Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Prory

Brak mocy,przerywanie

Recommended Posts

Opis problemu:

-W czasie zwiększania obrotów ( np.przy wyprzedaniu) silnik przerywa i traci moc.Obroty zwiększam normalnie.

Moje wrażenie jest takie,jakby jeden z cylindrów przez chwilę przestał pracować.

Co zrobiłem:

-Wizyta na komputerze-wszystko OK.

-Wymiana świec i przewodów

-Czyszczenie przepustnicy-skorzystałem z porad.

-Sprawdzone ciśnienie paliwa

Mogę jeszcze spróbować na innym komputerze,z uwagą,aby sprawdzali przy różnych obrotach.

Chyba że macie jakieś pomysły, za które z góry dziękuję.

Edit:

Druga wizyta na komp.-wszystko OK.

Bez gazu

Silnik 1.6-16V

Edited by Prory

Guest urbek

Wszystko fajnie ale jaki masz silnik? Czy masz gaz? Uzupelnij swoj profil!

Dodam od siebie jako znajomy.

Przerywanie to raczej szarpanie.

Przykladowo, jedziemy 40km/h na drugim biegu, przelaczamy na czworke czy piatke i naciskamy delikatnie gaz. Jesli wcisnie sie delikatnie to auto sie "grzeje" - silnik strasznie halasuje i bardzo powoli przyspiesza(o ile mozna tak to nazwac). Wcisnie sie troche wiecej gazu - samochod szarpie (robi wielokrotnie "kangura" - jakby nie dostawal odpowiednio paliwa) i dzieje sie tak dopoki nie zmniejszymy gazu/zesprzeglimy.

Olej, filtry - wszystko sprawdzone i nowe, przebieg okolo 210 000.

Mysle, ze Viki 1.6 przy 90Km/h nie mialaby problemow z przyspieszeniem na trzecim, a nawet na czwartym biegu. Nie czuje sie tych 100 koni, a jakby sie jechalo jakims fiatem.

Liczymy na Wasza pomoc. : )

Edited by lilavati

Please login or register to see this quote.

jakie założyłeś?

Jesli to poliftowy silnik 1.6 / 16V to czy sprawdzaliscie listwe zaplonowa DIS? Problemy z DISem nie sa sygnalizowane przez komputer, a objawy przebicia na cewkach WN tej listwy sa dosc podobne. Mialem okazje tego doswiadczyc w mojej karierze posiadacza Viki z X16XEL.

Diagnoza: podmienic listwe z innym X16XEL - wymiana jest blyskawiczna, potrzebny tylko torx (bodajze T35)

Pozdrawiam

Świece- NGK

Przewody- Bosch Silicone Power

Dzisiaj doszedł drugi objaw -nie pali na 3 tłoku więc prawdopodobnie moduł DIS (@Oggway).

Prosiłbym o podanie jakiej firmy moduł kupić (ERA ?).

Po sprawdzeniu napiszę co i jak.

Pozdrawiam.

EDIT

U mnie jest coś takiego:

Please login or register to see this link.

Edited by Prory

Ja w podbramkowej sytuacji kupilem na Alledrogo podrobke Dello albo Delo (nie pamietam). Koszt ok. 240 PLN. Jezdzi juz ok. roku i nie mam z nia problemow. Przyznam, ze obawialem sie podrobki, ale moj portwel przekonal mnie do zakupu w trybie ekonomicznym

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Edit: Zaraz, zaraz... Jakie przewody BOSCHa? Jesli masz przewody WN to nie masz DISa tylko dwie cewki WN z boku silnika. A pod maska masz nie X16XEL ale przedliftowy X16XE. W przypadku DISa "przewody" maja slugosc moze z 10 cm i forme gumowych tulejek z metalowa sprezynka wewnatrz. Znajduja sie dokladnie pod DISem w otworach w glowicy. Do momentu zdjecia listwy zaplonowej sa niewidoczne, a wystepuja w komplecie z listwa, nie zas jako samodzielna czesc zamienna

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Oggway

Po wymianie cewki na nową,wszystko jest tak jak być powinno.

Dziękuję za pomoc.

w przedliftach X16XEL niemiał modułu i był oznaczony tak samo X16XEL wiec dobrze kolega pisze.

Ja mam podobnie ale jak zaleje wiecej benzyny problem ustaje, szarpie tylko wtedy kiedy jest zaledwie 10L w baku...

Edited by mar111