Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość piotrekrm

Tłumik końcowy - jaki ?

Polecane posty

Gość piotrekrm

Ostatnimi czasy jeżdząc za innymi vectrami po ulicach zauważyłem ze mam inny tłumk końcowy. Mam taki jak na zdjeciu. Co o tym sądzicie ? nie powinien być taki "trójkątny" ??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

no to nie jest od vectry.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

taki jest..

Edytowano przez maliniak35

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Masz wydech od Vectry A wedlug mnie,do VB jest duzo wiekszy,o dokladnie taki:

Dokładnie taki jak koledzy pokazują. Ja u siebie miałem wstawiony od Corsy B 1.0...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

masz kolego tłumik od vectry ale tańszy zamiennik jest on o jakieś 10% tańszy niż "trójkątny" zamiennik pewnie poprzedni właściciel troche oszczędzał

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale mi coś się za mały wydaje nawet na zamiennik i różni się kształtem... pozdrawiam.

Edytowano przez mar111

Mnie się wydaje że to jest tłumik od 1,6 8V.

Albo tak jak poprzednicy pisali z VA

Edytowano przez art_S

Gość piotrekrm

w Corsie B jest krótszy, ten mój ma trochę ponad 60 cm a w corsie jest taki ze 45 cm... może to jakis zamiennik ?? jak się przepali to wymienię na prawidłowy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Radecki_VKP

Tak jak koledzy pisali to jest tłumik do Vectry 1,6 8v

chcę wymienić końcowy tłumik w mojej viki tylko że chciałbym założyć tłumik od 2,5 lub 2,6 . czym sie różni tłumik od 2,0 i 2,5/2,6 ??? sprawdzalem ostatnio i mocowanie mają takie samo (wieszaki i rura która łączy tłumik środkowy). poradżcie mi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tłumik z 2,5V6 to dwururka a z 2,0 wychodzi jedna rura.

sobie możesz porównać. Ten z lewej jest do 1,6 1,8 2,0 ten środkowy do 2,5 a ten z prawej do diesla.

tlumiki pasuja.

Sam w swojej 1.8 mam od 2.5

Roznia sie estetyka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> od 2.5 ma 2 rurki a nie 1

Mocowania itd sa takie same

Jak to wyglada na aucie wejdz i zobacz,link do mojej furki masz w stopce

dzięki wielkie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> "podziękowania" poszły

A ja mam tlumik niemieckiej firmy nie znam dokladnie jakiej ale orginalny do VB caly uklad pasuje jak powinien tylko mi sie wydaje ze on za nisko wisi :/ jest duza przerwa pomiedzy tylnym blotnikiem a tlumikiem dziwnie to troche wyglada juz nawet na gumach podnioslem o jedno oczko wyzej (bo sa tam trzy oczka heh) i duzej roznicy nie bylo macie moze jakis sposob na to??

Gość ozi

jak zamontowałem taki układ wydechowy jaki ma być i wszystkie gumy są to tak ma być ma wisieć a nie dotykać podłogi.najlepiej to daj fotke

fotke dam jutro dzis juz za ciemno

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> no nie wisi mi on przy ziemi ale wedlug mnie nie wyglada on tak jak tego bym chcial, moze dla tego ze to przedlift a one maja inne zderzaki nizsze mi sie wydaje, no nie wiem ;p wszystkie gumy sa.

Gość ozi

ja też mam przed lifta i najlepiej zrób zdjęcie to sie okaże

tłumiki oryginalne nie podobają mi się. Proponuje jakiś fajny tłumik sportowy ale wybierz wzór z logiką bo jak niekiedy widzę vb 1,6 z tłumikiem fi ze szook ( jak rura od kanalizy )to ręce mi opadają (: Jest sporo firm, które produkują fajne i niedrogie tłumiki z kwasówki ( przelotowe, komorowe.... czy z dyfuzorem ...itd ) potem zostanie jeszcze kwestia poprawnego i optycznego montażu ( na tym etapie też jest sporo błędów ). Inwencja twórcza jest nieograniczona (: Do dzieła !!!

Gość kaczo_

Jak koledzy wspominali to jest tłumik od 1.6 8v - taki sam miałem w takowej Viki właśnie

Witam. Umieszcze tu swoje pytanie bo tez chodzi o ta czesc. Dokładnie sprawa wyglada nastepujaco, ze wyskoczyła mi mała dziurka od spodu. Tłumik mozna powiedziec ze prawie w idealnym stanie tzn nie ma gdzie indziej jakich kolwiek oznak rdzy czy cos w tym stylu. Wiadome iz podczas naprawy go w sposob tradycyjny czyli spawanie, moze skutkowac tym iz z małej dziurki moze zrobic sie wieksza. Słyszałem iz mozna go podratowac przed całkowita wymiana łatajac dziurke Poxipolem metalicznym takim jak

.

Czy ktos juz to stosował i z jakim efektem.

Gość ozi

jak dobre spawacz to magiem to pospawa jakaś łatkę przyspawa na to mozna też kawałek blaszki przynitować a pod spód uszczelnic silikonem na wysokie temp.

To jest własnie ta tradycyjna metoda, ale ja juz kupiłem Poxipol Metalowy koszt zaledwie 12zł tak wiec jutro zabieram sie do roboty.

Służy do:

Napraw - samochodów, mebli, zabawek,art. sportowych, zastaw stołowych

Robi - gwinty w drewnie i metalu

Mocuje - haki, kołki w ścianie

Uszczelnia - przecieki rur, metali, zbiorników paliwa czy oleju

Zepsuc nie zepsuje a wydaje mi sie ze pomoze

UP

Tak jak pisałem wyzej, dzisiaj z rana zabrałem sie za klejenie, a raczej szpachlowanie bo to tak wygladało. Troche warunki ku temu nie sprzyjały, bo na zewnatrz juz temp koło 0 , a na kleju napisane min to 10 stopni przy pracy. Utrudniło to tylko ze po wymieszaniu składników w koncowej fazie klejenia twardniał i nie miał takiej konsystencji elastycznej masy.

Zostawiłem na te 10min co przewiduje producent, a miedzy czasie spuscilem i wlałem płyn do chłodnicy.

Efekt koncowy taki ze powierzchnia zaklejana stwardniała na kamień, i po dziurce ani sladu

Gość typol

Witam

Zamontowałem Irmschera kanciaka ale wydaje mi się że jest za nisko opuszczony. Czy tak powinien wyglądać dodam ze nie wymieniłem wieszaków a stare są troche rozciągnięte, znajomy mówił mi że da się podgiąć zaczepy. Możma go podnieść bez cięcia i spawania?

Wymień wieszaki, mi tez siedział troche za nisko po wymianie wieszaków podniosł sie i to wystarczyło

Gość typol

Dzieki spróbuje z wieszakami. Da rade je wymienić bez zdejmowania ( ponownego rozkręcania) tłumika?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.