Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

POMOCY!!!

Guest Discard
 Share

Recommended Posts

Guest Discard

Witam. Posiadam Vectrę B, 1.8 16V 96r, benzyna+LPG zwykły.

Mam problem:

Po pierwsze - z odpalaniem. Pierwszy raz odpala normalnie. Ale po zgaszeniu już nie chce. Czuć za to zapach zgniłych jaj. Rozrusznik kręci i kręci ale nie chce załapać. Próbowałem odpalić i z gazu i z benzyny. W obu przypadkach to samo. Ostatnio tak kręciłem, ze aż akumulator się rozładował :(

Po drugie - z obrotami. Po wrzuceniu na bieg jałowy - falują od 1000 - 2000 i rzadko kiedy spadają. Za to same wzrastają. A jak odłączę krokowy to wszystko jest ok. Czy to jego wina??

Dodam, że czyściłem krokowy i przepustnicę (uszczelki nowe), świece nowe, kable też, w dolocie ok - nie ssie lewego powietrza.

PROSZĘ O POMOC

a masz tam jeszcze katalizator??hmmm....ja bym stawiał na przepływke albo pompe paliwa, koles miał podobny problem w zafirce, kupil u mnie najpierw: przepływke, potem czujnik wałkow...na drugi dzien zareklamował tą przepływke(choc byłe dobra) i kupił nastepna(juz 2x drozszą)...jak wymienił pompe wszystko wrociło do normy. podpinałes sie do kompa??jakie błedy wywala??

Edited by bolgi

Guest Discard

Tak. Mam katalizator. Przepływomierz wymieniałem ( co prawda na używkę) ale było to samo. Czujnik wałka mam nowy. A pompa to nie wiem. Ale zapalałby normalnie, a po zgaszeniu już nie?? I to by była wina pompy??

A co z tymi obrotami?? Ma ktoś jakiś pomysł??

Do kompa nie podpinałem,a ale żadne kontrolki się nie palą. Tylko check, ale po 5-7 sekundach gaśnie.

...podepnij sie do kompa

Guest Discard

no tak... tylko, że to śmierdzi kiedy go próbuje odpalić. Także raczej tych spalin z katalizatora nie czuje, bo samochód nie jest uruchomiony. A to sie wydobywa gdzieś z przodu silnika i wciąga nawiewem do środka. Dobrze rozumuje??

Guest Discard

sprawdzałem. Czyściutko. A problem ze smrodem zgniłych jaj występuje tylko wtedy, gdy samochód zgaśnie i nie mogę go potem odpalić.

sprawdzałem. Czyściutko. A problem ze smrodem zgniłych jaj występuje tylko wtedy, gdy samochód zgaśnie i nie mogę go potem odpalić.

jak brzydko pachnie to moze być kłopot z syfem w reduktorze,,,,

zmien filtr fazy ciekłej

i pewnie regeneracja reduktora

Guest Discard

A to może powodować też kłopoty z odpalaniem. Odpalam z benzyny. Ale może się membrana już zawiesza i gdy odpalam to leci i benzyna i gaz. I stąd może te kłopoty z dopalaniem i ten zapach??

• 2 weeks later...

miałem coś podobnego jak u Ciebie tylko, że w momencie odpalania nie zawsze zaskakiwał, jak zaskoczył to rosły obroty czasami chodził tak przez cały dzień i na drugi to samo później musiałem samostartem go traktować miałem cichą nadzieję że to nie pompa wtryskowa i robiłem wszystko w koło aż okazało się najgorsze to była jednak pompa wtryskowa tak jak Ty miałem smród przy odpalaniu więc Twoje objawy pokazują że może to być pompa, najszybciej to sprawdzisz podłączając ją do kompa wtedy się wszystko okaże