałem cała kierownice.

Dzisiaj z rana poszedłem odrazu do auta aby sprawdzic efekty i powiem szczerze byłem mile zaskoczony. Ubytki w powłoce na kierownicy zostały zupełnie zniwelowane a czysta lsniąca czern sprawia ze kiera wyglada jak nowa.

W zwiaku z tym iz ubytki na mojej kierownicy były znaczne musze pomalowac ja jeszcze raz aby zypełnie ja doprowadzic do stanu fabrycznego.

Polecam ta metode poniewaz jest skuteczna i tania w zastosowaniu, koszt farby 10zł.

Godne podpiecia dla potomnych.

Wstaw jakąs może fotke kiery żeby można było zobaczyć jak to wygląda i nazwe farby.

OK jutro wstawie fotke, a nazwa farby to KAPS

Edited by tomekk1

Oto efekty. Jak widac jest róznica w kolorze porównując do poduszki bo taki sam odcień miała kierownica przed operacja.

Oczywiscie przed malowaniem trzeba kierownice dobrze odłuscic aby nasza praca nie poszła na marne.

Ciekawe ile wytrzyma i po ilu km zaczną sie robić czarne ręce

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak narazie zrobiłem prawie 100km po malowaniu i zadnych czarnych rak nie mam a co do tego ile to wytrzyma to własnie testuje.

No napwno nie ma co oczekiwac ze kierownica bedzie jak nowa fabrycznie, która powiedzmy po 100tys km dopiero bedzie dawała znaki zuzycia.

UP.

Kolejne kilometry bez zadnych problemów ze złazeniem farby czy brudzeniem rak.

Ale się ta kiera świeci się, jak psu jaja

napewno sie zmatowi