Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

opony zimowe

ziem
 Share

Recommended Posts

Witam, jako że zbliża się zima to trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie dla samochodu. Zastanawiam się nad:

1. http://moto.allegro.pl/item756362806_promo...ing_n_sacz.html

2. http://moto.allegro.pl/item754352959_klebe...5_15_slask.html

3. http://moto.allegro.pl/item753421810_zima_..._hurtownia.html

Ma ktoś doświadczenia z którąś z tych opon? Sugestie miło widziane, ewentualnie inne propozycje. Cena do 200zł sztk.

Ja zamówiłem na przód nowe: Firestone WINTERHAWK 2 195/60R15 88 T, po 200 zł szt, podobno bardzo dobre oponki według recenzji w internecie, a na tył jakieś nalewki założe. Pozdrawiam !

Pirelli to najwyższa światowa liga. Kleber to niższa półka.

a na tył jakieś nalewki założe

No błagam Cię :huh: To już lepiej kupić jakąś parę najtańszych Dębic w markecie...

Edited by vectraA1992

No błagam Cię :huh: To już lepiej kupić jakąś parę najtańszych Dębic w markecie...

Nalewki od znajomego gumiarza za 120 zl/szt ludzie zakładają je do naprawde lepszych i o X razy droższych furek niż vectra i śmigają bez problemów, wszystko zależy z jakiej firmy jest nalewka i za jakie pieniądze panie kolego B) Nie wkręcałby mi szajsu, żeby nie dało się na tym jeździć tylko wcisnałby jakieś używki, ale skoro ludzie śmigają to znaczy że się da, w zimie szybciej niż 110 nie podróżuje więc raczej wytrzymają B)

A co do dębicy to jeździłem poprzednią vectrą na Frigo 2 i nie polecam zbytnio tych oponek, bardzo głośne, właściwości jezdne bez rewelacji a bieżnik znika w oczach !

Edited by el_ryba

Guest matek222
Jeśli chodzi o zimówki to wolałbym kupic nalewki jak używane "FIRMOWE" Co nowy bierznik to jednak nowy

nie koniecnzie, bo taki bieznik nowy moze jest wysoki ale moze byc bardzo slilski, bo tajemnica opon jest przedewszytkim rodzaj gumy, ktory w nalewkach nie jest najwyzszych lotow...

Guest Tomasz666
Nalewki od znajomego gumiarza za 120 zl/szt ludzie zakładają je do naprawde lepszych i o X razy droższych furek niż vectra i śmigają bez problemów, wszystko zależy z jakiej firmy jest nalewka i za jakie pieniądze panie kolego B) Nie wkręcałby mi szajsu, żeby nie dało się na tym jeździć tylko wcisnałby jakieś używki, ale skoro ludzie śmigają to znaczy że się da, w zimie szybciej niż 110 nie podróżuje więc raczej wytrzymają B)

czyli Ty za 2 nowe + 2 nalewki płacisz 640, a za 4 nowe 800, oszczędność 160 zł na parę sezonów, gratuluję...

do tego rozmiar w ogóle nie przewidziany do Vectry B (skąd go wziąłeś?) i na deser te gorsze zakładasz na tył...

w dodatku na opony.com te Twoje nowe Firestony w rozmiarze do VB kosztują 185 zł juz z dostawą, czyli 740 na komplecie. Oszczędzasz więc 100 zł jeżdżąc na nalewkach...

Edited by Tomasz666

ja jedną zime pojezdziłem na wielo sezonówkach, drugą na zimowych z przodu, a ta mam zamiar na 4 nowych zimówkach tzn nie mam zamiar tylko napewno kupie nowy komplet, juz raz kupilem uzywane, dziękuje :P

Guest realkrys

A co do dębicy to jeździłem poprzednią vectrą na Frigo 2 i nie polecam zbytnio tych oponek, bardzo głośne, właściwości jezdne bez rewelacji a bieżnik znika w oczach !

nalewki nawet jak beda z najlepszej gumy to nadal uzywana, zuzyta opona.. po kilku miesiacach mozliwe ze w tym samym sezonie moga wywalic ci bable na bokach... bo to sa zuzyte opony z nowym bierznikiem... ja rok temu kupilem komplet nowych barumek polarisow 2. sprawdzilem je w gorach kiedy trafilem na pierwsze duze sniegi. super sie zachowuja i na sniegu i blocku po posniegowym, a co jeszcze wazne i na wodzie (jesien-wiona z odwilzami) oczywiscie sa lepsze ale w czasie gdy ja kupowalem najlepsza wedlug wczesniejszych testow jakosc do ceny... ale nie jestem specem w tym temacie

Będę kupował w listopadzie cały komplet na 15 calowe felgi czyli 195/65 i mój wybór według testu ADAC to:

- Dunlop SP Winter Sport 3D

- Continental ContiWinterContact TS830

- Michelin ALPIN A3

Mam nadzieje że nie będę żałował , do tej pory miałem kormorany na 185/70 R14 i na śniegu nieźle ale na mokrym w czasie deszczu spisują się średnio więc nie polecam.

Tak jak wyżej pisaliście używek już nie kupie ani opon z niższej półki ze względu na bezpieczeństwo ( po przygodach z Daytonami i rozwarstwieniem się opony w czasie jazdy [ szczęście że żyje :( ] a Micheliny z 2001 roku nie do zdarcia ) , co innego jest kupowanie opon do samochodów którymi jeździ się tylko po mieście i z mniejszymi prędkościami a nie w trasie.

Edited by Banana

Ja mam założone nadewki zimowe od tamtej zimy. Przejeździłem całą zimę, potem całą wiosne i całe lato i nadal na nich jeżdzę bo niechce mi sie ich zmieniać. Kupiłem ze stalową fegą z "niemieckim powietrzem" i jeszcze bieżnik jest bardzo dobry. Płaciłem po 100zl za koło. Nie mieżyłem bieżnika ile miał jak kupwałem lecz widać było ze ktoś chyba jeden sezon na tym jeździł. A w suche dni smigam czasami na trasie na nich do ok 150-160km/h i idą idealnie. Przy tej prędkości na zakrętach leko bije kierownica ale na prostej nic nie czuć.

Jest jedna ich wada jak piszą koledzy , są sliskie w mokre dni. Terz rozglądam się za jakimis zimówkami. Dziś obczaiłem ze w Biedronie ma byc coś jakiejś dziwnej firmy.

Wg instrukcji pisze że powinny być na "70" a duża różnica jest jak bym kupił "65" ??

Edited by dexter23pl

Guest ronaldo
ja ostatnio zakupiłem takie oponki

http://allegro.pl/item754244540_pirelli_so...lka_gratis.html

tylko po 209 złoty :) miał ktoś coś takiego na aucie? czytałem że dobrze się 3mają jestem ciekaw co to będzie w zimę..

Pozdjęciu Dunlopa Winter Sport załozyłem właśnie takie- bo Dunlopy latały już 7 lat i niestety Pirelli- chociaż osławiona firma-sa zdecydowanie gorsze!!!Głośne i słabo trzymaja sie na śliskiej nawierzchni.W chwili obecnej zdejmuje je i wracam do Dunlopa który ma jeszcze 2 mm bieżnika do fabrycznych znaczników,a z Pirellim poczekam aż sie Dunlop skończy albo sprzedam za nieduże pieniądze znajomem,który sie dość na nie napalił i niechce zrozumieć,że to szajs!!! :lol:

Tu kupowane http://baloon.pl/

Edited by ronaldo

Ja kupuje Debica Frigo lub Frigo 2. Tata bedzie takie zakładał 5 sezon i nadal sa ok. Jak za tą cene to jest lepsze rozwiązanie niz nalewka. Frigo 2 na allegro za 137zł szt ale 14-tka.

Ja kupuje Debica Frigo lub Frigo 2. Tata bedzie takie zakładał 5 sezon i nadal sa ok. Jak za tą cene to jest lepsze rozwiązanie niz nalewka. Frigo 2 na allegro za 137zł szt ale 14-tka.

100% zgody. Ja ujeżdżam już czwarty komplet zimówek Dębicy (były / są Frigo Directional i Frigo 2) i jestem bardzo zadowolony. Wręcz wolę jeżdzić na zimówkach niż na letnich bo jest mięciutko i aksamitnie :)

Wręcz wolę jeżdzić na zimówkach niż na letnich bo jest mięciutko i aksamitnie :)

tylko że jak jest ciepło to droga hamowania jest... dłuższa

Edited by madein7

czyli Ty za 2 nowe + 2 nalewki płacisz 640, a za 4 nowe 800, oszczędność 160 zł na parę sezonów, gratuluję...

do tego rozmiar w ogóle nie przewidziany do Vectry B (skąd go wziąłeś?) i na deser te gorsze zakładasz na tył...

w dodatku na opony.com te Twoje nowe Firestony w rozmiarze do VB kosztują 185 zł juz z dostawą, czyli 740 na komplecie. Oszczędzasz więc 100 zł jeżdżąc na nalewkach...

Rozmiar 195/60/15 był bardziej odpowiedni niż 65- to już stanowczo za wysoki kapeć i strasznie buja w zakrętach. Grosze na tył bo z przodu mam napęd i nie zamierzam kręcić spod świateł w miejscu jak spadnie sporo śniegu, a w moich rejonach pada dość obficie, często też jeżdżę na wioskę gdzie drogi są nie odśnieżane.

Edited by el_ryba

Grosze na tył bo z przodu mam napęd i nie zamierzam kręcić spod świateł w miejscu jak spadnie sporo śniegu, a w moich rejonach pada dość obficie, często też jeżdżę na wioskę gdzie drogi są nie odśnieżane.

Nigdy nie zakladaj gorszej opony na tyl. Nie wazne, na ktora os masz naped. Dobra guma idzie zawsze na tylna os. Jesli nie jestes kierowca o bardzo duzych umiejetnosciach (np. kierowca z licencja rajdowa), nie masz umiejetnosci szybkiej reakcji na poslizg. Jesli cos dzieje sie nie tak z autem, 99,99% kierowcow, naciska na hamulec. I teraz wyobraz sobie sytuacje, ze na tylnej osi masz kiepska gume i wpadasz w poslizg nadsterowny. Naciskasz na hamulec i zabijasz siebie i pasazerow... Poslizg wystapil, bo gorszy kapec byl na tylnej osi. Jesli zalozysz dobra gume na tyl, ograniczasz mozliwosc wystapniena poslizgu nadsterownego. W przypadku wystapienia poslizgu podsterownego, hamowanie jest poprawna technika. Dociazasz przod, a wtedy jakosc gumy, ma mniejsze znaczenie.

Oczywiscie najbardziej korzystna sytuacja, jest posiadanie 4 jednakowych opon na kazdym kole.

pzdr P.

Nigdy nie zakladaj gorszej opony na tyl. Nie wazne, na ktora os masz naped. Dobra guma idzie zawsze na tylna os. Jesli nie jestes kierowca o bardzo duzych umiejetnosciach (np. kierowca z licencja rajdowa), nie masz umiejetnosci szybkiej reakcji na poslizg. Jesli cos dzieje sie nie tak z autem, 99,99% kierowcow, naciska na hamulec. I teraz wyobraz sobie sytuacje, ze na tylnej osi masz kiepska gume i wpadasz w poslizg nadsterowny. Naciskasz na hamulec i zabijasz siebie i pasazerow... Poslizg wystapil, bo gorszy kapec byl na tylnej osi. Jesli zalozysz dobra gume na tyl, ograniczasz mozliwosc wystapniena poslizgu nadsterownego. W przypadku wystapienia poslizgu podsterownego, hamowanie jest poprawna technika. Dociazasz przod, a wtedy jakosc gumy, ma mniejsze znaczenie.

Oczywiscie najbardziej korzystna sytuacja, jest posiadanie 4 jednakowych opon na kazdym kole.

pzdr P.

Ta argumentacja jest logiczna, ale ma jeden słaby punkt: przednionapędówki praktycznie nie wpadają w poślizgi nadsterowne - chyba że na trolejach albo na ręcznym.

Przy FWD przód auto napędza, hamuje i nim steruje. Jak mawiają rajdowcy: przy FWD to aby przodem trafić a tył sam pojedzie ;) Dlatego jestem zwolennikiem poglądu, że lepsze należy dać na przód. Dodatkowym argumentem jest to, że przednie opony muszą znosić znacznie większe obciążenia i chociażby w obawie np. przed wystrzałem w czasie jazdy, nie jest dobrze gdy na przodzie mamy opony w gorszym stanie.

Guest Gosiakoprzem

Witam,

Nadszedł ten czas.. trzeba kupić opony zimowe.

I teraz pytanie:

Vectra-B, 2.0 Benzyna - 1997 - właściwy rozmiar opon to 195/65R/15 ?

Jakie opony możecie polecić? Kilka osób radzi mi kupić nówki i nie patrzeć nawet na używane..

Nie wiem co z tym fantem zrobić.

Możecie coś polecić? Może macie jakiegoś "sprzedawcę" (na allegro?) którego znacie i "ufacie mu" ?

Może ktoś z Was ma jakieś zimówki na sprzedaż?

Edited by zubek73
jeden temat na sezon o zimówkach starczy - łączę / zubek

rozmiar może być,ja np.mam 185/65/15...co do allegro to owszem kupisz taniej,ale doliczyć wysyłke wyjdzie cie na to samo co kupisz w sklepie..co do firmy opon,to zależy na jakie cie stać,bo ceny są różne od ok 180 w góre,a używki,to wiesz z 4 np.2 mogą mieć bicie...