Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest bajlando

blokada silnika

Recommended Posts

Guest bajlando

koledzy i koleżanki mam pytanie jakmożna zdjąć blokada silnika tzw. kaganiec żeby nie odcinało zapłonu przy 7 tys obrotów??

Nie można to po pierwsze, po drugie to po co? Przecież wyżej i tak już nie ma mocy.A po trzecie to aż tak spieszy ci się zajeździć silnik?

Guest bajlando

chce mieć więcej koni i nie wiem co mam zrobić??

jestem początkujący i chciałbym czegoś sie dowiedziec jak to zrobic !!

chciałbym też wlożyć filtr stożkowy czy można??

Od tego koni nie przybędzie. Co do stożka to jest temat na forum. Sporo z tym przerabiania bo jeśli tylko założysz to będzie jeszcze gorzej.Możesz zmodyfikować dolot. Też jest gdzieś porada. Możesz włożyć wałki z 3,0 mv6 albo odrazu całe 3,0 z omegi. Aż tak bardzo brakuje ci mocy?

W twoim przypadku najłatwiej będzie zamontować wałki z 3.0 plus podstawa kolektora dolotowego i to wszystko wystroić. Moc podejdzie do około 190KM. Co do ogranicznika obrotów - w moim x18xe moc spada po przekroczeniu 6,256obr/min, a odcinka jest przy 6,500obr. Wyciągnij wnioski.

Edited by dani

Przesunięcie odcinki ma sens,jeśli będą ostrzejsze walki,które lubią wysokie obroty

Guest ares

temperatura w egt najpierw zabije tloki, ktore potem zajma sie blokiem i glowica

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chcesz więcej mocy to zmień silnik na 3.0 z omegi + drobne modyfikacje do tego. Napewno nie ściągaj zabezpieczenia bo zniszczysz silnik.

Każdy silnik ma przynajmniej 20-25% rezerw,które mozna spokojnie wykorzystać nie wplywając ujemnie na jego żywotność,osobiście mam przesuniętą odcinke z 6.600 na 7.200 i nic się nie dzieje ponieważ na codzień nie jeżdzi się tak żeby kręcic auto do odcinki

Tyle że u nas maksymalną moc osiągasz w przedziale 4,5-6,2 tys obrotów, dalsze kręcenie nie ma sensu.

Guest ares

Please login or register to see this quote.

wyjasnij mi po co masz tak daleko przesunieta odcinke w silniku 8v, ktory moc osiaga duzo nizej? jakies chalupnicze druciarstwo

odcinke masz zaraz po tym jak zaczyna spadac moc silnika w stosnku do rosnacych obrotow po to zeby temperatura silnika nie potrzebnie nie rosla do tej podobnej w hucie sedzimira, oczywiscie mozesz miec i do 8000 ale nie ma to najmniejszego sensu bo nie masz tam juz zadnej mocy a jest to niebezpieczne

Mam ostry walek,dzieki któremu auto kręci się świetnie przynajmniej do 7.000 tyś,przesunięta odcinka nie ma sensu dla seryjnego silnika,moje C20Ne ma obecnie 149KM i 190NM także jakieś 25% więcej od serii