Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bajb

Klekotanie x16xel

Recommended Posts

Witam. Jestem tutaj swiezak, wec prosze o wyrozumialosc ktorej tutaj dostatek. Chodzi mi o dziwne delikatne klekotanie za pokrywą glowicy (silnik 1.6 16V , x16xel) Moj mechanik mowi ,ze to wszystko wporzadku ,chociaz jak kupilem Viki rok temu to tego nie bylo. Slyszalem ,ze to moga byc popychacze. Moze ktos mial cos podobnego?? przebieg 130tys. olej zmieniany co 9500 km MOBIL 10w40

Guest klekocix

Please login or register to see this quote.

Auto może posiada gaz?

podaj więcej szczegółów, jeżeli tylko na zilnym silniku i po pewnym czasie jak się nagrzeje częściowo, ustaje to zapewne popychacze.

Albo pęknięty kolektor co w tym silniku rzadko się zdarza.

Albo tak jak ja miałem czyli wyplutą uszczelkę na łaczeniu kolektora z tłumikiem i ładnie mi klekotało.

Albo popychacze.

Podepnę się pod temat. U mnie klekocze ale u dołu silnika zaraz po odpaleniu rano. Motorek również x16xel. Czyżby panewka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> ? Ale jeżeli tak to chyba powinno klekotać non stop a tu nie...po rozgrzaniu cisza.

Edited by @ro

Guest lukas0022

a ja powiem tak z klekotaniem dalem sobie juz spokoj heheh

wymienilem popychacze uszczelniacze zawory pierscienie i wiele innych wpakowalem w silnik 4000 pol roku spokoj i dalej na zimnym klepie, bieze olej, kopci wiec olewka totalna ten typ tak ma

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

(a i w te 130 000 ni chu chu nie wierze) bo niemozliwoscia by bylo ze juz klepie pozdro i powodzenia

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by lukas0022

Guest ROGO

to u ciebie będzie albo peknięty klektor albo wydmuchana uszczelka pod kolektorem tak jak kolega wcześiej wspomniał

Auto ma gaz od lipca tego roku. klekota ogolnie na zimnym. pozniej cisza . Moj mechanik mowi ,ze to moga byc jakies zaworki od gazu ,a jak nie to popychacze lub te panewki. Ogolnie narazie poczekam na nieco powazniejsze objawy,bo te sa w granicach rozsadku:)

dzieki za info !!

Nie śmierdzi pod maską lub w aucie spalinami?

NIE nie smierdzi ... to sa popychacze jednak , do wymiany jest ich chyba 16 z tego co wiem ... ale na razie jeszcze poczekam ,bo to nie jest jakos razece lub drazniace. Bo bedzie tak jak z piastami ,niby do wymiany ,kupilem nowe, a sie okazalo ze strae sa w swietnej kondycji...

Edited by bajb

jedna uwaga do tego cykania!! dzisiaj wracalem z pracy , i nie chcial mi sie gaz zalaczyc> Ustalem,silnik nie cyka tak jak pisalem wyzej. Sprawdzam instalacje gaz, sprawdzam bezpiecznik ,byl wypiety ,zalaczylem i wiecie ,ze jak gaz sie zalaczyl to zaczelo dopiero cykac ... Czyli to moze byc cos od gazu. Musze zbadac sprawe!!!

A jak śmierdzi to co? JA u siebie mam wrażenie ze czasem zaleci spalinami. Właziłem po samochód, szukałem czy gdzieś na kolektorze i dalej wydechu nie dmucha ale nic nie znalazłem

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Nie wiem kolego jakie masz komponenty w instalacji gazowej. Ale jeśli jest to sekwencja to pewnie masz listwe wtryskiwaczy, ktore zaleznie od modelu normalnie cykają. Jesli są to standardowo montowane Valteki to będą klekotać ale to jest normalna ich praca. Inne modele pewnie są cichsze ale Valteki slychac dosyc mocno.

A wszystko co piszesz wskazuje własnie na wtryskiwacze --> zalączenie gazu --> cykanie.

Jesli to jest to nie ma sie czym przejmowac bo to normalne.

Spotkalem sie juz z taka opinia u mojego mechanika ,ze to moga byc wtryskiwacze i ,ze to nie jest nic groznego ,tylko normalny cykl pracy.. Widze ,ze mamy ten sam silnik i instalacje gaz ,wiec dzieki za informacje.

Guest renes

Podepnę sie pod temat,bo mi tez zalatuje na zimnym spalinami w srodku

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Jak śmierdzi spalinami i klekota to masz problem z kolektorem... U mnie przy X20XEV dmucha spod kolektora po stronie rozrządu (też czasem śmierdzi w kabinie, zwłaszcza gdy auto stoi i są włączone nadmuchy).

Edited by krzysiak

ja stawiam na wydmuchana uszcelke miedzy kolektorem a silnikiem ja tak mialem w mojej vectrze b 1.8 wymienilem uszczelke i jest cisza

Jeśli kolega ma gaz to na bank "klekotają" wtryskiwacze od gazu. U mnie są nowe a hałasują jak stary kombajn

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

i ostatnio Viki przeszła samą siebie 7,39l/100 km.....

chyba ze tak

Również podepnę się pod temat.

Zauważyłem teraz przy dużych mrozach, że zaraz po rozruchu silnik mi klekocze jakieś 3-4 sekundy po odpaleniu (odpalenie na zimnym silniku). Wcześniej tego zjawiska nie była, albo było ale bardzo krótkie i nie zwróciłem na to uwagi.

Czy mógłby mi Ktoś powiedzieć co to może być, czy można z tym jeździć czy lepiej od razu naprawiać?

Mogą to być popychacze.

Jak ustaje po krótkim czasie to o nic się nie martw.

cykanie przez kilka sekund rano jest normalnym objawem ponieważ popychacze są regulowane ciśnieniem oleju przy każdym starcie silnika. a wiadomo zanim silnik uzyska ciśnienie oleju musi te kilka sekund pracować.

cykanie cały czas na gazie to na pewno listwa wtryskowa(sekwencja)

cykanie na benzynie może być spowodowane również wtryskiwaczami benzyny np gdy są już lekko zużyte.

pozdro for all

Dzięki za dobre słowo.

To krótkie klekotanie występowało jak na termometrze przed rozruchem było -12, -14 stopni.

Dzisiaj jak odpalałem w garaż przy -8 już efektu klekotania nie było i oby nie wrócił.smile.gif