Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Sylvvek

Jak wymienic odboje w tylnych amorkach???

Recommended Posts

Witam. Jak sie zabrac za wymiane odboji w tylnych amorkach.??? Jak i co trzeba porozkrecac zdejmowac w bagazniku i wogole?? Prosze o porady na ten temat. Dziekuje i pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

od strony bagaznika nie robisz nic.

Sciagasz kolo i nadkole, pozniej masz jedna srube od dolu kolumny (przykrecenie do piasty), na gorze sa cztery sruby, ktorymi kolumna trzyma sie do nadwozia,

Jak juz bedziesz mial sciagniete to spinasz sprezyny sciagaczami i od gory rozkrecasz.

Jak sciagniesz kolo i nadkole to zobaczysz jak wyciagnac cala kolumne, a pozniej jak bedziesz pokolei sciagal to sobie tez poradzisz, nic trudnego.

Dzieki kolego.

A wiesz moze jakie to odboje tam przychodza i ile? I mniej wiecej ile koszt takich na obie strony?

Edited by slagosz

Bo w sumie to nie napisalem dlaczego chce je wymienic. A wiec tak. Stukalo mi z tylu na nierownosciach drogi. No to wymienilem tuleje plywajace glowne gumy stabilizatorow etc. No ale ze dalej stuka to szukalem wnikliwie. I ewidentnie stuki dochodza na wysokosci tylnych siedzen. Takze sadze ze to pukanie to te gumy. Amorki sprawdzane. Stan bdb. Macie jeszcze jakies pomysly????

Odboi jest po jednej sztuce na amortyzator, ale nie bardzo mi sie wydaje żeby one byly winne jakiemu kolwiek sutkowi. W jaki sposób sprawdzałes te amorki bo znam przypadki że wydawało że amorki trzymają ale ale jest uskok w ich działaniu i sie tłucze.

Amorki sprawdzal mi kolega na stacji diagnostycznej wyszly ok. Denerwuje mnie to stukanie. Stuka na malutkich nierownosciach drogi. Na duzych dziurach nic a nic. Ciekawi mnie to strasznie. Jak chwyce auto za nadkole z tylu i podnosze to jest "puk" jak puszcze "puk" . I taki sam odglos jest we wnetrzu podczas jazdy po nierownosciach. Tylko ze w szybszym tempie. A mozliwa jest kwestia ze sie sruba na amorku popuscila albo cos???? Masz jakies rady??? . Zaznace ze stuka po obu stronach.

Edited by slagosz

Mozna jeszcze sprawdzic górne mocowanie amorka, jak pisałeś że mogło sie poluznić.

Czyli ta główna śrube na amorku czy te 4 male co jest przymocowany do karoseri???

No powiem ci ze najbardziej mnie zastanawia dlaczego jest to "puk" . Przeciez nie powinien pukac prawda???

Edited by slagosz

Ta jedna do uchwyt są tam gumki, kture przy okazji możesz sprawdzić czy nie są wygniecione.

Amorek może robić puk

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Bolek.

No tak. Ale czy powinien ???

Nie, nie powinien.

To cytuje z innego forum : "Nie znam zawieszenia Twojej vectry ale sprawdź amortyzatory pod względem nazwę to ich luzu bocznego.

Jest to luz tzw. tłoczyska w prowadnicy tłoczyska. Jeśli jest i to wyczuwalny to amortyzator stuka-puka podczas małych obciążeń, nierówności, "wygina się" na boki względem swojej osi symetrii(drgania-dźwięk) przenoszone są na podwozie.

Charakterystykę tłumienia ma prawidłową i scieżka nic nie wykaże(nie ma ucha). Ja też sprawdzałem tak(jak kupowałem samochód) w stacji diagnostycznej i było OK.

Później tylko dobiegały do mnie: tuk,puk(takie delikatne ale wku........)

Sprawdzałem łożyska kół, tuleje wachacza... dopóki nie poszarpałem amorami prostopadle do osi ich pracy.

Pozdrawiam!"

Czyli amorki moga miec tzw luz na tloczysku. Hmm i co tu zrobic

Jak pisałem wyżej znam takie przypadki i tu jedyne lekarstwo to wymiana. Sprawdz jeszcze to górne mocowanie jeżeli bedzie ok to wymiana amorków.

Dzieki kolego za pomoc.

Mam nadzieje że jakos pomogłem i ze zobaczymy sie na jakimś spocie bo widze z tego samego województwa jesteśmy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Odezwij sie w oddziałowym.

No teraz mniej wiecej wiem co szukac i sprawdzac. Pomogles. A reszte musze zalatwic juz sam. No do Brzeska mam 20-30minutek.

Tu masz numery tych gumek o których pisał Bolek.: GM 90495620 + 90495621. Dostaniesz je w każdym ASO, albo tu:

Please login or register to see this link.

Ja miałem to samo. Po wymianie tych gumek problem zniknął.

Guest miras.pla

Witam, tak na marginesie, to które amorki są lepsze gazowe czy olejowe? pozdrawiam miras

Napewno gazowe, są twardzsze i trwalsze.

A jaki odglos stukania miales, Taki jak opisywalem wczesniej? Wiec jesli wymienie te gumki to powinno byc ok? Jeszcze nie mialem nawet czasu wykrecic amorkow. Czesto sie wybijaja te gumy?

Edited by slagosz

Guest zzyzioo

Witam!

mam podobny problem,jak wymienisz te odboje to daj znać co ijak.

Pozdrawiam

U mnie stukało na małych dziurkach, przy przejeżdżaniu przez "leżących policjantów" i nawet gdy mocniej pokołysało się autem. U mnie były oryginalne amory od nowości, a przejechane miały jakieś 175 tys. km i stukało. Wszystko zależy na pewno po jakich drogach jeździsz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Problemem może być odkręcenie tej górnej śruby na amorku, która trzyma mocowanie sprężyny. U mnie w jednym nakrętka była przerdzewiała i nie chciała się dać odkręcić. trzeba było obcinać ten kawałek amora. Na szczęście i tak je wymieniałem, więc mi nie zależało żeby się bawić w odkręcanie śrubek

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam i ja mam podobny problem z tyłu zostało mi tylko do wymiany amortyzatory albo te gumy , jutro jade na przegląd może coś wykryją

Guest zzyzioo

Auto jezdzi od prawie roku po naszych drogach i powoli wymieniam wszystko. tak w ogóle to mam podobna sytuacje z przodu niedługo zabieram sie za reanimacje Viki

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Dam znac jak wyszło po wymianie.

po przeglądzie wszystko ok zadnych luzów , więc szukam dalej