Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
grzesio1810

Malowanie spojlera

Recommended Posts

Jak w temacie na moim prześlicznym spojlerku odlazła bezbarwna warstwa lakieru. Kod L385, moje pytanie jak to naprawić czy można ten fragment (5x10 cm) jakoś uzupełnić czy trzeba malować całość. No i tak czy tak to jak?

Please login or register to see this quote.

lakiermistrzem nie jestem Ale naprawiajac kawałek moze zostac slad (Chyba zalezy od fachowca) Ogólnie to papier siakis 2000 caly spojlerek mat i nowy klar

Bezbarwny lakier to nie Kod L385 tylko bazy pod nim

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale fachowcy niech mnie poprawią

Dokładnie tak się robi choć też nie jestem lakiernikiem ale mam 2 kumpli którzy się tym zajmują. Powiem tyle że jeżeli oddasz do lakiernika to on porostu nową warstwę lakieru położy chyba że masz zdolności malarskie sprejem to może warto samemu spróbować kupić lakier w spreju i prysnąć.

czyli mówicie, że jest opcja żeby to poprawić bezbarwnym...

bo w sumie mam takowy co prawda kupiony do innego celu no ale...?

Spróbuję prysnąć i zobaczymy co wyjdzie.

Edited by grzesio1810

Jeśli masz ten bezbarwny nabity w spray to może wyjść nieciekawie. Najlepiej by to było potraktować pistoletem. Bezbarwnym lakieruje się raczej cały element, a nie kawałek. Do zrobienia kawałka musiałbyś to cieniować rozpuszczalnikiem do bezbarwnego.

Witam ,

Jedyna właściwa odpowiedż bądź podpowiedź. Możesz zrobić małą zaprawkę ,ale bezbarwnym maluje się cały element ,chyba że jest duży np maska .Spoiler nie jest duży wiec i lakieru nie pójdzie dużu ,wieć możesz go jeszcze raz zmatować i trysnąć bazą , a nastepnie bezbarwnym.Po wyschnięciu jeszcze raz delikatnie zmatowić papierem 2000 i zapolerować z pastą polerską FARECLA G3 . błysk nie z tej ziemi

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja mam trochę inny problem. Mianowice mam kilka burchli i muszę je naprawić. Widziałem jak lakiernikowi udało się pomalować pół błotnika i nie ma nawet śladu. Chcę to zrobić sam tylko zostaje kwestia jakie mam szanse zrobić to malując kawałek elementu i jak to będzie wyglądało pomalowane sprayem bo raczej nie uda mi się załatwić pistoletu

Sprayem nawet nie zaczynaj jeśli to jest bardzo widoczny element.

A ze tak zapytam to o ja innego napisalem ??

Po pierwsze , aby dobrze pomalować trzeba sie na tym znać- odpowiednie ciśnienia podczas nanoszenia bazy, podczas cieniowania rownież inne cisnienia natrysku, Znaczenie mają rownież rodzaje zastosowanych materiałów. Generalnie nie jest to takie proste jak sie wydaje. Zaprawdki dobrze wykonanej nie zrobisz na takim kawałku jak napisał grzesio1818..Powierzchnia zmatowania i zaczyszczenia powinna być dwa razy wieksza.Wszystko w temacie z mojego doświadczenia

Pozdrawiam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

edit: Jaki masz kolor lakieru?

Edited by evox

Bez urazy ,miałem na mysli własnie Twoją odpowiedz jako tą właściwa