Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest niuteq

kontrolka silnika

Recommended Posts

Guest niuteq

witam

auto nalezy do mojego tescia wiec jako dobry ziec szukam jak mu pomoc

kupil niedawno vectre B rocznik 1996 diesel pojemnosc 2,0 chyba DTL 16V,

problem polega na tym ze po odpaleniu auta zapala sie kontrolka silnika, po kilku minutach gasnie, z lektury form dowiedzilame sie ze moga byc jakies bledy na komuterze trzeba je zczytac i bedzie wiadomo

silnik chodzi ok nie ma problemow, czy kablem ze zlacze OBD2 ale od auta VW moge sie podpiac pod jego zlacze diagnostyczne?? oczywiscie potrzebowalbym tez programu do opla, ale czy kabel jest taki sam?

no i druga sprawa przy przekreceniu kluczyka w pozycji zaplon nie zapala sie zadna kontrolka ktora wsakzuje grzanie swiec zarowych

z gory dzieki za wszelka pomoc

co do grzania świec - chodzi o kontrolkę to zapali ci się jeśli będzie temperatura otoczenia poniżej 4-2 stopni na plusie. przewaznie tak jest, u mnie dopiero się włącza przy 2 stopniach.

co do błedu -

czy silnik dobrze zapala?

czy pózniej po zgasnięciu kontrolki nie ma zadnych problemów?

czy ta kontrolka dopiero teraz zaczęła sie świecić? - chodzi mi o pogodę jaka teraz jest.

jeżeli wcześniej błąd nie wyskakiwał a teraz w te chłodne poranki pokazuje się przy zapaleniu a chwilę póżniej gaśnie to może być:

1/ problem z którąś świecą.

2/ układ podgrzewania świec.

najpierw sprawdz jakie są świece, czy grzeją - prawdopodobnie któras padła!!!

Edited by Darek.G

Guest niuteq

kontrolka zapala sie bez wzgledu na pogode, silnik pracuje rowno obroty nie faluja nie kopci nie szarpie

oki sprawdze swiece

a co z tematem kabla OBD2

czy kabel od VW bedzie pasowal do opla??

co do kabla to nie pomogę bo sie nie znam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale na pewno koledzy sie wypowiedzą co i jak.

a filtr paliwa kiedy był wymieniany???

Edited by Darek.G

Guest niuteq

wszytkie filtry sa do wymiany tak polecilem tesciowi bezwzgeldu na to kiedy poprzedni wlasicel wymienial bo nigdy nie ma pewnosci co zalozyl i kiedy, a czy to moze miec wplyw na ta kontrolke??

Please login or register to see this quote.

nie jestem na 100% pewien ale chyba nie bedzie pasowal ale glowy sobie nie dam uciac

poza tym bledy mozesz sam zczytac na zworke

w dieslu sie nie da

bardzo brudny filtr paliwa może byc przyczyną zapalania sie kontrolki. u mojego kolegi właśnie w takim silniku wyskoczyły trzy błedy mówiące nawet o uszkodzeniu pompy paliwowej - zbyt małe ciśnienie podawanego paliwa - ale po dokładnej analizie wyszlo że pompa sprawna!!! póżniej sie przyznal że wogóle tego filtra nie wymienil a był tak czarny że szkoda pisać

prawdopodobnie padła któraś świeca żarowa lub coś z układem podgrzewania u mnie było to samo nawet latem kontrolka silnik się na chwilę zapalał padła świeca wymieniłem skasowałem błąd i jest ok

Błędy odczytasz Opcomem albo Techem, program z VAGa nic tu nie da...

Od tego trzeba zacząć, dopiero po tym będzie wiadomo co dalej.

Kontrolka "check" oznacza jakąś usterkę w układzie elektrycznym/elektronicznym silnika (chociaż nie tylko) ale podstawową sprawą właśnie po to aby nie błądzić jest podpięcie się pod komputer i odczyt błędów z pamięci ECU.

Przy okazji warto dowiedzieć się jaką wersję softu (oprogramowania) ma ECU...

"Na oko" mogą to być problemy ze świecami żarowymi lecz nie tylko.

Nie zwlekaj, podepnij się i będzie wiadomo co dalej. Im szybciej tym lepiej...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest niuteq

viem ze Vag napewno nie zczyta bledow ale czy kabel bedzie pasowal??

"Kabel" zapewne tak ale interfejs do tego raczej będzie potrzebny już inny...

Guest niuteq

jesli kabel da rade to czy wystarczy sciagnac oprogramowanie z tej strony zainstalowac

Please login or register to see this link.

ustawiac odpowiedni port COM i probowac sie polaczyc??

Edited by niuteq

Guest newbie

witam, podepnę się pod temat bo może lekko zbliżony, mi w trakcie jazdy zapala się kontrolka "układu elektronicznego silnika", świeci się różnie od 1 do 5 seknud, nie wiem od czego to zależy ale tak się dzieje od czasu do czasu, średnio raz do dwóch na dzień. Czy jechać na komputer z tym aby odczytali błędy itp ? Rozumiem że to nie jest normalne.

Jechać, jechać...

Guest newbie

Byłem założyć alarm i przy okazji spisali błędy z komputera, gość powiedział że wszystko ok tylko jedna rzecz go zaniepokoiła, a mianowicie wymieniłby przepływomierz powietrza, koszt wg niego 300-400 zł.

Powiedzcie mi czy to poważna usterka? On wspominał coś o tym że gdy to urządzenie jest nie sprawne auto dostaje więcej paliwa (dlatego tak nierówno pracuje po rozruchu) czy coś takiego, możliwe że coś przekręciłem.

Jakie to były błędy ?

Guest newbie

nie powiedziano mi jakie były błędy, powiedziano mi jedynie że zaniepokoił ich błąd właśnie związany z przepływomierzem, ale będę w tygodniu jechał do znajomego z ASO i wtedy zrobi mi kompletną analizę abym wiedział więcej

Tym razem jak ci sczytają błedy, to spisz i dawaj na forum. Bez numerów błedu nikt dokładnie Ci nic nie powie.

Guest newbie

ok dzięki, dałem trochę Ciała ale trudno, następnym razem dopytam się wszystkiego

Guest niuteq

.

Edited by niuteq

Witam . mam mianowicie taki problem. zapala mi sie kontrolka silnika. zapala mi sie tylko gdy jest cieplo, teraz dala o sobie znac gdy sie troche cieplej zrobilo , w zeszlym roku tez to mialem ale zapomnialem o niej gdy skonczyly sie cieple dni( tak mi sie to wszystko poukladalo).problem jest z nia tylko przy ruszaniu co w korkach jest nagminne, w czasie jazdy sie nigdy nie wlacza, przy wlaczonej kontrolce silnik dostaje strasznego mula, muli sie strasznie, ale wystarczy ruszyc i przy wcisnietym mocno pedale gazu po ok 2sek kontrolka gasnie i wszystko wraca do normy. jednym uchem gdzies mi sie obilo ze moze to byc recyklizator czy reklutyzator spalin nieznam dokladnej nazwy. czy to moze byc to. czy jzeli to jest to czy to sie wymienia czysci itp. ile to moze kosztowac. z gory dzieki za jakakolwiek pomoc