Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Sylvvek

Czy nie za duzo pali???

Recommended Posts

Witam!

Posiadam VB 1.8 16V z 95r bez gazu.Przejechane 198tysiaków. Zastanawia mnie czy moj samochod pali tyle ile powinien czy za duzo. Prosze o odpowiedzi. Wiec styl jazdy jest normalny. Nie przeciagam go na poszczegolnych biegach. Fakt jest taki ze mieszkam w terenie gorzystym. Mam pod gorke do domu i to nie taka mala. Codziennie pokonuje tylko nia krotkie odcinki ok. 5-12km. Czasem 20-40km. Jesli zatankuje ja do pelna. Potem zrobie 100km i ponownie zatankuje to wchodzi mi za 45-50zl czyli ok 10-12 litrów. Powiedzcie mi prosze czy to jest norma na taka jazde???

Jak najbardziej norma, jest już zimniej więc silnik dłużej dochodzi do optymalnej temperatury przez co więcej pali a jak sam piszesz jeździsz krótkie odcinki.

i pod górkę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No wiec panowie jakie z tego wnioski? Wedlug mnie to takie ze trzeba wyciagnac te 2,5 klocka i zagazowac. hm?

Chyba by było najlepiej, te silniki dzielnie znoszą podtlenek LPG więc nie ma większego problemu.

Ja pomału sam dorastam do tej decyzji...

Taka rada raz na jakiś czas przegoń auto na dłuższej trasie bo Ci się majonez zrobi z oleju, jeżeli przez dłuższy czas nie będzie łapał odpowiednich temperatur i będzie się w nim zbierać woda.

Guest Tulio2024

Mi kolego ten silnik na Pb 95 w mieście, normalna jazda, wręcz bardziej spokojna niż dynamiczna w cyklu 100% miasta 0 trasy pali obecnie 9,90

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Mam ten sam silniki i w trasie pali mi 6,5, w mieście 10, a trybie mieszanym 8,5. Założyłem gaz sekwencyjny i teraz mi pali z zależności od gazu od 9 do 11 litrów na setkę.

Guest pablo28

u mnie ten sam silnik i brak gazu, spalanie w trasie też ok 6,5 miasto ok 11 a mieszany ok 9 przejechane mam już 220 000

5 - 12 km dziennie to za mało by założenie gazu było opłacalne Policz sobie ile musisz zrobić aby ci się instalacja zwróciła i weź poprawkę że na krótkich odcinkach dłużej jedziesz na pb i później odrobisz instalacje gazową. Na takie odcinki to albo małe auto z małym silnikiem albo diesel

Szczerze powiedziawszy przy tak małych przebiegach nie zakładałbym gazu... Zresztą wyjaśnił już to Grzegorz13...tyle że diesla też nie brałbym na krótkie odcinki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krzysiak

dzieki chlopaki za podpowiedzi. w sumie tez mysle ze nie oplaca sie gaz zakladac bo nie jezdze az tak duzo by mi sie to szybko zwrocilo pozdro

Please login or register to see this quote.

W tym linku masz kalkulator-symulator opłacalności montażu LPG

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> :

Please login or register to see this link.

Guest lukix_

U mnie 1,6 16v kombi 185 tys km PB+LPG / Na benzynce na trasie 7,5 l w miescie 10 l Na LPG na trasie nawet 7 l po miescie 12 l w korkach Jezeli ktoś duzo jezdzi spokojnie montować GAZ ( dbać o filtry , także o filtr paliwa!) i mozna śmigać za małą kaske

Guest miras.pla

'Grzegorz13' miał rację ze zwróceniem się kasy za instalację LPG, trwało by to bardzo długo, ale diesel odpada w tym wypadku absolutnie, takie trasy w takich warunkach to dla niego piekło. Ja mam 2.0 16v w gazie, robię trochę dłuższe trasy ok. 15-20 km w mieście pali mi do 12l (bo jak na Gdyni zrobią się korki to te 15km jadę nawet 1,5 godz.) , na trasie to czasem zejdzie do 9l ale to już zależy od stylu jazdy, pozdrawiam

ja mam taki sam silnik, na gazie robie 400km za 80 zeta. tzn. pierwszy raz tyle zrobiłem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo fure mam od 10 dni

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale pewnie gdzieś tyle bedzie wychodziło (cykl mieszany) i pomyśleć ze felicia 1.3 paliła tyle samo :|

Wyszlo mi ze mi sie oplaca przerobka. Moze i tak. Ale czy ja wiem ile ja pojezdze tym autem??? przeciez kosztu instalacji mi nikt nie wroci jak bede sprzedawal. Wydaje mi sie ze zostane przy Pb

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

P.S A tak szczeze to nie jestem zwolennikiem gazu, jakos on do mnie nie przemawia(poza tym ze duzo taniej sie jezdzi) ale to juz kazdy ma zdanie swoje na ten temat.

Edited by slagosz

Też nie byłem zwolennikiem gazu. Ale po założeniu LPG szybko zmieniłem zdanie. Autem jeżdżę teraz za grosze i nie przepłacam na benzynę, a wcale nie czuć różnicy, że jeździ się na gazie. Jak wyszło Ci, że instalację opłaca się założyć, to zakładaj. Nie będziesz żałować

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

mam takie samo autko jak Ty, założyłem LPG i nie mam problemów. U Ciebie problemem jest dystans jaki pokonujesz.Zanim auto zacznie pracować na gazie musi upłynąć troszkę czasu na nagrzanie. jest możliwość aby ustawić sterownik gazu tak aby wcześniej przełączał na gaz, przy niższej temp. wszystko zalezy od tego jak dogadasz się w firmie gdzie gaz zakładaja

a tak przy okazji to przy spokojnej jeździe poza miastem na 34l LPG przejeżdżam 460km

ja aktualnie mam do pracy 6 km przy obecnej pogodzie pali mi 10.9 tule że mój silnik to 2.0 16v i czuje że to nie koniec wzrostów

Nie macie co płakać. Ja do pracy mam niecałe 9km i 19 świateł. Lubię potrzymać viki na wysokich obrotach i łącząc to wszystko komp pokazuje aktualnie 12,4

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

przy 1.8 takie spalanie to ty rysio driver jesteś

Ale do Dzidka trochę mi brakuje. Lecąc w drugą stronę - W-wa>3Miasto>W-wa 5,6l/100km

Widze ze w porywach wszystkich ah i oh o gazie ktos zapomnial doliczyc takie koszty jak np serwis gazu, drozszy przeglad roczny, zwiekszone zuzycie silnika i kilku dodatkowych dysfunkcja samochodu takich jak zakaz wjazdu na niektore parkingi, zakaz wjazdu na promy, brak miejsca na zapasowke itp. Jak na moje to jakos zaduzo problemow sie z lpg wiarze. Fakt jest ze chetnie polatal bym za 2zl a nie 4 na litrze ale chyba wiaze sie z tym zbyt wiele problemow. Mysle ze dobre TDI wyjdzie podobnie w kosztach jak lpg.

Guest serpens

Witam kolegów...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam podobne zdanie co seba306. Auto jest stworzone do jazdy na Pb, a gazowanie silnika to dla mnie strata kasy i pojawianie się coraz to częstszych usterek.

Posiadam VB 1.8, 16V i pali mi: trasa od 6 do 7l, miasto (w zależności od zakorkowania i używania klimy)od 8,5 do 11l. Więc myślę że nie tak tragicznie.

Serwis gazu??? mowa o wymianie 2 filtrow za laczna sume 50zl,na ktorej gazownicy przycinaja,bo mozna zrobic to za 20zl,no tak przeglad zamiast 87zl to 160zl,rzeczywiscie w skali jak bede mial auto 5lat, to przeplace majatek,na parkingi podziemne nie wjezdzam,zreszta zawsze sa 2 rodzaje parkingow,promy w polsce odpadaja,ano tak brak miejsca na zapasowke..hm rzeczywiscie vectra to maluch i kolo zapaswoe nie wejdzie do bagaznika

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> a codziennie musze wozic 4 worki ziemniakow i miejsce musi byc

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ( istnieje takie cos jak jeszcze dojazdowka).

Uszkodzenia silnika przez LPG,moze jedynie sie przytrafic jak jest zla mieszanka ale to dotyczy tylko starcyh instalacji I i II generacja i z olewatorstwa wlascicieli.

jazda na gazie jest o polowe tansza, a czesto nawet wiecej jak polowe,jak ktos jezdzi conajmniej 20 tys rocznie to,po 5 latach stac go na drugi samochod a uzytkownik PB bedzie na minusie od 13 do 17 tys zl.

TDI wszystko ladnie pieknie jak sie wolno jezdzi,przy dynamiczniejszej jezdzie, juz nie jest tak kolorowo,diesel w naprawie i utrzymaniu tani nie jest,no i w zime potrafi "zaskoczyc" o dluzszym nagrzewaniu sie nie wspominajac.