Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest piotrekrm

ustawienie kierownicy

Recommended Posts

Guest piotrekrm

Witajcie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> od jakiegos czasu zaczęło mi przeszkadzać ustawienie koła kierownicy a mianowicie jak jade prosto to kierownica jest lekko skręcona w lewo. Siłą rzeczy jak prostuje kierownice to auto zaczyna zjezdzac w prawo (co jest normalne). Czy mozliwa jest zmiana posadowienia kierownicy na kolumnie kierowniczej czy lepiej skupic się na czymś przy kołach ?

Jak fajera nie była ściągana to radził bym zacząć od ustawienia zbieżności.

Pzdr.

Pewnie masz przesuniętą geometrię tylnej osi. Ustaw obie osie to kierownica wróci na "swoje miejsce".

Please login or register to see this quote.

Dokladnie ja tak samo mialem ale po ustawieniu zbieznosci kierownica jest na swoim miejscu Pozdro.

Guest Rafael

geometria do ustawienia, ewentualnie drążki kierownicze do wymiany

Guest power22

podepnę się.

u mnie kierownica była ściągana i po założeniu zaczęło znosić auto w lewo. pojechałem na zbieżność i dalej to samo. od pewnego czasu jak dodaję gazu to mi zaczyna auto drgać z przodu. obstawiam coś od strony kierowcy, dlatego że jak skręcam w prawo 90st i dodam gazu (siłą rzeczy auto przechylone jest w lewo) to lewa strona drży jakby coś o coś tarło. robiąc to samo w lewą stronę (auto się przechyla na prawo) jest cisza. może coś z kolumną?? kiedyś na parkingu jak ruszałem i skręcałem kierownicą coś po lewej stronie strzelało (łożyska amorów??) ale po jakimś czasie ustało i zaczęło właśnie drgać. miał ktoś taki problem??

Jeżeli auto drzy Ci przy skręconych kołach i mocnym dodaniu gazu to oznacza że kończą Ci się przeguby, jeżeli natomiast podczas skręcania na małej prędkości czujesz przeskok, jakieś pyknięcie to znaczy że masz do wymiany łożyska oraz poduszki amortyzatorów.

Guest power22

niestety ale to pierwsze. drży przy skręceniu

Guest reynolds99i5

Podepne sie pd temat... Jakis czas temu zmieniałem wszystkie tuleje(oprócz stabilizatora) oraz końcówki stabilizatora i drążka kierowniczego. Po wymianie ustawiłem zbieżność w warsztacie, ale kierownica była przekrzywiona. Kolejne ustawianie zbieżności i dalej to samo. Teraz kierownica podczas jazdy sama sie przestawia (raz jest w lewo, raz w prawo) szczególnie jak ostrzej biore zakręty na pełnym gazie. Boje się jeździć. Mysalem ze maglownica nawalila, ale nie ma stukow, wycekow, ani nic podobnego... luzu na kierownicy nie mam (moze bardzo delikatny ktory sie ujawnil od kilku dni)

stuki mam tylko na zawieszeniu jak podbije jedne z kół przednich (jak oba naraz to nie) ale to chyba inna sprawa...

Co może byc przyczyna przestawiania sie kierownicy?