Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Oświetlenie pod lusterkami zewnętrznymi

Guest wektra
 Share

Recommended Posts

Guest wektra

Witam jako że mam garaż bez prądu, a doświetlanie fabryczne działa zbyt krótko, wymyśliłem żeby zamocować diodę diody pod lusterkami zewnętrznymi,

Chciałem to tak zrobić żeby te diody były jak najmniej widoczne ale nie wiem gdzie się wpiąć do instalacji tak żeby świeciły trochę dłużej, można je podłączyć pod oświetlenie wnętrza lub do podświetlenia tablicy rejestracyjnej które w kombi włącza się zaraz po otworzeniu i aż do zamknięcia samochodu za pomocą pilota, podświetlenie tablicy zapala się niezależnie od świateł pozycyjnych.

W związku z tym mam prośbę do speców ze schematami czy mogli by sprawdzić w jaką wiązkę lub gdzie się wpiąć tak żeby było to jak najmniej inwazyjne, a może ktoś już coś podobnego zamontował, lub macie jakiś inny pomysł jak oświetlić teren obok drzwi na dłuższy czas niż fabryczne doświetlanie.

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz się podpiąć pod oświetlenie tabl. rejestracyjnej, to do luster będziesz musiał ciągnąć nową wiązkę od tylnej centralki. Nie widzę innej możliwości. Za świecenie lampek oświetlających podłoże w drzwiach odpowiada moduł drzwiowy i tylko, gdy drzwi są otwarte lampki te się świecą.

a follow me home nie wystarcza?

w sumie nie świeci z boku ale i tak jest dość jasno przez te 30 sekund

Edited by zubek73

a follow me home nie wystarcza?

w sumie nie świeci z boku ale i tak jest dość jasno przez te 30 sekund

Kiedyś mówiono mi w ASO, że czas świecenia można regulować. Poprzez przeprogramowanie Techem oczywiście. Tak więc może da się więcej niż 30 sek.

W OP-COM-ie takiej opcji nie znalazłem (może slabo szukałem).

instrukcja podaje, że 30s., ale sam nie sprawdzałem.

w sumie samo pociągnięcie kabla od tyłu na przód auta nie byłoby trudne, trzeba tylko znaleźć w które przewody się wpiąć,

a co do diód to można kupić diody w paskach, są samoprzylepne, min 3szt można uciąć, dość dobrze świecą i zaleta (właśnie pod lusterka) to to że są płaskie i byłyby mało widoczne

Edited by madein7

Guest wektra

u mnie właśnie też 30s i to jest dla mnie za mało ciemnica się robi, no właśnie kable przeciągnąć z modułu Komfortu nie problem,

u mnie jest tak że gdy otworze samochód zapala się podświetlenie tablicy i lampka w środku auta, lampka po chwili gaśnie a podświetlenie tablicy jeszcze świeci i świeci, i właśnie to bym chciał wykorzystać. Ale jest mały problem czy podczas zapalonych pozycyjnych też będą świecić te diody na lusterkach, fajnie by było wychwycić kabel który jest odpowiedzialny tylko za podświetlenie tablicy w momencie otwierania i zamykania samochodu.

Bajtek u ojca w w211 i q7 sa lampki w lusterkach, nie zauwazylem zeby "widocznosc" lampek byla uzalezniona od tego czy sa brudne :D -jedynie co to one sa w srodku w lusterkach, zrobie fotki i wrzuce..

Edited by Irmi

Guest wektra

No właśnie o coś takiego mi chodziło jak na pierwszym zdjęciu tylko w postaci diody, myślałem żeby wywiercić otwór w dolnej części lusterka i wprowadzić taką żarówkę diodową http://allegro.pl/item763072489_postojowki...wer_jakosc.html na płasko z zewnętrzną częścią obudowy podkleić żeby nic się nie ruszało i podłączyć no ale nadal nie wiem gdzie wpiąć się z zasilaniem do tej diody???

• 2 weeks later...
u mnie właśnie też 30s i to jest dla mnie za mało ciemnica się robi

Zostaw uchylone drzwi to będzie świeciło 3 minuty. Domykasz tuż przed wyjściem z garażu. Czasami tak robiłem, a dzisiaj montuję lampy pod sufitem. :-)

• 4 years later...

Witam,

Chciałbym odświeżyć ten temat. Czy wie ktoś jak właśnie podpiąć się pod tablicę tylko tak żeby świeciła tylko podczas otwierania drzwi z pilota albo po naciśnięciu guzika otwierającego na bagażniku. Wtedy podczas włączenia świateł oświetlenie pod lusterkami które bym zamontował nie świeciło by. ;)

• 1 year later...
  • 1 month later...

Panowie, pogrzebcie trochę w TISie i będziecie wiedzieć w co się wciąć.

Trzeba pociągnąć przewód z RECa z tyłu, wtyczka XR6, szaro-zielony przewód i stąd macie 12 V na lampki z tylnej tablicy.

Masa gdzieś ze słupka z przodu.

Panowie, pogrzebcie trochę w TISie i będziecie wiedzieć w co się wciąć.

Trzeba pociągnąć przewód z RECa z tyłu, wtyczka XR6, szaro-zielony przewód i stąd macie 12 V na lampki z tylnej tablicy.

Masa gdzieś ze słupka z przodu.

nie wszyscy mają dostęp do tisa :P

• 1 month later...

Witam

Kupiłem coś takiego z Chin,http://www.aliexpress.com/snapshot/6514775389.html?orderId=66036252875371 jak tylko pogoda i czas pozwoli będę się starał je założyć w lusterka od dołu, kabel plusowy, pociągnę z oświetlenia tablicy, jak się uda to nie zamieszkam się pochwalić, zrobię kilka fotek na forum.

Mam też zamiar w drzwi przednie włożyć projektor http://www.aliexpress.com/item/2pcsX-4th-Gen-Logo-Projector-Laser-Lamps-LED-Car-Logo-Door-Light/1905959951.html jak się uda to też zrobię foty.

pod tablice ? nie lepiej pod podsufitkę ? Jak podepniesz się pod tablice to cały czas bedzie świecić, a jak pod podsufitkę to np po otwaricu drzwi, po otwarciu z pilota moim zdaniem będzie lepiej.

Edited by polacek

Witam

Kupiłem coś takiego z Chin,http://www.aliexpress.com/snapshot/6514775389.html?orderId=66036252875371 jak tylko pogoda i czas pozwoli będę się starał je założyć w lusterka od dołu, kabel plusowy, pociągnę z oświetlenia tablicy, jak się uda to nie zamieszkam się pochwalić, zrobię kilka fotek na forum.

Mam też zamiar w drzwi przednie włożyć projektor http://www.aliexpress.com/item/2pcsX-4th-Gen-Logo-Projector-Laser-Lamps-LED-Car-Logo-Door-Light/1905959951.html jak się uda to też zrobię foty.

Batmovectre robisz :leze: