Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
juras7

DELCO CDR500 -> PHILIPS CCR 600 + CDC2

Recommended Posts

witam

posiadam obecnie na pokładzie CDR500- DELCO

mam pytanie:

czy mogę go wymienić na CCR600

bez przeróbki intalacji?

po prostu plug/play?

wykryłem przy okazji innych prac przy mojej Viki

wtyczkę:

Please login or register to see this attachment.

wyczaiłem na forum że (chyba) jest to wtyczka do zmieniarki

z tąd moje pytanie...

po prostu kupuję CCR600, wymieniam radyjka, podpinam zmieniarkę i wszystko working

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

łącznie ze sterowaniem z kiery...

czy dobrze myślę??

proszę o radę kogoś, kto wie o co kaman

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzięki

juras

Edited by juras7

nie przypuszczałem że tak wiele osób wie czy jest to możliwe...

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:">

ja już w każdym razie wiem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

więc się pochwal

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

można

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

no więc -ciągnąc temat- zanabyłem PHILIPS'a CCR600oraz zmieniarkę do niego też PHILIPS CDC2

radyjko przed montażem zostało "wyposażone" w diody:blue,red oraz whitezamiast "bursztynowych" oryginałów

i bez żadnych problemów zastapiło CDR500 DELCO- które cieszy już nowego posiadacza OPLA

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

zmieniarkę zamontowałem w prawym rogu schowka (aby wtyczka do zmieniarki spasiła) w kieszeni od radia, którą to kieszeń

przykręciłem 1 śrubka z nakrętką do tylnej ścianki schowka,(coby za łatwo nie było jej ew. wyciągnąć przez nieproszonych gośći)

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

w schowku trzeba wyciąć dziurkę (kurcze nie ma fotki) ciut większą niż wtyczka, coby wpiąc ją do zmieniarki

pod spód przyciąłem na wymiar kieszeni kawałek karimaty, tak dla amortyzacji,

zmieniarkę wsunąłem w kieszeń, podpiąłem wtyczkę, załadowałem magazynek płytami i .....

ogień z muzą - aha przed tym jeszcze kod trzeba wrowadzić bo off corse zmieniarka też ma takowy

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">

do montazu zmieniary trzeba wymontować schowek (bułka z masłem) 4 śrubki i jest nasz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

poniżej fotki efektu kńcowego

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

nalezy sprawdzić czy macie włożony w skrzynce bezp.

bezpiecznik F19-10A opisany jako CD

przewaga ccr600 nad cdr500 jest taka że:

w opcji ze zmieniarką mamy do dyspozycji 4 płyty + odtwarzacz kaset z autoreversem,

ma osobną ragulację tonów niskich i wysokich,

ma taz opcję AVC - automatyczna regulacja głośności zależna od prędkości jazdy(z możliwością regulacji%)

ma zamiast 4X7W / 4X20W

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

wtyczka jest zamelinowana po prawej stronie nóg pasażera

po wyjęciu schowka mozna ją wyciągnąć od góry- bez damontazu osłony - jesli jest fabrycznie

zamontowana

było

jest

zmieniarka

dziekuję za uwagę

w razie problemów z montażem itp.

służę pomocą

pozdrówka

Gratulacje, fajnie to wygląda.... To że Philips jest mocniejsze to napisałeś ale napisz też jak jest z jakością muzyki , które gra lepiej , czyściej, delco czy philips.... Pozdrawiam...

Please login or register to see this quote.

co do jakości odtwarzania nie widzę róznicy

przy fabrycznych głośnikach pewnie trudno takową wyłapać,

w CCR600 jest lepsza -czytaj większa- regulacja barwy dzwieku

na wiosne jak sie ciepło zrobi, przednie głosniki do wymiany (niskotonowe napewno) na mocniejsze

poza tym czystość lasera też ma znaczenie

generalnie jestem zadowlony z wymiany

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam.

Mam nadzieję, że ten odkopany wątek będzie działał wciąż na Forum.

Właśnie odebrałem paczkę z radiem CDR 600 (co ciekawe, ma identycznie wyglądające gniazda wtyczek jak moje clariony z Xantii) i zmieniarką Blaupunkta. W sobotę przystąpię do wymiany dotychczasowego CAR 400. No i mam parę pytań:

1. Czy ów kabel do podłączenia zmieniarki był standardowo w każdej Vectrze?

2. Czy można tę zmieniarkę w jakiś sposób przeczyścić, by wydłużyć żywot napędu? Clarion z Xantii po ok roku padł i sądzę, że naprawa może być nieopłacalna.

3. Razem ze zmieniarką dostałem kod. Czy ona również jest zakodowana? Czy odkodowuje się jak tak samo jak radio?

Edited by hubikson

1. nie w każdej ale w większości kabel jest. schowek łatwo zdemontować więc minuta i sprawdzisz sam czy masz

3. tak, zmieniarka jest na kod. naciśnij przycisk zmieniarki (kółko) i włącz radio

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> pojawi się safe i zaraz można kod wpisywać

Please login or register to see this quote.

Które kółko wcisnąć? na radiu, czy na zmieniarce? Na zmieniarce mam jedynie przycisk do wysuwania magazynka z płytami.

Radio gra jak należy. Problem mam ze zmieniarką - otóż w listwie bezpieczników w gnieździe nr 19, nie mogę wcisnąć bezpiecznika z powodu - jak mi się wydaje - braku tych metalowych blaszek przewodzących prąd. Jest możliwe wykonanie tam jakiegoś podłączenia przewodów?

Edited by hubikson

czy masz tą wtyczkę od zmieniarki (foto powyżej?)

jaka masz zmieniarkę ?

wciskając kółko w radiu zmieniasz źródło sygnału, w tym przypadku przełączasz na zmieniarkę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by juras7