Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kamilasss

kod błędu

Recommended Posts

Guest kamilasss

witam wszystkisz mam taki problemik,autko viki silnik 2.2 petrol z 2001roku SRI,i od jakiegoś czasu zaczeła przerywać,ale po przekroczeniu 2 tyś obr,jest ok,podłączyłem pod kompa i pokazało mi błąd C3818 i P0018 tego P0018 to aż 23 razy,non stop to samo,nawet jak skasuje to pojawiają sie znowu czek eng- też się zapala, i teraz jestem zielony bo mam kodów mase ale takich to brak przypominam C3818 i P0018..

macie jakieś pomysły...

Dzięki wszystkim za uwagę i pozdrawiam,

Please login or register to see this quote.

NIE TEN DZIAŁ

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tutaj jest ostoja dla pionierskiego wydania Vectry

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

P0018 Crankshaft Position Camshaft Position Correlation (Bank 2 Sensor A)

ten drugi to chyba nie figuruje w zadnym wykazie...

a objawy jakieś są?

przenosze do VC

Guest kamilasss

objawy to szarpanie przy gwałtownym dodaniu gazu,zmieniłem świece,wyczyściłem gaźnik ale nadal to samo,jak spokojnie dodaję gazu to jest ok,a tak jeszcze to coś mam z pąpom wspomagania kierownicy po np;jak stoję na światłach to klekocze wałek rozrządu ale jak tylko lekko ruszę sterem ustaje tak że coś nie tak,w dodadku pompa jest napędzana wałkiem rozrządu a nie paskiemi tu jest sęk że niebardzo wiem co jest,

a do tego błędu to czujnik wału siad,a gdzie on się znajduje,i czy bez problemu mogę go sam wymienić,,,,

przy okazi oto kody do viki b chyba od 99r

Please login or register to see this link.

kurcze źle przeniosłem ten temat

/emoticons/default_wub.png" alt=":wub:"> przepraszam

to przecież vectra VB Z22SE a nie VC - przenoszę jeszcze raz

Edited by zubek73

Guest kamilasss

KOLEGO TO WKOŃCU JAK Z TYM BŁĘDEM P0018 DO VIKI B TEŻ PODCHODZI.??? CZY JAK

Czy to napewno jest 0018? Kody błędów silnika w rozpisce zaczynają się od 0100

Guest kamilasss

jeszcze jest c3818 ale ten tylko raz a P0018 23,,a co do tego czy to błąd silnika to nie wiem dlatego pytam a autko przerywa i komp nic więcej nie pokazuje??a tak czy inacze jutro będę czyścił cały sący bo ostatno to tylko gaźnik wyczyściłem,a w sącym zauważyłem czarny osad w środku,i jeszcze jedno,sprawdziłem ciśnienie w cylindrach podam od lewej stojąc przodem do silnika pierwszy 13,5 Bar nr 2 12,5Bar nr 3 14,5 i nr 4 10,5Bar czy tak jest ok przypominam że to vb 2,2 petrol.

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego wekendu,,

Wychodzi że błąd klimatronica:

00018 Za wysokie napięcie motoru klapki mieszającej

Nie bardzo wiem o co chodzi

Znalazłem jeszcze taki błąd w immo

00018 Obwód światełka kontrolnego silnika

Niestety c3818 nie ma w moich rozpiskach. Co do tego ciśnienia to trochę podejrzane te ostatnie

Edited by cichy117

Guest kamilasss

właśnie wróciłem z miasta i zapalił mi się czek engin,tak że znowu to samo,ja go skasuje i za pare kilosów znów się zapalił,już nie mam pojęcia za co się łapać,a szkoda bo autko fajne ,

cichy117 dzięki za wszelkie info zawsze to da coś do myślenia a co do tych barów to zobaczymy czy coś się zmieni jak wyczyszczę sący może coś pomoże??

pozdro

Edited by kamilasss

Spróbuj samemu odczytać kod. Niestety w tym silniku nie działa metoda na zworkę ale spróbuj wcisnąć do końca gaz i hamulec i włączyć zapłon. Może pokaże coś bardziej sensownego

A jeszcze takie pytanie. Kiedy były zmieniane świece? W tym silniku chyba nie ma kabli zapłonowych ale jest listwa. Może ona ma przebicie.

Edited by cichy117

Guest kamilasss

świece wymieniłem 2 tygodnie temu ale nie NGK jak wszyscy polecają ale Bocha bo takie znalazł orginalne w sklepie do tego auta,a co do kabli to niestety jest listwa też myślałem nad zmianą,jak czyszczesnie sącego nie pomoże to wtedy zaczne zmieniać po kolei kable czyli całą listwe oraz moduł,

A co myślisz lub myślicie o tym stukani co pisałem wcześniej,wałek czy pompa ,przewine jeszcze raz,autko odpalam rano i jest ok jak tylko się nagrzeje to chdzi jak diesel ale jak ruszem kierom czy to w prawo czy w lewo to ustaje,troche działa mi to na nerwy bo muszę trzymać leko napięty ster i wtedy ustaje,przypomne też że pompa wspomagania kierownicy jest napędzana wałkiem rozrządu,nad ty bardziej kminie? hehe,,..

pozdro!!!

tak

Edited by zubek73

Guest kamilasss

witam ponownie,sący wyczyszczony teraz trzeba czekać kilka dni żeby komputer się przyzwyczaił,tak wyczytałem gdzieś na forum,,ale jeszcze jeden problem mnie trapi na ktury die dostałem odp,a mianowicie stuki z okolicy rozrządu jak się rozgrzeje ale jak ruszam na boki kierownicą to przestaje i nie mam pojęcia co to bo pampa znajduje sie po drugiej stronie nisz rozrząd i w dodadku napędzana jest wałkiem a nie oaskiem,,

Co o tym myślicie,,

pozdrawiam i miłej niedzieli życzę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest kamilasss

witam wszystkich ponownie,trochę mnie nie było na forum ale jestem znów bo chce opisać jak pozbyłem się jednej usterki o której pisałem powyżej.

A mianowicie chodzi o stukanie,w moim aucie był źle ustawiony rozrząd i to powodowało stuki od strony rozrządu ale nadal pozostało przerywanie auta ale mechanik powiedział że to już bardziej elektryka,no to na dniach wymieniam czujnik wału,i zobaczymy co dalej.

pozdro..

Guest kamilasss

witam wszystkich, i znowu pytam,co może dolegać mojej viki,a mianowicie przerywa przy gwałtownym dodaniu gazu a jak się rozgrzeje to naprawdę muszę startować dziadkowym tępem,no i mocy chyba jej brak ale jak zimna jest ok a z przerywaniem to tak do 2 tyś obr,wymieniłem czujnik wału,czyściłem przepustnice,nowe świece,nowy rozrząd,i załamuję ręce bo niewiem co dalej,

jakieś porady z waszej strony please!!! (silnik Z22SE)

Pozdrawiam.

Edited by kamilasss