Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest TomekBiala

Nie dmucha do środka

Recommended Posts

Guest TomekBiala

słuchajcie mam taki problem, że mam ustawiony klimatronik na ogólne dmuchanie czyli nie zaznaczony żaden kierunek nawiewu i kiedy jest ustawiona temperatura poniżej 22-23stopni jest ok, natomiast powyżej 23 stopni zaczyna wiać silniej na szybę a prawie wogóle z nawiewów na kierowcę i pasażera?? Zmiana siły nawiewu nie pomaga....

Czy to tak musi być czy jakaś usterka??

Please login or register to see this quote.

Na początek spróbuj zresetować klimatronik poprzez przytrzymanie zdaje sie 5 sekund przycisk AUTO i OFF

Guest TomekBiala

Próbowałem - bez skutku.......

inne pomysły ;/

Mam tak samo, na ogólnym bardziej wieje na okna. Chyba to normalne w trybie "ogólnym" gdy nie ma wybranego kierunku nawiewu. Jaką masz Vectre ? jaki model ? Rocznik ?

Guest TomekBiala

Vectra B CDX 2.0 DTI rocznik "00 (niby pełna opcja)

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

czyli myślisz, że to normalne??

Może niech jeszcze ktoś się wypowie....

No to troszkę auta mamy inne, ja Vectra C 2004. Nie mniej jednak wydaje mi się to normalne, ponieważ tryb ogólny jest tak jakby trybem AUTO. Aby siła wiatraka mogła rozchodzić sie po wszystkich kanałach, musi "okroić" trochę niektóre nawiewy. Ja sobie to tak tłumaczę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. Faktycznie, ktoś mógłby napisać czy to normalne w Vectrach ?

Guest TomekBiala

Trochę mnie dziwi że przy niższych temperaturach wieje bardziej do środka a powyżej 23 stopni wieje na szybę....

U Was jest tak samo czy zmiana temperatury nic nie zmienia??

Widocznie tylko my dwaj korzystamy z ogrzewania w Vectrach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> szkoda

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odkopię trochę temat. Teraz gdy zimniej może ktoś w końcu wypowie się ta powyższy temat ? Czy macie tak samo w swoich Vectrach (u mnie w C GTS), że na ustawieniu domyślnym nawiewów (wszystkie odznaczone) dmucha tylko prawą i lewą skrajną komorą a środkowymi nie ?

Guest TomekBiala

zauważyłem że tak kulka na środku deski rozdielczej przy szybie to jakiś czujnik temperatury. Wygląda na to że kiedy jest zimno na dworzu to climatronic sam ustawia wiekszy nawiew na szybe zeby nie parowała, może to jest rozwiązanie dlaczego tak słabo wieje ze środkowych nawiewow.