Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
szczepan162

mega dymienie i szarpanie silnikiem

Polecane posty

Witajcie, po zapoznaniu sie z innymi postami nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi

Otstanio jadąc wyskoczyl mi p1220 poczym zgasł, na drugi dzien wyskiwal juz pare razy ale na nizszych obrotach gasł,

teraz jak go rano odpalam to robie mgłe na cale podwórko dosłownie mega dużo dymu i trzesienie silnikiem juz nawet przez 40-50sec i caly czas kopci,

obroty pompy 2 x mniejsze jak obrooty silnika czyli norma,

co to moze oznaczas czy to juz czas na pompe?

ze wskaznika plynu z max ubylo prawie do minimum ale tp tylko w zbiorniczku

Edytowano przez szczepan162

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Najpewniej zapowietrza Ci się. Ale ten ubytek płynu to musisz znaleźć gdzie dziura.

blad 1220 to wadliwe działanie układu krytycznego - tutaj wartosc startu wtrysku poza zakresem - niestety moze to oznaczac sterownik pompy...

nie pamietam bledow u siebie, ale mialem podobnie jak ty - dymienie na maxa, telepalo silnikiem... - regeneracja pompy

a z tym plynem to moze byc calkiem cos innego

napisz jeszcze czy jak sie rozgrzeje to juz nie dymi, oraz czy jedzie, ale nie chce sie rozpedzac

I co do płynu, to poniuchaj spaliny

Edytowano przez sahhar

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

wymieniłem dzis filterek paliwa ,odpalilem na plaka i blad juz nie wyskakiwał, ale niewiem jak bedzie jutro,

rano mega zadymił i strasznie telepalo silnikiem przez 130 sec i przez chwile nie reagowal na gaz ale to przez chwile t(jak go telepalo) jak jade nie dymi,

mozliwe ,ze sie zapowietrza w czasie jazdy?

dziekuje za odpowiedzi

Gość rafja

Witam, mam podobnie

Odpali od razu /bez zbednego krecenia/ i po 2-3 sek gasnie na jałowym. Dodatkowo z rury leci duuzo niebieskiego dymu - spala olej. Paliwa w zbiornik z 20 l minimum.

Za ktorym razem jak odpalilem i przytrzymałem na gazie /ok1,5tys obr/ to chodził ale zapalił sie CHECK /błąd 1220 kąt wtrysku poza regulacją/ . Trzymając na półsprzęgle i lekko gazujac, moge podjechac nascie metrów, ale lekkie obciazenie i potrafi zgasnąć. Odpala wciaz tak samo, aczkolwiek za tym 10-m razem juz na 3-5 sek. Jak sie troche zagrzeje to chodzi, po zgasnieciu i ponownym odpaleniu juz nie gasnie ale spod korka wlewu oleju mam przedmuch nawet spory, spod korka bagnetu nie dmucha. Pompa wtryskowa kombinowana - korpus "11" góra "16 -taka powinna być"

Wczesniej miałem przygode bo podczas wymiany pompy wtryskowej przekreciłem zapłon na blokadzie pompy i.. ją rozwerwało /jednoczesnie koło pasowe wału obróciło sie ok 3-4cm na obwodzie koła/.

Nie wiem czy w tamtym momencie nie stolo sie cos z zaworami. pierscieniami czy wałem. Po tym zrobiłem 2000km - auto od momentu wyjecia tej rozerwanej pompy /"16"/ i wstawieniu tymczasowej jezdziło ociezale i głośniej...

Czytajac ten temat zastanawiam sie czy moze i u mnie nie pada "prowizorka - kombinowana pompa". Na razie szykuje sie na wymiane silnika...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.