Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
scrooge91

Pęknięta głowica Z22SE

Recommended Posts

Witam.

Mam spory problem ze swoją vectrą ( 2.2 16V 2001r). Od jakiegoś czasu zaczęły jej falować obroty, straciła moc itp. Po oględzinach mechanika okazało się że winą jest pęknięta głowica. Została ona wykręcona i powędrowała do spawania do zakładu we Wrocławiu. Niestety 3 tygodnie oczekiwania, 5 prób zespawania zakończyło się fiaskiem. Spawacze tłumaczą to tym, że materia z jakiego jest wykonana głowica Z22SE jest tak kiepski że nawet po spawaniu nie chcę trzymać szczelności...

Dzisiaj będa jeszcze raz próbować ale raczej nic z tego nie będzie.

Zastanawiam sie co z tym fantem zrobić. Używaną głowice cieżko jest w ogóle kupić w polsce, a jeśli już to jest to wydatek rzędu 2 tys złotych. Zastanawiam się więc, czy bardziej opłacalne nie byłoby kupienie nowego silnika tj 2.5 V6 lub chociaż 2.0 16V. Nie wiem jednak czy nie wymaga to za dużo przeróbek bo niestety opel to nie honda, gdzie silniki są plug&play.

Z góry dziękuje za wszelkie porady.

To nie chodzi o jakość materiału tylko poprostu są takie stopy że nie da się pospawać. Mogą sobie z tym darować bo nawet jak zalepią to i tak za tydzień czy 2 będziesz spowrotem zwalał głowicę bo puści. Coś mi się wydaje że i z 2.0 i 2.5 będzie dużo grzebania a koszty będą wyższe niż zakup głowicy do 2.2

No to w takim razie pozostaje mi szukać używanej głowicy. Może ktoś na forum ma takową na sprzedaż?

Poszukaj w dziale sprzedam. Tam jest sporo samochodów na części

Właśnie znalazłem na miejscu z Zafiry 2005. 100tys przejechane za 1000zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W poniedziałek montuję ja

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziękuje za odpowiedzi.

Oczywiście pamiętaj o planowaniu, sprawdzeniu zaworów i przy okazji można wymienić uszczelniacze zaworów bo koszt niewielki i wszystko masz na wierzchu