Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest marioworo

Dziwne zdarzenie z silnikiem !!

Recommended Posts

Guest marioworo

Witam mam vectre B 1998r 1,8 poj.

Chcialbym opisac jakie mialem dzis zdarzenie VB otoz dojezdzajac do domu, nagle auto jakby sie zadlawilo i nie mialo mocy po czym zapalila sie kontrolka silnika i po chwili auto zgaslo, Prubowalem go odpalic ponownie ale nie moglem, dopiero za czwatra proba sie udalo ale jak nacisnelem na gaz zaczal sie ponownie dlawic. Zgasilem i po chwili odpalilem ponownie i wszystkie objawy minely, czy ktos zna przyczyne. Czasami jeszcze jak silnik jest juz rozgrzamy przy odpalemu zapala sie kontrolka silnika ale jak zgasze i ponownie odpale juz sie kontrolka nie pali tzn normalnie gasnie, czy ktos wie co to za objawy i jak to ewentualnie naprawic ??

Pozdrawiam

Edited by marioworo

Po pierwsze odczytaj błędy. Tu masz jak to zrobić:

Please login or register to see this link.

Potem poszukaj a jak nie będzie to dopiero pytaj

Pewnie egr sie zawiesił

Guest marioworo

Narazie auto chodzi ponownie bez zarzutu, ale dziwny taki przypadek mam tylko nadzieje ze to jednorazowy wyskok i nic powaznego od tego sie nie posuje. Pozdrawiam

a może silnik dostaje gdzieś lewe powietrze. miałem podobnie u siebie. podczas jazdy auto ni z tego ni z owego traciło moc i stawało- dodawanie gazu tylko pogarszało sprawę. po zapaleniu jakiś czas było oki i potem znowu. okazało się że silnik dostawał lewego powietrza z okolic odpowietrzenia pokrywy zaworów, wyskakiwał błąd przepływomierza. po wymianie odmy wszystko jest oki

Guest kaczo_

Wg mnie to EGR. Miewałem podobnie w poprzedniej VB 1.6i.

Wyczyścić, zaślepić lub wymienić (ja akurat wymieniałem).

koledzy dobrze nakierowóją lecz zacznij od zczytania błedu,ja raczej stawił bym na czujnik położenia wału podobne objawy w swojej viki miałem....

Please login or register to see this quote.

A ja miałem podobne przy EGRze.

I tak to my sobie możemy zgadywać i snuć różne teorie beż końca. To jak wróżenie z fusów a nikt tu wróżką nie jest.

Przede wszystkim sczytać błędy - to jest podstawa

cichy117 już powiedział jak to zrobić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A potem wal na forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">