Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest wienek

stuki w gornej czesci klapy gts

Recommended Posts

Guest wienek

Od czasu kupna GTS mam z nim problem ponieważ caly czas mi cos stuka w gornej lewej czesci klapy bagaznika nie sa to plastiki bo wszystkie zdemontowałem, ani slynne odboje tylnej klapy ani zamek. sprawa jest o tyle dziwna ze jednego dnia stuka a innego nie. Rozebralem wszystko co sie dało i dalej nic na codzien pracuje w serwisie samochodowym Bosch i co nieco sie orientuje w tematach motoryzacyjnych ale ta sprawa zaczyna mnie przerastac moze jakies porady albo doswiadczenia z waszej strony.

na zawiasach nie ma luzu?

Guest wienek

raczej nie sworzen wymienilem na nowy i nic a jakby byl luz stukaloby caly czas a przez okers jak bylo cieplo na zewnatrz w gume w ktorej biegnie wiazka miedzy klapa a boczna czescia nadwozia wlozylem kawalki gumy od wieszaka tłumika i naciagnalem wiazke ktora leci przez klape i pomagalo a teraz kicha stuka, ciezka sprawa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

no panowie moze jakies pomysly ????

patrze ze slabo z kreatywnoscia u was

Edited by kberest
Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim

Please login or register to see this quote.

Skoro twierdzisz, że słabo z kreatywnością, to ja Ci doradzę...

wymień całą klapę na nową, na pewno nie będzie stukało

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

a ja jestem pewny ze to gumki od stabilizatora ,ja z tym pol roku walczylem co mi stuka

Guest wienek

kolego na 100 procent klapa bo z tylu jezdzilem

może to:

Please login or register to see this link.

no i te odboje jeszcze bym sprawdził - lubią się wytłuc i tracą regulację - u mnie (kombi ma to samo) pomogło dopiero naklejenie na nie grubych podkładek filcowych.

chyba widziałeś u mnie na ostatnim zlocie i sobie też założyłeś

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest wienek

Panowie to w gornym lewym rogu klapy cos stuka i nie zawsze trzeba sporo pojezdzic, a odboje sa nowe polka tez nie skacze, racze4j to mi cos sie nie podoba ze sworzniami w zawiasach klapy bo jest luz, nie wiem czy tam byc powinien luz lekki???

Zawiasy odboje i regulacja zamka - więcej chyba nic nie wymyślimy. Zostaje jeszcze uszczelka ale to raczej widać. Jak odboje nie dociskają to i na zawiasach może stukać. U mnie (kombi) delikatny luz na sworzniach jest - jak złapię za klapę i poruszam to cośtam słychać ale po zamknięciu nie stuka - spróbuj tych filcowych podkładek - to nic nie kosztuje.

Mam to już chyba od roku...

A ja widziałem Twoje auto na zlocie ?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Możesz spróbować dociągnąć trochę klapę poprzez regulację zamka - tego uchwytu, który jest na krawędzi bagażnika.

Guest wienek

a gdzie te filce panowie naklejacie konkretnie ??

albo na odboje (ja tak mam bo wtedy filców nie widać) albo na nadwoziu tu gdzie mają trafić odboje. Przyklejałem na taśmę dwustronną a w zasadzie to już była fabrycznie na filcach.

U mnie klekot też czasami się pojawia i podejrzewam mocowanie teleskopów. Jak wypnie się jedną stronę i nimi porusza to właśnie dają taki klekoczący odgłos. Bardziej metaliczne pukanie dawała antena CB zamocowana uchwytem do klapy ale dodatkowe podkładki to wyeliminowały.

Pozdrawiam

nie pamietasz Q7

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

wienek, filce pomogły?

Guest wienek

panowie nic nie pomaga rece opadaja

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a stuka dalej, raczej taki rezonans niz stuk

Guest wienek

sprawa wyglada tak ze po przejachaniu krotkiego odcinka tylna klapa wpada w jakies lekkie pukanie i przenosi sie to na nadwozie i powstaje lekki stuk ale wystarczt dotknac nazwozia pod tapicerką z tylu i cichnie jak puszczam znowu sie nasila kurcze ale niezła zagadka ???

a może z zawieszenia coś się niesie?

Guest wienek

nie to kolego napewno nie zawiecha gorna czesc klapy albo cos z zawiasami na bank tylko co??? dalej walcze...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

..... a moze amorki klapy juz maja dosyc, puszczaja i klapa wpada w rezonans podczas jazdy ???

Guest wienek

kolego amorki pracuja tylko po otworzeniu klapy, normalnie sa złozone

Panowie odświeżę trochę temat..borykam się z problem trzasków/stuków klapy w GTS-ie. Regulowałem już zamkiem, różne kombinacje odbojami, gumami dociskającymi półkę, przesmarowałem zamek, po podklejałem filce wszędzie gdzie się da oraz psiknąłem smar silikonowy w zawiasy u góry (te sworznie) a jak trzeszczało tak trzeszczy:/ W sumie zauważyłem tam luz na zawiasach i jak potrząsnę przy samej górze klapa to stuka ale nie wiem czy przy zamkniętej klapie może to mieć jakiś wpływ oraz pocą sie siłowniki, ale z tego co wyczytałem jak są one złożone czyli przy zamknietej kalpie to nie maja one wpływu na drgania..koledzy pomóżcie bo ręce mi opadją..co można jeszcze ewentualnie zdziałać, aby problem ustał.

kolego wymien te sworznie na zawiasach w ASO ja kupowalem po 12pln za sztuke...

Kolego a jak je wymienić..trzeba demontować klapę?