Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

efekt bańki mydlanej(?) na rancie alufelgi

Bako
 Share

Recommended Posts

Przez zimę chce dorwać 17" z delikatnym rantem i dodać trochę "inności" ;) felgom. Tu moje pytanie nie wiem jak to nazwać przychodzi mi jedynie nazwa efektu bańki mydlanej ale mniejsza z tym. Mam 2 teorie jak to wykonać (mogą być mylne :P ):

1) "przegrzanie materiału" palnikiem tylko czy alu wytrzyma bez uszczerbku na zdrowiu

2) lakier opalizujący nałożony na wypolerowany rant

3) powłoka chemiczna w galwanizerii

wiece może w jaki sposób się wykonuje, gdzie i ile taka "imperza" kosztuje

Strasznie spodobał mi się ten efekt i nie wiem czy jest to wykonalne

post-20429-1255279937_thumb.jpg

post-20429-1255279955_thumb.jpg

post-20429-1255280136_thumb.png

Edited by Bako

ostatnio na TVN Turbo było o odnawianiu felg, wszytko oprócz prostowania pokolorują jak tylko chcesz...

wejdź na stronę i znajdź odcinek chyba to było w Raport TVN Turbo, pewnie nie tylko Ja to oglądałem to pewnie ktoś da linka do tego odcinka, a koszt też niedrogi 200zł bodajże za 4 felgi.

sorry,jeszcze z tydzień temu byłem na niej,i np koszt odnowienia na dowolny kolor z ich palety barw to 75pln+wat

wejdz jesze na www.infofelgi.pl

Edited by maliniak35

Na allegro co jakiś czas jest trochę takich felg...

pierwsza z brzegu:

http://www.allegro.pl/item728763828_nowe_f...nowosc_hit.html

Ponadto takie felgi robi m.in. DOTZ i Konig i można bez problemu zamówić...

2008_10_07_15_22_16_DOTZ_alpha.jpg

DSC00450.JPG

Edited by Nomad_fsoak

o widzisz nie widziałem takich jednak mam upatrzonych pare typów felg które chciałbym mieć z takim efektem jak i polakierować ramiona wiec prosiłbym o jakieś namiary na firmy

ostatnio na TVN Turbo było o odnawianiu felg, wszytko oprócz prostowania pokolorują jak tylko chcesz...

wejdź na stronę i znajdź odcinek chyba to było w Raport TVN Turbo, pewnie nie tylko Ja to oglądałem to pewnie ktoś da linka do tego odcinka, a koszt też niedrogi 200zł bodajże za 4 felgi.

to Ja źle zrozumiałem co Ty tam chcesz przez tą zimę mącić :lol:

1) "przegrzanie materiału" palnikiem tylko czy alu wytrzyma bez uszczerbku na zdrowiu

o tym nawet nie mysl, zniszczysz felge i moze to byc niebezpieczne w uzytkowaniu

wiesz sam nie chce tego robić ale widziałem maszyny na których składa sie skrecane alufelgi w ten sposób, że felga jest umieszczana na bębnie obrotowym i podrzewana palnikiem by się rozszeżyła

to jak ma ktoś pomysły w jaki sposób to osiągnąć ??

• 2 weeks later...

pomysł:

moze spróbować lakier kameleon dobrać jest wiele tego typu lakierów choć koszt nie będzie mały

co do lakierowania wypolerowanej felgi to niewidze tego , poprsotu lakier może się nie trzymac "lustra"

Edited by seba124

no właśnie jak będzie wypolerowany rant to lakier raczej nie będzie się trzymał

nie wiem gdzie uderzyć czy do firmy lakierniczej czy galwanizerii czy gdziekolwiek indziej