Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
dymski

kontrolka ukladu elektronicznego silnika + zablokowana kierownica podczas jazdy

11 posts in this topic

Witam.

Kupiłem w UK Vectrę b 1.8 benzyna 2000r. Przejechałem 10 mil i zaczęły się problemy. Zaswieciła się kontrolka układu elektonicznego silnika (to chyba ta sama co immobilajzera) , całe szczęscie że nie jechałem szybko i nie byłem w zakrecie bo zblokowało mi kierownicę (masakra) poza tym silnik nie reagował na pedał gazu, auto kulało się. Mam to auto 4 dni i codziennie jest to samo. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy, aż do .....

Co może być powodem? Dlaczego blokuje mi kierownice? Proszę o pomoc. Dodam że auto jest swiezo po przegladzie i czy jest możliwe zeby taka usterka nie została wykryta? Dowiem się czegos podłączajac go do kompa?

0

Please login or register to see this quote.

jak nie podłączali pod komputer diagnostyczny (nie wiem jak w UK robi się przeglądy) to nie wykryli

0

Auto nie gasnie ...

0

OK nie gaśnie

Ale to chyba nie była całkowita blokada kierownicy (jak na postoju) tylko po prostu kierownicą ciężko było kręcić (brak wspomagania)?

0

Posted (edited)

nie ma prawa zablokować kierownicy jak jest w stacyjce kluczyk,zubek73 ma racje,mi nieraz zgasł podczas jazdy,to poprostu musiałem dobrze oburącz kręcić,no chyba ze stacyjka jest rozpierniczona doszczętnie..

z opisu dymski wynika ze auto nie reaguje na pedał gazu,wygląda to tak jakby miał zamontowany antynapad,mam w służbowym ukryty guzik.

Edited by maliniak35
0

Jeśli nie stacyjka i nie gaśnie to może ten element odpowiadający za odbijanie kierunkowskazów

0

Brak wpomagania ok. Co to jest antypad i po co? Dlaczego może się to włączać. Da się to jakos łatwo naprawić jesli to jest własnie ten problem? No i gdzie jest ten ukryty przycisk? ufff za dużo pytam?

0

Posted (edited)

w moim antynapad polega na odcięciu paliwa po pewnym czasie,jak zapomne to odcinka,musze wcisnąc guzik,ponownie odpalić i jest ok,aaaa i pisze to w oparciu o swoje auto...u mnie jest pod kierą..

a masz alarm?

Edited by maliniak35
0

Mam alarm. Najbardziej interesuje mnie czy auto w takim stanie powinno przejsc przeglad, bo kupiłem go zaraz po MOT w Anglii. Na mój chłopski rozum oczywiste jest że nie, ale jesli jest inaczej prosze o wyprowadzenie mnie z błędu. Chce oddać samochód spowrotem do komisu bo czuję się zrobiony w bambuko, nie mam gwarancji ale to nic, są przecież prawa konsumenta. Wie ktos czy auta na przegladzie podpina sie do kompa? Chcę udowodnic sprzedawcy że wiedział co mi opchnął, a jak mu udowodnie że zrobił mi sciemniony przeglad to sprawa będzie o wiele prostrza.

0

w warszawie mi nie podpinali pod kompa.wiesz to jest przegląd techniczny typu hamulce,zawieszenie,oświetlenie,nikt nie ingeruje w to czy z silnikiem jest wszystko ok,aaa jeszcze spaliny sprawdzają,i to chyba tyle...aaa wiesz przecierz ze można załatwić przegląd nie pokazując auta...

0

Kolega robił przegląd w UK więc tam tak łatwo nie obejdziesz. Sądzę że pod kompa nie podłączają

0