Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
roton

Jak zmiejszyć obroty???

Recommended Posts

Witam. Wiem że na temat obrotów były już 10-tki tematów i wszystkie przejrzałem bo miałem problemy z falowaniem i ciężkim ruszaniem na zimnym silniku. Wymieniłem krokowiec, wyczyściłem przepustnicę na błysk, zaślepiłem EGR-a i wszystko chodzi super. Na biegu jałowym obroty ani drgną i nic nie skacze jednak są za wysokie bo zawsze ok 1000. Czasem się zdarzy również gdy przygazuję i przytrzymam chwilę na ok 2000-2500 i puszczę gaz to obroty chwilkę stoją i zaraz pomalutku spadają do tych 1000. Podpowiedzcie mi proszę czy można wyregulować te obroty??? Krokowieć nowy - zamiennik z Allegro za ok 70 PLN. Mój silnik to X18XE. Pozdrawiam i proszę o radę!

I bardzo możliwe że to przez ten zamiennik. Akurat krokowiec czy przepływka to takie rzeczy że rzadko podróby działają jak należy. Wydaje mi się że op-comem da się wyregulować ale na początek sprawdź czy przepustnica cofa się do końca i czy wszystko jest szczelne

Edited by cichy117

Cały dolot powietrza naprawdę szczelny bo już to sprawdzałem chyba z 15 razy. Wymieniłem nawet wąż odmy bo wydawał się zniszczony. Z drugiej strony z tego co pamiętam oryginalny krokowiec bo taki miałem GM też trzymał obroty ok 1000 - 1100. No i przepustnica zamyka się do końca. Czy pomoże tu reset kompa?

Możesz spróbować odłączyć akumulator na dłuższy czas ale nie wiem czy coś pomoże. Jeśli miałeś tak wcześniej to może tak jest ustawione ECU. A jak sprawa wygląda na słuch, to znaczy czy też obroty wydają się wysokie bo równie dobrze może oszukiwać wskazówka

MOżliwie że tak jest w komputerze ustawione. Natomiast wskazówka nie oszukuje bo dokładnie słychać jak pracują obroty. Spróbuję zresetować i zobaczymy. Ogólnie nic złego się nie dzieje więc nie jest to jakaś usterka! Dzieki za wskazówki! Pozdrawiam!