Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

VECTRA B 1.8 - SKRZYNIA

białypocisk
 Share

Recommended Posts

witam

podczas hamowania biegiem zauwazylem ze dochodza dziwne dziewki ze skrzynia jak by grzechotanie, po dodaniu gazu ustepuje to. po odkreceniu miski olejowej ze skrzyni zobaczylem ze cala jest pocharatana w srodku jak by sie cos zmielilo i masa opilkow, olej jest o kolorze metalicznym.

Luzu nie ma na tej glownej zebatce w mechanizmie roznicowym. luzy w plaszczyźnie sa na łozyskach przegłobow.

Jak na pierwszym biegu poruszalem autem zeby skasowac luzy to w skrzyni slychac jak by sie gniotła puszka...

Moze mial ktos podobny przypadek, jestem raczej nastawiony na wymiane skrzyni ale moze uda sie cos wykombinowac:)

Guest bobek358

Masz pewnie skrzynie F18 czyli pada Ci jak to zwykle w nich bywa mechanizm różnicowy - rozpadają sie satelitki.

W jakim są stanie ?

szczeze to nie widzailem ich stanu, nie zwrocilem uwagi na nie. jeszcze nie wykrecałem skrzyni. naarzie chcialem sie zorientowac co dalej. juz wiem ze trzeba ją wymienic. znalazłem taka z pezebiegiem 200 000 i niewiem wlasnie czy warto ja mam u siebie 300 000 zrobione

Guest bobek358

A jaką masz skrzynie - bo to może dużo wyjaśnić.

Satelity widać jak zdejmiesz miskę olejową ze skrzyni (przynajmniej w modelu F18) - to są te z małe zębatki w mechanizmie różnicowym - u mnie się posypały i zrobiły 3 dziury w skrzyni :)

skrzynie można zregenerować ale podobni się nie opłaca, lepiej jest kupić używkę (należy zwrócić uwagę na mechanizm różnicowy czy jest cały)

można również włożyć skrzynię od Daewoo Nubira 2.0 ale jeszcze nie wiem dokładnie jak jest z włożeniem takiej skrzyni podobno pasuje

Guest Dawid63

to napewno mechanizm roznicowy...u mnie sie posypał ale w skrzyni nic nie narobił...tak przy okazji wie ktos moze jaka jest cena wymiany roznicowego???

Skrecilem skrzynie, zalalem olejem i narazie bede jezdzil.

Na mechanizmie nic nie widzialem, zadnych skaz czy czegos. nadal przy hamowaniu biegiem grzechocze skrzynia. jak ciagnie lub wrzuce na luz ustepuje.

wczesniej 5 bieg musialem na sile wciskac, teraz chodza wszystkie biegi jak masełko i wlasnie podczas jazdy skrzynia na 5 zdaje sie ze szumi.

moze to cos z 5 biegiem sie podzialo, cos sie urwalo wypadlo, zmielilo i rozwalilo cos tam, najpraawdopodobnie mechanizm.

• 2 weeks later...