Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziwny odgłos spod maski

adamos1987
 Share

Recommended Posts

szukałem ale nie znalazłem na moj problem odpowiedzi.....otóż przyszło troche zimna w ostanim czasie i w mojej Viki coś zaczeło jakby trzec może piszcześc w każdym razie coś pewnie nie tak jest gdy moja Viki jest zimna bo jak juz złapie temperature to juz takie jakby piszczenie ustaje prawie do niesłyszalności (trzeba sie dobrze wsłuchać) czy to jest pasek klinowy tylko czy coś jeszcze z tym paskiem sie wiąże???poradzcie coś forumowicze...mam VB 2,0DTI 16V klimatronik 2000rok. moze wd40 psiknąć i zobaczyc czy ustanie jak jest zimny takie tarcie/piszczenie

Hehe :D .

Może masz piec dogrzewacz i nawet o tym nie wiesz.

Zajrzyj na ścianę grodziową i w komorze silnika przed fotelem pasażera możesz trafić na coś takiego http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=90015&hl= .Jak gwiżdże do temperatury 80 stopni na silniku to znaczy że pracuje poprawnie.

witam. mam ten sam problem. wczoraj usłyszałem tez takie dziwne tarcie od strony paska klinowego. nadsłuchiwałem i najbardziej słyszalne jest przy alternatorze, nie wiem czy czasami łożysko sie nie konczy. pozdro

kolego proponuję rozglądnąć się za nowym napinaczem. Jeżeli piszczenie jest raczej na zimnym silniku i wraz ze wzrostem temperatury świst/pisk ustaje to duże prawdopodobieństwo że masz do wymiany napinacz paska wielorowkowego.

Pozdro Jenot

witam. teraz mam inny problem. dzisiaj zaczeło dochodzic do mnie jakies dziwne dzwonienie ale tylko jak mam na obrotomierzu 2 tysiące obrotów. jak jest mniej albo wiecej dzwonienie znika. co to może byc. czy moze ktos miał taki problem z dieslem. z góry dzieki za pomoc

kolego proponuję rozglądnąć się za nowym napinaczem. Jeżeli piszczenie jest raczej na zimnym silniku i wraz ze wzrostem temperatury świst/pisk ustaje to duże prawdopodobieństwo że masz do wymiany napinacz paska wielorowkowego.

Pozdro Jenot

kolego to nie jest piszczenie tylko takie tarcie ewidentnie słychac a jak jest auto zimne i kapne troche wody na pasek to od razu duzo ciszej jest.wiec jakby to byl napinacz to chyba dalej by było słychac, nie tak jest???

witam. teraz mam inny problem. dzisiaj zaczeło dochodzic do mnie jakies dziwne dzwonienie ale tylko jak mam na obrotomierzu 2 tysiące obrotów. jak jest mniej albo wiecej dzwonienie znika. co to może byc. czy moze ktos miał taki problem z dieslem. z góry dzieki za pomoc

witam sprawdź drążek reakcyjny z lewej strony obok przepustnicy i filtra powietrza ja taki przypadek miałem może u ciebie też to będzie.