Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jakie dobre świece zapłonowe polecacie ??

Guest kamil1515
 Share

Recommended Posts

Guest kamil1515

Tak jak w temacie

Musze zmienić u siebie. Wystarczy kupic jakieś najtańsze czy lepiej zainwestować w coś lepszego ??

Autko chodzi tylko na benzynie.

Jest tyle tematów o tym na forum,że można książkę napisać ;) .

Polecane na forum są NGK i oryginały GM-a.

Ja osobiście wybrałem NGK i nieżałuję :) .

Edited by D.A.N.I.

Guest kamil1515

dzięki panowie

chociaż szukajkę sprawdziłem zanim założyłem ten temat

zaraz poszperam na alledrogo

tylko pytanie na koniec

jakim momentem mam dokręcac świece ?

Ja u siebie założyłem tydzień temu świece NGK i jestem jak na razie z nich bardzo zadowolony. Auto jakby stało się trochę mocniejsze i ślinik równiej pracuje. A świece dokręcaj mocno, ale z czuciem i tylko na zimnym silniku, bo gwinty pozrywasz :D

Guest kamil1515

czyli nie trzeba jakimś tak kluczem z momentem dokręcac tylko poprostu z wyczuciem

ok dzięki za info .

zaraz zamawiam nowe świece

Według książki "SAM NAPRAWIAM" -----> 25 Nm.

Wszelkie info tutaj ( klikać na Full size,będzie widoczny opis ) ;) :

strona092rozdzielczopul.th.jpg

strona093rozdzielczopul.th.jpg

Edited by D.A.N.I.

jednak musze kołować klucz dynamometryczny

no cóż myślałem że się obejdzie

Twój wybór,ja też dokręcam "na czuja" ;) jak Kolega chrustek,trzeba uważać żeby nie urwać świecy,zrobić to z czuciem ;) .

Edited by D.A.N.I.

jednak musze kołować klucz dynamometryczny

no cóż myślałem że się obejdzie

Dasz radę bez klucza. Dokręć mocno, ale nie na siłę. :D Przypomniała mi się teraz książka napraw od Zaporożca, gdzie w temacie dokręcania śrub w głowicy było napisane: "dokręcać śruby z siłą dwóch ludzi" :lol:

Guest kamil1515

Świece zamówione 4 x V-line 23 ( BKR5EK ) firmy NGK

Koło środy myśle że już będą więc postaram się nie ukręcić świecy , bo dopiero bym sobie narobił problemów.

a co myslicie żeby przy okazji przewody zapłonowe wymienić. Niby te stare są ok ale tak profilaktycznie.

• Root Admin
Świece zamówione 4 x V-line 23 ( BKR5EK ) firmy NGK

Koło środy myśle że już będą więc postaram się nie ukręcić świecy , bo dopiero bym sobie narobił problemów.

a co myslicie żeby przy okazji przewody zapłonowe wymienić. Niby te stare są ok ale tak profilaktycznie.

profilaktycznie nigdy nie jest zle, tylko czy wrto w koszta sie pchac a kase wydac lepiej na wazniejsze sprawy ?

Guest kamil1515

może i racja ale akurat troszkę lepszą wypłatę wziołem w tym miesiącu i jest okazja żeby troszkę odświeżyć viki .

Na dodatek w tym miesiącu nie mam dużo opłat czy pilnych spraw. W grudniu za to OC i przeglą mnie czeka .

Może niektórzy będą się pukać w czoło ale osobiście przetestowałem również inne świece, wiem że NGK są chwalone, ale akurat mi po 1000km, na jednej z świec pękła ceramiczna izolacja elektrody, dobrze że zaniepokoiła mnie nierówna praca silnika i w porę wykręciłem świecę z opartą o elektrody ceramika aż strach pomyśleć co by stało się gdyby dostało to się do cylindra.

Wracając do polecanych świec to z cała mocą polecam :http://www.allegro.pl/item777577765_swiece_iskra_23_opel_astra_corsa_vectra_zam_bkr5ek.html

Naprawdę pierwszy mam po wymianie świec polepszoną o wiele pracę silnika, autko jest na gazie i tez nie ma żadnego z tym problemu. W pewnym sensie jest jakaś gwarancja że to made in Poland. Bo nikt nie da gwarancji, że NGK czy inne inne były robione w piwnicy lub made in China, bo takie odnosiłem wrażenie po zamontowaniu mocno wychwalanych niektórych marek.

W Vectrze caly czas smigam na Bosch`kach i innych bym nie wrzucil,a w innych autach testuje.

W Corsie A mam aktualnie Championy ( 100% zadowolenia-8 zl sztuka),w Corsie B mamy sa aktualnie jakies Beru (rowniez zadowolony jestem) a w Corsie dziadka NGK (jw) :).

Guest Przemcio
W Vectrze caly czas smigam na Bosch`kach i innych bym nie wrzucil,a w innych autach testuje.

W Corsie A mam aktualnie Championy ( 100% zadowolenia-8 zl sztuka),w Corsie B mamy sa aktualnie jakies Beru (rowniez zadowolony jestem) a w Corsie dziadka NGK (jw) :).

Ja w marcu wymieniłem przewody i swiece na Boscha i chyba cos jest nie tak, bo na zimnym nie pali mi na wszystkich i czasem szarpie jak jest wilgotno. Przy najblizszej okazji zmienie na przewody i świece NGK

Guest ronaldo

co do dokręcania świec,to najlepszym dynamometrem jest metoda wypróbowana od lat"w paluszkach leciutko do pierwszego oporu i po wyczuciu tegoz oporu 1/4 obrotu kluczem"-sprawdź dynamometrycznym i zobaczysz,że mam racje.No ale ja te świece dokręcam od 1976 roku :lol:

Edited by ronaldo

• 5 months later...

Witam

Koledzy podpowiedzcie mi prosze czy oryginalne swiece GM (dwu elektrodowe) dobrze sie sprawuja w silniku zasilanym LPG?? Moj silnik to 1.8 16V 85KW (X18XE)

Pozdrawiam

Edited by zubek73
łączę tematy / zubek

Ja miałem GM, ale były już dość mocno zużyte i wymieniłem na NGK. Silnik zaczął lepiej pracować w każdym przedziale obrotów. NGK mogę Ci spokojnie polecić :D