Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Cieknąca szyba przednia

Guest kaczo_
 Share

Recommended Posts

Hej. Zaczęło padać i okazało się, że przednia szyba przecieka. Gdzieś u góry od strony kierowcy i gdzieś jeszczepo prawej stronie woda przesącza się do środka...

Czy istnieje tańsze rozwiązanie niż wklejenie szyby na nowo? Czy mogę pobawić się tam silikonem? Jak zrobić to najlepiej niczego nie niszcząc? ;) Cz wystarczy delikatnie odchylić uszczelkę i jak dobrać się do tych bocznych?

Czy może jednak lepiej nie bawić się w to i wkleić na nowo? Jeśli tak to ile mnie to zakosztuje i czy znacie jakiegoś dobrego speca w krakowie?

Lepiej wkleic na nowo, przynajmniej bedzie 100% pewnosc ze nie bedzie ciekło.

Bo jak dasz silikon to w tym miejscu moze wychodzic rdza i peknie CI szyba, a tak to ładni ci wyczyszcza i bedzie Git majonez :D

Edited by Lechuu

Lepiej szybe wyjąć i sprawdzic czy juz rdza sie nie zagnieździła, bo woda mogła juz lecieć od dłuższego czasu. Silikonu możesz całe opakowanie dac a woda i tak znajdzie drogę.

Półśrodki kosztuja dwa razy więcej :D

Tak jak pisza koledzy - przeciekajaca szyba moze oznaczac atak "rudej", lepiej wiec wymontowac szybe i sprawdzic co sie pod nia dzieje.

Jesli juz koniecznie nie chcesz tego robic, to do uszczelnienia (tylko w ktorym miejscu? :)) proponuje uzyc raczej uszczelniacza dekarskiego niz silikonu. Ciekawy specyfik na bazie kauczuku i nitrowych rozpuszczalnikow. W zasadzie lekko twardnieje ale nie wysycha. Pozostaje leciutko lepki i bardzo elastyczny. Poza tym w odroznieniu od silikonu lapie takze do wilgotnego podloza. Cena to cos okolo 25 PLN za kartusz.

Mam nadzieje, że sprawdzili ci też rynienki na około szyby... bo lubią się zapychać i wtedy woda rożnym drogami się przedostaje

i ile zapłaciłes ?? z 120zł??

160 za robotę od ręki. W ASO chcieli 300 + uszczelki które wg nich "na pewno by się nie nadawały" no i nie byli w stanie powiedzieć kiedy :P

Martwi mnie tylko ten deszcz.. No ale nic to ;) Liczę, że klej nie puści ;)

Wszystko na około posprawdzali - wydaje się, że jest ok. Rudej też nie ma :)

Edited by kaczo_

• 1 month later...

mi tez przeciekalo

i tez myslalem o uszczelnieniu

ale tak jak powiedzial lechuu - pojawi sie rdza i przez wybulenie peknie szyba ...

mnie to kosztowalo 120 zl