Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Msienkowski

Lampka ładowania - coś dziwwnego

Recommended Posts

Witam szanownych Kolegów.

Od kilku dni borykam się z takim oto problemem.

Podczas jazdy zapala się kontrolka ładowania akumulatora i nie gaśnie. Po wyłączeniu silnika i jego ponownym uruchomienia jest jakiś czas O.K. i po jakimś czasie znów to samo.

W chwili gdy zapali się ta lampka wszystko działa jak należy, nic nie przygasa, autko jedzie normalnie.

W ukrytym menu w CD70 jest możliwość podglądu jakie napięcie daje alternator, u mnie jest różnie od 14,1V do 13,3V. Zauważyłem jednak, że w chwili zapalenia się lampki ładowania napięcie na około 2 sekundy spada na 11,9V - 12V po czym ponownie jest w zakresie od 14,1 do 13,3.

Co może być przyczyną tego zjawiska?

Nadmienię, że mam wymieniony alternator i jest w komputerze jeden błąd "Wadliwe działanie lampki alternatora"

Opisane powyżej objawy zaczynają występować coraz częściej.

Co robić ???

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

trochę małe te ładowanie

Please login or register to see this quote.

powinno być 14,2-14,5

dodatkowo na aku spoczynkowo 12,4+

Niestety według mnie jest awaria Alternatora a dokładnie to tego układu z mostkiem - miałem dokładnie to samo.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mnie to spotkało na trasie i myślałem jak będę co pewien czas gasił silnik i zapalał to będzie ładowało. Niestety po kilku zapaleniach..........auto jak zapaliło to jechało.....owszem ale nie było ładowania czyli za każdym razem akumulator był słabszy a potem jak ostatkami zapiłem silnik to już nie było wspomagania.

(Przy oponach 225 skręt o 90 stopni wydawał się.......no)

Kosz naprawy w poza ASO to około 200 pln.

U mnie lampka zapalała się około 4 - 5 minut

Całe szczęście, że mam gwarancję na alternator. Dziś zadzwonię i pojadę do firmy w której kupiłem ten Alternator.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

Jeszcze jedna rzecz.

Jak naprawią to sprawdź sobie jakie wtedy masz ładowanie. W moim przypadku po naprawie mostka padnięty był jeszcze regulator i pomimo tego że dawał napięcie ......to dawaj je na poziomie 15.9V

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Opowiem Wam, jeszcze ku przestrodze jak to się stało ......tak aby koledzy unikali takiej sytuacji.

Szwagrowi padł akumulator wiec tak jak mówiono podprowadziłem moją Viki, podłączyliśmy kable ja delikatnie gaz a on odpalał ....i tak z 10 minut bo nie chciał zaskoczyć....

Ale niestety nie zaskoczył. Dwa dni później podziało się z ładowaniem (jak wcześniej opisałem), a według mechaników wszystkiemu był winny sposób odpalania drugiego samochodu cytuje:

".....!!!!!NIGDY NIE MOŻNA ODPALAĆ DRUGIEGO SAMOCHODU NA ZAPALONYM SILNIKU!!!!!!!!!

ODPALA SIĘ POPRZEZ PODŁĄCZENIE POD AKUMULATORA, I TYLKO Z AKUMULATORA BYŁ PRĄD

W przeciwnym przypadku alternator jest obciążony poborem x00% razy większym, przez co ...... najpierw pada regulator, a następnie mostek....."

To tyle z tego tematu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by simplus

Dokładnie, to alternator a konkretnie elektronika - tak samo miałem, te same objawy. Zrób bo póki co jeszcze możesz się przemieszczać ale z dnia na dzień będziesz miał gorzej aż do całkowitego zdechnięcia całości.

U mnie też się zapalała i gasła kilka razy w ciągu dnia (wczorajszego) aż do prawie całkowitego padnięcia aku, i okazało się że u mnie wcale nie ma już ładowania. No i lipa na jutro jestem z majstrem umówiony (jak dotre)-moja pierwsza awaria

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> . No i ciekawe czy nie trzeba bedzie nowego aku kupić

U mnie były takie same objawy i podobny błąd na kompie,awarią okazała się przepalona dioda napięciowa alternatora.

To mi tylko dwa razy się zapaliła w ciągu dnia...

Na spocie musiałem odpalać z akumulatora kolegi Luc... za co jeszcze raz dziękuję!!!

wracajac do domu - raptem 3km - zapaliła mi się znów kontrolka braku ładowania, później wspomaganie kierownicy siadło, dalej świecą się ABS, ESP, poduszki... najlepsze było to, że światła przygasły /już po 22-giej/,kierunki nie działają, nawiew nie działa i szyb nie mogę otworzyć - jechałem jak w zimie w maluchu... Koszty wymiany alternatora w lipcu to 320zł oczywiście nie w ASO! Pozdrawiam!

Edited by gall.wa

No i byłem dziś u magika z moją zapalającą się kontrolką ładowania, samochodem z kluczykiem i brakiem ładowania. Po wyjęciu alternatora górą (nie było łatwo), okazało się że: regulator napięcia się troszkę stopił, wyrwane były dwie diody w mostku i to koło z drugiej strony (to od paska) ma spore luzy. Naprawa trwała 3 godz (Józefów koło Falenicy) - faktura 620zł

Moje gratulacje

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Pablo2

U mnie było tak,

najpierw zapaliło się autko z kluczykiem - od tego czasu zrobiłem już 400 km. Dokładnie dziś rano musiałem kogoś pilnie odwieźć na dworzec i w tym czasie zapaliła się lampka od ładowania - auto dalej jedzie, temperatura nie rośnie - no to jadę bo muszę. W drodze powrotnej zaczęło się robić jak w Boże Narodzenie - coraz więcej lampek

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> tj. najpierw wysiadło wspomaganie, ABS, ESP, poduszki, wycieraczki nie chodziły już tak żwawo jak zawsze. Całe szczęście pod pracę podjechałem. I teraz co dalej - jak domniemam mam problem z alternatorem. Czy może mi ktoś polecić jakiś serwis w Warszawie (nie ASO)?

tu poszukaj:

Please login or register to see this link.

Witam ponownie.

Niestety jeszcze nie dotarłem do serwisu, bo żona gdzieś schowała mi kartę gwarancyjną na alternator.

Zauważyłem jednak, w jakim momencie zapala mi się kontrolka ładowania.

Przy uruchomionym dodatkowym menu kompa na radyjku CD70 (podgląd na napięcie ładowania) w chwili, kiedy skręcam kierownicą przy małej prędkości samochodu lub w czasie postoju (oczywiście przy uruchomionym silniku) napięcie ładowania chwilowo spada do 11,7V, zapala się kontrolka ładowania i po chwili ładowanie wraca i napięcie jest O.K. oczywiście do następnego razu.

Może ma ktoś jakiś pomysł, co może być przyczyną tego zjawiska?

Pozdrawiam

wspomaganie zabiera sporo prądu i stąd spadki

Właśnie... mam pytanie do Naszego Moderatora... ale niestety odbiega od tematu... jak "cóś" to proszę o przeniesienie... mianowicie - stuka mi w okolicach pasażera podczas skręcania... a dziś zauważyłem, że gdy to się pojawia "dławią" się światła... to ma jakiś związek?

Mi o tym stukaniu po stronie pasażera powiedział magik od elektryki, jak mi ładowanie padło, że to było wyrobione łożysko od tego koła co napędza alternator, i faktycznie po zrobieniu alternatora tego dzwięku już nie mam. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie tak jest- może jest ktoś bardziej oblatany.

Raczej to, tym bardziej jak przy skręcie i światłą przygasają. Strona tez się zgadza - alternator jest przed siedzeniem pasażera.

Tyle, że Ty masz chyba alternator po naprawie więc nie powinien się psuć. Można zmierzyć (albo na ukrytym menu popatrzeć) napięcie aku i ładowanie na wszelki wypadek. Łożyska amorków (sprawdzałeś?) raczej nie powinny mieć aż takiego wpływu na obciążenie. Sprawdź płyn we wspomaganiu czy ma odpowiedni poziom. A opory jakies czujesz na kierownicy?

Jak ładowanie nie świeci to może aku słaby - zresztą gdzieś na forum było, że samo przygasanie świateł to nic nadzwyczajnego - parę osób pisało że też tak ma.

Edited by zubek73

Nie, nie, aku jest OK, ładowanie także...

Więc co to? Jestem ZIELONY

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Edit: proszę o przeniesienie do innego działu... przepraszam.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by gall.wa

Guest Pablo2

W jaki sposób można uaktywnić ukryte menu tudzież do niego wejść?

Please login or register to see this link.

Ja w swoim radyjku CD70 wciskam i trzymam przez kilka sekund przycisk "Setting" aż usłyszę teki specyficzny dźwięk "jak w samolocie sygnalizacja zapiąć pasy". Po tym przyciskiem BC zmieniam różne ekrany w menu komputera.

Witam serdecznie,

ja jestem na świeżo z zapalaniem się lampki ładowania. Objawami było to ż e lampka zaświecała sie po jakimś czasie od zapalenia silnika, po zgaszeniu silnika było ok , tyle że lampka po czasie znów się zapalala. Po jakomś czasie zaczęło szarpać silnikiem tzn nierównomierne obroty, sprawdzalem ladowanie cęgami Dica - było ale szczątkowe. W ukrytym menu pokazywalo 11 - 13 V ( z tym że akumulator był naładowany ). Diagnoza coś z alternatorem. Po zdemontowaniu alternatora zawiozłem go do warsztatu naprawiającego tego typu rzeczy i coo.... poleciała 1 dioda w mostku ;-/ , niestety trzeba bylo wymienić cały mostek ( koszt 110 zeta + 50 zeta wymianka). Po zabudowaniu alternatora wszystko jest ok

Pozdrawiam

Mirash