Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Montaż xenonów - Vectra B

Guest delkojote12
 Share

Recommended Posts

Guest delkojote12

Witam jestem tu nowy wiec prosze troszke o wyrozumiałosc chciałem podłączyc lampy xenonowe od po lifta do vectry przed liftowej przeszukałem co mogłem i jak mogłem i nic nieznalazłem chodzi mi o jakis schemat podłączenia czy fotki

Edited by Cretux

Guest delkojote12

dzieki za to ale schemat jest do poliftowej instalacji a ja mam przed liftową i teraz pytanie jest czy instalacja jest taka sama i kolory kabli sa te same ??

chyba jest taka sama, najprościej będzie jak weźmiesz miernik i sprawdzisz na których kabelkach pojawia Ci się napięcie przy włączonych postojówkach, mijania i dłógich.

Guest delkojote12

panowie a próbował ktos podołac samopozomowaniu jeżeli poprzednio niebyło bo mam cały zestaw lampy przetwornice senory od poziomowania i spryskiwacze

Za jakiś tydzień dwa ja będę to robił u sebiha ogólnie pare osób to już robiło, poszukaj jest opis gdzieś na forum niestety teraz nie mogę znaleźć.

Guest delkojote12

Witam mam jeszcze jedno pytanie odnosnie xenonów a dokładniej samopozomowania jak zamontować czujniki pozomowania patrzałem i za cholere niemoge znalesc miejsca gdzie one powinny być . może miał ktos doczynienia z takim czymś i cos mi poradzi

co do kolorów przewodów w zmianie z przedlifta na polifta to kolory są identyczne

u siebie udcialem kostki przedliftowe (okragle) i zamontowalem kostki poliftowe (prostokątnbe) i kable są identyczne :)

a co do poziomowania to kolega oggway juz dla paru osob na forum robil jakies schematy itd ! nie wiem co dokladnie bo mnie ten temat nie interesił - ale jak cos to pisz do niego to cie skieruje w odpowiedni temat

co do montażu samopoziomowaniu na wahaczach w przedliftach. nie ma odpowiednich mocowań fabrycznie dospawanych - więc albo wymienisz wahacz od polifta, albo sam będziesz spawał. Najlepiej jak gość od którego to kupiłeś porobi Ci fotki elementów z których to zdemontowałeś. dodatkowo czeka Cię pociągnięcie kabli do przedniego prawego wahacza i któregoś tylniego - nie pamiętam teraz.

układy które porobił oggway mi i kamilowi_K są tzw zamiennikiem, zamias oryginalnego samopoziomowania na wahaczach podczas jazdy mamy możliwość sterowania wysokością świateł z kabiny, jak to się robi w przypadku zwykłych reflektorów. Jest tam zastosowany dzielnik napięcia obniżający zwykłe 12V z wtyczki silniczka lampy do poziomu napięcia jakie potrzebuje przetwornica xenona od czujnika z wahacza.

• 2 years later...

witam panowie chce zalozy sobie xenony w przed-lifcie tylko ze nie daje auto na warsztat bo tam za zalozenie lamp sprysków itd powiedzieli mi 450 zl + wymiana zderzaka na polift wiec robie to sam tylko mam pytanie czy ktos ma jakis schemat lub opis co i jak poskladac zeby wszystko dobrze pradziło dzieki za info

mam lampy, czujniki samopoziomowania, przetwornice, spryski czekam na kostki do lamp z polifta na xenon

tylko zastanawiam sie czy wlacznik swiatel xenonowych jest taki sam jak do zwyklych lamp

mam lampy, czujniki samopoziomowania, przetwornice, spryski czekam na kostki do lamp z polifta na xenon

tylko zastanawiam sie czy wlacznik swiatel xenonowych jest taki sam jak do zwyklych lamp

włącznik jest inny, nie ma w nim ręcznej regulacji wysokości.

Jeśli zdejmiesz zderzak to sprawdź czy nie ma na nim od spodu dwóch znaczków pod otwory na spryski. Odejdzie Ci mierzenie. U siebie nie mam xenów ale spryski mam więc u Ciebie te znaczki też powinny być.

ok tylko jak nie bede miec to lipa trzeba bedzie mierzyc itd. a powiedz mi jak wyglada montaż czujnikow samopoziomowania wiem tylko ze sa na przemian zamontowane na wahaczach tylko w ktorym miejscu ???

Edited by malina 90

a nie na przemian na wahaczach ???? 1 na lewej a 2 na prawej ???

Edited by malina 90

Guest likom44

jak jestes w aucie to na prawym przednim i na prawym tylnim.w sumie tam chyba nie ma poznaczonych otworow wiec jak bedziesz samodzielnie dokladal instalacje to bez roznicy czy prawy czy lewy wahacz.

tez tak slyszalem ze prawy i lewy po przekatnej ale pisza co innego wiec juz sam zglupialem

Edited by malina 90

• Cretux changed the title to Montaż xenonów - Vectra B