Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem z lakierem...:/

manu666
 Share

Recommended Posts

Witam.

moj problem polega na tym, ze dalem samochod do znajomego lakiernika zeby mi zrobil polerke. Zrobil tylko mechaniczna polerke a recznej nie zrobil bo auto od niego wzialem bo nie mialem juz cierpliwosci(pozostawaly takie kółka po tej polerce) I teraz chce zrobic reczna polerke sam, nie wiem czy dobrze zrobilem, ale kupilem poprostu najtansza paste Tempo. Bedzie to dobry pomysl zeby poprostu wypolerowac ta pasta auto i jaki bedzie tego efekt? nie zepsuje juz kompletnie lakieru? a propo polerki to rozumiem zeby nie polerowac na sloncu, ale czy musi byc na dworze cieplo? i na mokro czy na sucho to robic? doradzcie mi bo juz sam nie wiem co robic, kazdy lakiernik to mowi co innego.

Guest michal_simon
Witam.

moj problem polega na tym, ze dalem samochod do znajomego lakiernika zeby mi zrobil polerke. Zrobil tylko mechaniczna polerke a recznej nie zrobil bo auto od niego wzialem bo nie mialem juz cierpliwosci(pozostawaly takie kółka po tej polerce) I teraz chce zrobic reczna polerke sam, nie wiem czy dobrze zrobilem, ale kupilem poprostu najtansza paste Tempo. Bedzie to dobry pomysl zeby poprostu wypolerowac ta pasta auto i jaki bedzie tego efekt? nie zepsuje juz kompletnie lakieru? a propo polerki to rozumiem zeby nie polerowac na sloncu, ale czy musi byc na dworze cieplo? i na mokro czy na sucho to robic? doradzcie mi bo juz sam nie wiem co robic, kazdy lakiernik to mowi co innego.

Napisz w tej kwestii do Kołcza.

On robi polerkę, powie Ci co i jak w tym temacie.

Widziałem już parę autek zrobionych przez niego - MIODZIO

odradzam ręczną polerke:) lepiej mechanicznie i jesli bedziesz juz robił coś w tym kierunku to kup sobie taśme lakierniczą i pozaklejaj klamki gumy itd bo potem bedą białe, pasta wszedzie wlezie, wiem o tym przekonałem sie na własnej skórze. Jesli chodzi o paste to polecam G3 Farecla + jakis dobry wosk na koniecm niezbędna też bedzie gąbka polerska (koszt ok 20zł). Co do samej polerki to słyszałem ze matuje sie samochód papierem wodnym 2500 ponoć lepszy efekt bo ściera sie wierzchnią warstwe lakieru i efekt po polerce jest lepszy, tylko to trzeba robic z głową zeby nie przesadzić, tak samo sam poler jak robisz maszyną to nie spal lakieru ( nie trzymaj maszyny w jednym miejscu ) hmmm co jeszcze <myśli> Aha jesli nie masz maszyny wystarczy dobra wiertarka z regulacją obrotów. Jeśli jeszcze coś mi sie przypomni to napisze,

P.s

w razie czego pisz na PW

Guest ronaldo

jeśli nigdy tego nie robiłeś to spierniczysz robotę na bank!!!!Do zabaw lakierniczych trzeba miec wprawę i czucie w ręku,bo jak zedrzesz zbyt gruba warstwę lakieru zwanego clirem (bezbarwny,kładziony na kolor) to bedziesz miał niezły ubaw.Osobiście nie radziłbym ci tego robić samodzielnie.Tym bardziej,że po partaczu!!!

kupilem poprostu najtansza paste Tempo. Bedzie to dobry pomysl zeby poprostu wypolerowac ta pasta auto

nie - to nie będzie dobry pomysł. Zlikwidowanie kółek narobionych mechaniczną polerką przez jakiegoś partacza jest trudniejsze niż sama polerka.

Teraz to już raczej tylko sprawdzony fachowiec pozostaje - szczególnie, że (jak dobrze widzę na fotce) masz ciemny lakier.