Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest MasterViki

Trzęsie na biegu jałowym? Nie koniecznie podzuszki...

Recommended Posts

Guest MasterViki

Witam.

Założyłem ten temat ponieważ sam walczyłem z tym problemem, a mianowicie hałasem i trzęsawicą Viki na biegu jałowym w kabinie wraz z kokpitem.

Podejrzenia szły jak u większoći tu kolegów: poduszki silnika bądz zbyt niskie obroty jałowca. Co sie jednak okazało. Przy wymianie paska wielorowkowego postanowaiłem przyjrzeć się napinaczowi. Po wymontowaniu okazał się już dość zurzyty. Więc telefon, zamówionko, i na drugi dzień nówka cewka napinacz trafił w moje ręce. Założony, wraz z nowym paskiem....odpalam...i...uszom nie wierzę. Tak jak w środku najmocniej na zimnym silniku telepało całą budą i trząsło na tyle, że wszystkie plastiki strzelały

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> (dopiero częściowo ustawało to po rozgrzaniu silnika), tak jak za dotknięciem magicznej różczki pod nazwą napinacz problem generalnie zniknął. Nie telepie, nie hałasuje i kultura pracy w środku jak i na zewnątrz wzrosła. Jedynie można się wsłuchiwac w przyjemny dzwięk pracy naszego silniczka, zamiast przytrzymywac ręką kokpit, który niemiłosiernie trzeszczy:)Mam nadzieję, że ten temat naświetli wam myśl o tym, że zanim wymienicie poduchę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> badz podniesiecie obroty biegu jałowego, zerkniecie na stan waszego napinacza. W moim przypadku zmienił bardzo dużo

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Daj znać jakie to koszty i ile roboty ;-)

jeszcze mniej więcej gdzie się on znajduje i jak go można obczaić czy zużyty już jest ;-)

dzięki z góry

Guest MasterViki

Tak jak prosiłeś, wiadomość na privie.

A dla ogółu koszt ok 227zł napinacz wraz z rolką(chyba, że ma się znajomości

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> to taniej ) i 30-70zł pasek(cena uzależniona oczywiście od producenta). Lokalizacja: po zdjęciu prawego koła i osłony plastikowej jest jak na tacy. Robocizna: z wymianą paska 1.5h to duże maximum.

Pozdro

Edited by MasterViki

ja też bym prosił o to co bukowa479 na priv

Please login or register to see this quote.

Guest MasterViki

Się robi

Edited by MasterViki

sie dziękuje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

no i wymieniłeś ten napinacz ???? masz dalej wibracje ????

daj znac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest marcin1984wwy

Witam mam podobny problem z tym paskiem Też mam taki trzęsienie, wibracje, a nwet takie stukanie jakby tłumik stukał gdzieś tam o podłogę (ale nie stuka sprawdzałem) Drgana te występują tylko na biegu jałowym lub pdczas jazdy na wstecznym biegu. Raz posiukałem go odrdzewiaczem WD40 i przez 5 minut było ok ale potem znowu to samo Podejrzewam że to właśnie ten napinacz lub koło pasowe na wale korbowym ( podobno ono jest dwumasowe ale ja tego nie wiem na 100%) Jak sprawdzić ten napinacz czy poprawnie działa? Wymontować go i co dalej?

Może to wina tego elementu?

Please login or register to see this link.

Jak go sprawdzić?

Mój adres: marcin1984wwy@wp.pl

Nie trzeba odkręcać koła. Skręcić kołami na max w prawo i się uda, przynajmniej mi się udało, roboty na 20 min.

Guest MasterViki

O, a kolega nawet bez sciagania koła;)Prosze.

Pozdrawiam

Guest MasterViki

Ja mam dalej wibracje. Pare dni chodził jak malina, zero trzęsawicy, i znów zaczął. Problem raczej napewno stoji w jakiejś rolce(pompa wody, łozysko alternatora, koło pasowe). Tego nie wiem. Ja dałem sobie czas i dokładnie zlokalizowałem problem trzęsawicy i dudnienia. To pasek na odcinku(u mnie) pompa - koło pasowe poluźnia sie tak, że wpadając w drgania trzęsie tak wszystkim i hałasuje jak by cały silnik dudnij. Więc coś go musi "hamowac" skoro tak sie poluźnia.

Pozdro.

U mnie też Viki trzęsła się niemiłosiernie. Oddałem do sprawdzenia do znajomego mechanika i przyczyną okazał się napinacz (można go było wyginać w każdą stronę). Kultura pracy znacząco się poprawiła jednak i tak mam wrażenie, że mogło by być lepiej (porównując z wersją DTH kolegi). Gdzie jeszcze można szukać przyczyny jeśli nie napinacz, nie rolki i nie poduszki? Obroty na jałowym 800 RPM, może podnieść je minimalnie i nie szukać dalej?

Koło pasowe gumowe na wale do wymiany na forum gdzieś o tym pisali.

ewentualnie któreś inne koło może mieć bicie klima/wspomaganie