Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Co znaczy literka F

Guest rychoo

Recommended Posts

Guest krzycho2.0

Na wyświetlaczu komputera pokładowego pokazuje się literka F co to oznacza nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi auto to viki z 91 roku 2,0i silnik C20NE.

F-Feler - Błąd. W jakiej pozycji ci sie zapala ? temp. średnie spalanie, bo ma to znaczenie . Bo moze padł czujnik temp. zew., wtedy bedzie sie palił F w pozycji temp. na wyświetlaczu, jeżeli na pozostałych to musisz zczytać błędy.

• Root Admin

F = Fehler

jesli zapala Ci sie na spalaniu chwilowym to powinno pokazywac go rowniez na wszystkich innych lub bedziesz mial na wszystkim przeklamania, najprawdopodobniejsze jest to ze nie masz gdzies stuku i dlatego Ci pokazuje " F " masz gdzies

zczytywanie bledow nic nie da, dlatego ze Check nie ma nic wspolnego z F na komputerze pokladowym

Edited by Duke_
Przez dwa dni cały czas była literka F czy to na zgaszonym czy na wyłączonym silniku teraz jest tylko na zgaszonym jak odpalę to znika

U mnie sie swieci caly czas .

tylko dlatego ze padl czujnik temperatury zewnetrznej

Edited by kogucik
  • Root Admin

tak jak pisalem, najprawdopodobniej nie masz gdzies styku na kablach, ja mialem podobnie, jak stalem w miejscu to pokazywalo mi F, jak tylko ruszylem bylo wszystko OK i okazalo sie ze mialem brak kontaktu na lub zly kontakt na pinie w liczniku.

• Root Admin
Dzięki, jakie kable należy posprawdzać i gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej?

po pierwsze sprawdz wtyczke z kompa, moze na niej nie ma kontaktu, pozniej piny na liczniku ten od stanu paliwa i obrotomierza, mysle ze to powinno rozwiazac spawe, jesli nie pomoze to bedziemy szukac dalej, nie wiem ktore to piny w liczniku bo domniemam ze posiadasz VA a ja mam VB i moze sie to roznic

Dzięki, jakie kable należy posprawdzać i gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej?

Czujnik jest w zderzaku w okolicy lewego halogena (po stronie kierowcy) oczywiscie po wewnetrznej stronie zderzaka.

Guest krzycho2.0

Dzięki wszystkim za pomoc ;) wyciągnąłem komputer wypiąłem wtyczkę wpiąłem i pomogło literka F znikła i się już nie pokazuje jeszcze raz wielkie dzięki :rolleyes: coraz bardziej lubię tę swoją viki ale ostatnio miałem problem z odpaleniem jednak na razie jest ok

Edited by krzycho2.0
  • Root Admin
Dzięki wszystkim za pomoc ;)

nie ma za co i oby juz nic sie nie dzialo :)

a z tym odpalaniem to co dokladnie sie dzialo ?

Edited by Duke_
  • 2 weeks later...