Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest drapek014

problem z zapalającym sie "check engine"

Recommended Posts

Guest drapek014

Witam.

Mam Vectre z 1998 r. z silnikiem X20DTH (74 kW). Od dłuższego już czasu borykam się z dziwnym problemem. Zapaliła mi się kiedyś kontrolka CE. Oczywiście standardowo pojechałem na komputer - błąd w układzie EGR. Pikuś, mechanik powiedział, że po wyczyszczeniu zaworu będzie git i niestety lipa. Po uruchomieniu i krótkim rozgrzaniu silnika (problem nigdy nie wystąpił od razu po zapaleniu - im zimniej-tym później) na każdym postoju na światłach zapala się CE, silnik przełącza się w tryb awaryjny (wyraźny spadek mocy). Po wrzuceni biegu (nigdy na luzie-samochód musi jechac do przodu lub do tyłu) i osiągnięciu 1600 obr/min. kontrolka gaśnie, tryb awaryjny znika i tak jest do następnego zatrzymania. Jak na jedynce będę rozpędzał się powoli to kontrolka nie gaśnie i samochód jest dalej w trybie awaryjnym. Na drugim biegu czy na trzecim - nieważne musi miec 1600 obr/min. żeby zaczął normalnie jechac. Czasem problem pojawia się też podczas jazdy gdy przez dłuższy czas obroty są poniżej 1600 obr/min. Wtedy znów to samo -kontrolka, tryb awaryjny, a po 1600 obr/min. już normalnie.

Pomóżcie bo już nie mam pojęcia co robic. Problem pojawił się po wymianie skrzyni biegów, ale to chyba nie ma nic wspólnego z problemem.

zapisz numer błędu i wrzuć w forumową wyszukiwarkę. Fakt, Że jeśli to P0400 to lektury na tydzień a sprawdzania na miesiąc.

mozesz tez samodzielnie posprawdzać wężyki i gumki ukladu podciśnienia. miałem ten sam problem na swiatłach kontrolka gasła przy wyższych obrotach- efektem był pęknięty węzyk właśnie przy zaworze EGR. węzyk wymieniony tzn. skrócony i problem znikł.