Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nierówna praca na zimno. Popychacze??

materoli
 Share

Recommended Posts

witam. Moja usterka jest podobną do innych objawów uszkodzenia popychaćzy. Na zimnym silniku przy dodawaniu gazu słychać stukamie, ale silnik pracuje równo, na stałych obrotach również, wkreca się na obroty normalnie, moc na normalną. Jak się rozgrzeje jest ok. Objaw pojawił się po nocy i po wychłodzeniu silnika powtórzył się, wczoraj przejechałem nią ok 300km na trasie. Co to może być co prawdzia??

...witam. moje "byłe' x20xev tez lubiło klepac szklankami na zimnym. po zmianie oleju z GM na FORD 10W-40 formula plus szklanki ucichły....proponuje zaczac od zmiany oleju jak to nie pomoze to sa jeszcze inne wynalazki(dodatki) do olejii silnikowych np. LIQUI MOLY nr. kat. LM 2698....to oczywiscie półsrodek. najlepiej zainwestowac w nową hydraulike(szklanki)ale to juz zalezy od ciebie. pozdro

Ja też do dziś myślałem że popychacze klekotają w mojej viki... dopóki nie zobaczyłem wydobywającego się dymu z okolic kolektora (zresztą klekotanie stamtąd dochodzi), jeszcze nie wiem czy jest pęknięty czy wydmuchało tylko uszczelkę czy też strzeliła któraś szpilka :P Także sprawdź kolektor na początek ;)

edit

Tyle że u mnie od kilku dni zaczęło masakrycznie głośno klekotać zaraz po odpaleniu silnika.

Edited by krzysiak

po cało dziennej obserwacji zaobserwowałem że obecnie cały czas klękota! Odgłos dochodzi od lewej strony silnika... Wczoraj jeszcze na chwilę zaświeciła mi się kontrolka silnika, ale po ponownym zapaleniu zgasła. Usterka dość szybko się pojawiła, z dnia na dzień....

U mnie było to samo...jednego dnia cisza (lekki klekot był ale nie taki że teraz pół osiedla mnie słyszy jak jadę), a drugiego tragedia. Przedmuch mam po stronie rozrządu... zaraz po odpaleniu z rana jest strasznie głośno, a później niby ucichnie ale gdy doda się gazu to jednak klekota.

Edited by krzysiak

Sprawa rozwiązania wszystko wyszło najaw po ściągnięciu osłony i próbie dokręcenia... część szpilki z nakrętką została w kluczu :)