Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra 2.0 16V + LPG odpala i gaśnie na benzynie POMOCY!

Guest mateopelo
 Share

Recommended Posts

Guest mateopelo

Witam wszystkich serdecznie!

Mam problem z moją Vectra rok 1996 silnik 2.0 16V.

Auto ma założoną instalację Gazową I generacji firmy BRC.

Problem jest następujący:

Na zimnym silniku auto odpala od bez problemu ale po chwili gaśnie! Jeżeli go cały czas gazuje to jakoś chodzi ale widać że pomimo trzymania nogi na gazie obroty spadają. Trzeba na chwilę noge spuścić z gazu i ponownie przycisnąć - w przeciwnym wypadku gaśnie. Jak się nagrzeje to już jakoś chodzi ale przerywa czasem, szarpie itp.

Co ciekawe jak go przeżucę od razu na Gaz to jest wszystko ok!

Wiem na pewno że: Świece są nowe, pompa paliwa ok, filtr paliwa nowy....

Byłem już w 3 warsztatach i wszyscy rozkładają ręce.

Pali się check ale jak zgaszę i zapalę ponownie silnik to check gaśnie. Komputer pokazuje bład P1600 - awaria komputera.

Co o tym myślicie?

no wlasnie komputer ci jakas złą informacje podaje - pasowalo by auto podpiąć do komputera i zobaczyc co go dokladnie boli, skasuj bledy i pojezdzij tez chwile czy blad bedzie dalej ...

na gaz jak przerzucasz to chodzi dobrze gdyż nie masz komputera dla gazu i nic mu wtedy nie podaje złych wartości

1600 Sterownik - uszkodzenie programu :huh:

Gazownia pierwszej generacji mniej niż średnio pasuje do tych silników. Posprawdzaj jeszcze przewody podciśnieniowe. Odłącz aku na noc, zalej do zbiornika jakieś stp do czyszczenia wtrysków i przegoń na lepszej benzynie.

Guest mateopelo
Gazownia pierwszej generacji mniej niż średnio pasuje do tych silników. Posprawdzaj jeszcze przewody podciśnieniowe. Odłącz aku na noc, zalej do zbiornika jakieś stp do czyszczenia wtrysków i przegoń na lepszej benzynie.

Próbowałem tęz tego zalałem 98 z schela pół baku i po autostradzie złoty siedemdziesiąt leciałem ale dalej to samo na zimnym silniku.

mialem u siebie w aucie niedawno takie cuś

ze na zimnym silniku mi auto swirowalo na benzynie

a dzialo sie to po zamontowaniu centralki gazu autronik al700 resistive

gdyż niepoprawne byly wartości adaptacyjne sondy - na benzynie świrowal na zimnym a na gazie bylo ok (teraz juz jest wszystko ok- bo odpowiednio ustawione) ... ale ty nie masz sterowanika dla gazu :huh:

Guest mateopelo

zrobilem na gazie z 60 tys bez problemow + poprzedni wlasciciel ze 100... auto dobrze chodziło i teraz też dobrze jedzie na gazie ale to nieszczesne ranne odpalanie mnie wykończy :P

Guest mateopelo

Byłem dzisiaj u gazowników wszystko wyregulowali, wymienili filtry, sprawdzili komputer i niby wszystko jest ok...

ale... objawy dalej takie same.

Sprawdź szczelność szczelność układu dolotowego. Odłącz wąż od gazu i zatkaj go. Zostaw auto do ostygnięcia (przedtem nie popracuje na benzynie). Albo nieszczelność dolotu (lewe powietrze) albo zalewa gazem i temu ciężki rozruch. Jak ci goście nie zrobili, to d*** nie gazownicy, bo nie wiedzą jak silnik pracuje. Raczysz łaskawie wpisać w profilu skąd jesteś? Wpadłeś na forum, rejestracja i krzyczysz pomocy. Może zmienisz zakład, ale jak Ci polecić jakiś jak nie wiadomo z której choinki się urwałeś.

Guest mateopelo

No i mam nowe informacje ale dalej jestem w lesie...

W piątek zaprowadziłem auto do jednego z lepszych warsztatów w Gdańsku. Stwierdzili, że przyczyną jest uszodzony czujnik położenia wałka rozrządu.

Niestety - po wymianie okazało się, że nadal jest to samo. Stwierdzili, że trzeba całą instalację przejrzeć bo najprowdopodobniej jakiś kabel jest przerwany albo nie łączy.

Co o tym sądzicie...? Mi się wydaje to chyba raczej mało prawdopodobne.

Pomocy :D

placiles za czujnik i jego wymiane ? bo nie powinienes placic !

a zanim sie wymieni czujnik nalezy zczytac bledy - jak jest walniety czujnik to na bledach wyjdzie

a tak na marginesie - zczytywales bledy ??

d*** nie fachowcy. Lepiej by sprawdzili czy zapłonów nie gubi, albo na wszystkie cylindry pali. Komputer, przeczytać błędy, wymienić. Zero myślenia.

Kolego Domlo, animowana sygnaturka 1.8MB !!! Szanuj innych.

Edited by pablo.see

hm jak przelaczas od razu na gaz i jest ok to jak dla mnie wyglada to na czujnik temperatury bo z tego co mi sie zdaje gaz ma swój czujnik. Na poczatek to zczytaj bledy. Sprawdzil bym kabel który idzie do czujnika temperatury.

• 1 year later...
Guest michal22

hm jak przelaczas od razu na gaz i jest ok to jak dla mnie wyglada to na czujnik temperatury bo z tego co mi sie zdaje gaz ma swój czujnik. Na poczatek to zczytaj bledy. Sprawdzil bym kabel który idzie do czujnika temperatury.

witam mialem identyczny problem pomoglo wyczyszczenie krokowego zrobilem to tak jak jest to opisane na forum czyli rozebralem go na na czsci pierwsze pocztaj w opisie czyszczenie silnika krokowego jet znaczna poprawa ale dokladnie okaze sie jutro rano