Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Arek_21Byd

Zimne powietrze dolotu

Recommended Posts

Koledzy szukałem szukałem i nie znalazłem żadnego tematu na jak najlepsze doprowadzenie zimnego powietrza do nie seryjnego układu dolotowego w moim przypadku jest to box BMC Dia pod maską niema zbyt wiele miejsca (mam 2.016v z klimatyzacją) więc starałem się jak najlepiej ukierunkować boxa na otwór powietrza od seryjnej puchy ale i tak zasysa powietrze z komory więc muszę kombinować dalej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> tu mam prośbę do kolegów którzy majstrowali z dolotem jak doprowadziliście powietrze jeśli na forum jest gdzieś to opisane proszę o linka i o zamknięcie temtu a tak to wygląda

Please login or register to see this link.

zapytaj kolegę SNOWSURFER

on ma w swojej V6 moim zdaniem super rozwiązany problem zasysania ciepłego powietrza z komory silnika

nawet ciekawe rozwiązanie tylko że ja nie po dziurawię swojej puchy więc szukam dalej

To w taki przypadku chyba musisz wymontować rezonator i założyć dłuższą rurę żeby ciągnęło spod zderzaka

hmm to może mieć efekt ale chyba żeby wymontować rezonator trzeba nadkole zdjąć tak

Ja mam wszystko wywalone co seryjne i z dolnej kratki zderzaka idzie rura fi 80. Leci odrazu do góry i troszke spłaszczona pod lampą przechodzi do komory, w której to jest rozkrojona wzdłuż i "otula" stożek od spodu. Natomiast od góry mam osłone termiczną z nierdzewki. Nie jest idealnie ale tanim kosztem myślę, że nieźle wyszło.

zrobione wywaliłem rezonator puściłem tam rurę zobaczymy jak będzie się spisywało

ładnie to masz zrobione, nie marudz ze masz malo miejsca:) wlasnie jest wystarczająco duzo:) Widze ze powaznie podszedles do tematu, pierwszy raz widze zeby ktos w ogole załozył boxa nie wspominając juz ześ zamocował obudowe na sztwyno zeby efektu przesiewania nia bylo:) (byl gdzies obszern artykuł o prawidłowym montażu).

Ja mialem to załozeone tak :

No jak coś robić to konkretnie wszystko ładnie już spasowałem ale jeszcze będę przerabiał chcę zrobić naprawdę bezpośredni wlot powietrza do rury stosując takie cudo

po montażu w zderzak wtedy będzie bajera

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">