Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bartek_gol

temperatura i obroty

Recommended Posts

Witam.

Czy temperatura pokazana na zdjeciach jest prawidlowa? Trzyma caly czas 90 stopni, chwila w korku wskazowka leci na kreske miedzy 90 a 100 i wlacza sie wentylator. W poprzedniej wiki (1.6) trudno byla ja zagrzac, tu w prost przeciwnie. I pytanie odnosnie obrotow, nie sa za niskie? Nie faluja ale utrzymuja sie na poziomie ok 600/min.

Vectra A

2.0 115KM

Automat

z góry dzieki za odpowiedzi.

Edited by bartek_gol

temperatura jest oki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zreszta wskazniki w Viki nie sa zbyt dokładne . jesli VIki sie nie dusi i równo chodzi to obroty tez sa eleganckie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Podzielam zdanie IRONa. Temp. jest o.k. - ja mam podobnie. Obroty ? skąd wiesz, że dokładnie tyle ? Ja mam to samo, książka podaje, że między 920 a 980 powinno być, czyli nieco niżej kreski. Ale dokładnie nie wyczaisz ile tam pokazuje....

Guest Nahero

moja Viki 2.0 8v + LPG dokładnie tak samo się zachowuje, co prawda kupiłem ją tydzień temu i nieco mnie to zaniepokoiło, ale informacje znalezione na forum nieco mnie uspokoiły. Jednakże obecnie nie ma wielkich upałów, a co jak przyjdzie lato ?

A odnośnie obotów, moja jak się rozgrzeje to czasem spadnie poniżej tej kreski, ale po chwili się wyrównuje. Czy może to świadczyć o zabrudzeniu silniczka krokowego ?

Edited by Nahero

Guest brombal

Please login or register to see this quote.

witam

Kolega uważa że jak mu się teraz włącza wentylator przy 95 stpniach to w lato coś się zmieni ??

chyba tylko czestotliwość się zmieni ale może sie nie znam .

Różnie to wygląda na wskaźniku temper bo są w handlu termostaty o 2 różnych temperaturach otwarcia jak się nie myle to 88 i 92 stopnie i wtedy mamy normalna temperature stabilizowana na tych poziomach . a wiatrak załacza sie powyżej 98 bynajmniej tak jest u mnie .

jesli chodzi o falowanie obraotów to może to być silnik krokowy (jesli jest to delikatne to nie ruszaj ) ale raczej czyszczenie nie zda się na wiele . nowy kosztuje ok 60 zł zainwestuj opłaca się bardziej niż ciągle czyszczenie . oczywiście jesli bedziesz pewien na 100% ze to on.

pozdrawiam

Edited by brombal