Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zygio

Sonda lambda 1.8 16V 122KM

Recommended Posts

Witam

Palił mi się check od silnika. Sprawdziłem na kąpie sonda lambda była walnięta.

Wymieniłem check zniknął ale samochód chodzi okropnie.

Nie chce wkręcać się na obroty.

Czy po wymianie należy coś zrobić reset kompa jakaś adaptacja ?

Pozdrawiam

Podłącz go jeszcze raz pod komputer i sprawdz czy nie masz jeszcze jakiegoś błędu. Mógł wystąpić jakiś błąd przy wymianie ale nie jestem pewien na 100%

a może wstawiłeś jakąś uniwersalną sondę?

Please login or register to see this quote.

Witam

zamiennik Delphi z InterCarsu z oryginalną wtyczką.

Witam

Dzis bylem na kompie. Sonda daje caly czas bogata mieszanke nawet jak ma 900 obrotów.

Wyrezowałem błędy check znikl ale cos sie pojawilo o bogatej mieszance

Guest djmothek

hm a sproboj przejechac z 200-300km jak dasz rade i staraj sie "nie hamować silnikiem/biegami". powinno sie unormować. twoj ecm posiada zapewne odczyty starej sondy/ jak bys mial LPG to problemu by nie bylo bo odczyt do mieszanki paliwowej jest robiony cześciej.

witam

Auto jest na gaz ale...

kupilem je nie dawno i bylo tylko na benzynie podczas kupowania swiecil sie check wiec sonda była uszkodzona sprawdzilem na kompie.

Gdy czekałem na sonde założyłem instalacje BRC SEQUENT 24 gazownik stwierdził ze nie bedzie problemu jezeli sonda nie dziala.

Po zresetowaniu kompa celowo nie przlaczylem na gaz caly czas jezdzilem na benzynie. I tak gdy samochod byl cieply chwilami bylo wszystko ok

Gdy samochod sie ostudzil nie chcial wkrecac sie na obroty.

Boje sie ze gdy nawet kupie sonde orginalną to moze problem sie pojawic.

Pozdrawiam

Witam

jak pisałem mam gaz. I na gazie gdy sonda jest podlaczona dzieje sie dokladnie to samo co na benzynie. U mnie problem nie pojawil sie od gazu już był.

Starałem sie jezdzic ale nie da sie auto zamula i nie daje sie wkrecic na obroty.

Pozdrawiam

hm

a znasz moze kogos kto ma taki sam silnik w VC ?

na podmianke wziąść sonde ? bo moze sie okazac ze na innej sondzie dalej ci bedzie auto świrowało !

ogólnie to rzadko jest tak ze się sonda psuje ......

a druga sprawa te zamienniki to nie są idealne niestety

Edited by Domlo

Guest djmothek

masz Vectre C a w niej instalacje I generacji? :| cos mi tu nie halo... jak ten gaz jest podawany do silnika? masz wtryskiwacze?

Edited by zubek73

Guest djmothek

fakt moja wina... tak sie zastanawiam czy kolega przypadkiem nie ma uszkodzonego wtryskiwacza... ale jak mowi ze chack mu swieci na benzynie mysle ze bez dobrego softu i podpiecia pod zlacze diagnostyczne sie nie obedzie.

Guest GT-3000

ja mam LPG BRC Seqents 24 i z tego co wiem to taka instalacje nie będzie dobrze działać bez sondy lambda-silnik potrzebuje dokładnej dawki gazu i jakie kolwiek większe rozbieżności w mapie owocują złym spalaniem i kiepską dynamiką a cóż dopiero bez informacji z sondy lambda....gazownik trochę pozbył temat-nie da się zrobić auto kalibracji LPG przy niesprawnym silniku.....

co do mulenia to może być problem z przepływomierzem - wyobraźcie sobie że jeden z forumowiczów miał z tym problem i do tego żadnych usterek check auto nie pokazywało-gdy założył kupiony od mnie przepływomierz napisał mi że auto ożyło!

może być problem z świecami,żadnych błędów nie pokaże a silnik będzie działał rożnie

Witam

ogolem dzieki za zinteresowanie postem. Świeczki wymieniłem jak poczytałem o sekwencji to tez sie dowiedziałem ze sonda jest bardzo potrzebna.

Musze Vectre doprowadzic na benzynie aby chodzila bezblednie. Wtedy na gazie tez tak bedzie.

W wtorek podjade do gościa jednego z lepszych elektronikow w regionie ktory dysponuje lepszym sprzetem niz uniwersalne diagnoskopy.

Powiedz mi miej wiecej ile taki przepływomierz kosztuje.

Pozdrawiam

witam

musze sie popytac po znajomych

bo moze nie jest to wina sondy

Guest GT-3000

przepływka zamiennik to ok 120-130zł nówka z gwarancją ,ale najlepiej podmienić z innego auta i sprawdzić bo po co koszty robić,a oryginalna przepływka simensa do tego silnika kosztuje nawet 340zł a używka od 90-100zł

samą przepływkę może dobry serwisant zdiagnozować odczytując jej parametry podczas pracy silnika.....

poszukaj najpierw kogoś z pełnym systemem diagnostyki na Can do VC

Witam

Podsumowując dziś byłem u elektronika sprawdził sondę sonda do d**...

Nie jestem elektronikiem ogółem nie działa jak powinna działać napięcie skacze... powiedział mi że używa tylko trzech firm BOSCH Siemens i oryginały GM. Hmm.. więc dlaczego sprzedają takie gów.... w sklepach.

Zamówiłem oryginał Siemensa.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Guest labtec

daj znać, jak wyszło po montażu oryginału. powodzenia

Witam

sorki ze tak długo ale temat mi sie przeciąga ...

okazało się że elektronik do ktorego pojechałem chciał spróbowac z swoim zamiennikiem BOSCHA

zawsze takie zakłada i nie miał nigdy z tym problemu... wiec zamowil i założył i co Boscha lepiej reagowała od Delphi ale efekt

pozostał taki sam... sprawa mi sie przeciaga bo chce on najpierw sprawdzic na innej VC działanie tych zamiennikow na szczeście

nie ponoszę narazie żadnych kosztów, ale czekam aż w końcu trafi się podony silnik do mojego...

Pozdrawiam

Witam

W końcu udało mi się sprawdzić sondę zamiennik na innej VC i zamiennik działa więc jest zgryz....

Muszę szukać problemu u siebie wstawiam do warsztatu i niech szukają bynajmniej nie muszę wydawać kasy na kolejną sondę

Pozdrawiam

Podjedź do kogoś kumatego, nie tylko takiego co ma komputer ale takiego co będzie w stanie popatrzeć na bloki pomiarowe i zobaczyć czy wszystkie parametry pracy są ok, prędzej po tym dojdziecie niż po podmienianiu.

Witam

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi

Problem tkwił w tym że gdzieś było zwarcie i wtyczka przy kom. sie lekko stopiła i nie dawała masy...

Po naprawie auto jeździ ok pozostała ponowana kalibracja gazu bo dalej się świeci check ale auto chodzi zaje....

Pozdrawiam

Odgrzeje kotleta

Wczoraj wracając z pracy zapaliła mi się kontrolka check, z tego powodu ze jestem uczulony na jakiekolwiek niedoskonałości udałem sie do elektryka na kompa stwierdził ze uszkodzona 2 sonda lambda, ale że jeżdżę na gazie nie jest ona az tak bardzo ważna. Skasował błąd powiedział ze narazie można jeździć ale pewnie za jakiś czas znów wywali błąd i lepiej ta sondę wymienić... zobaczymy co będzie dalej