Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest adam25

wspomaganie

Recommended Posts

Guest adam25

witam wszystkich. Mam pytanie, ostatnio pompa od wspomagania zaczeła głosniej chodzić, chciałem zapytać czy da się coś z tym zrobić czy też świadczy to o tym że niedługo bedzie po niej? Cały czas pilnowałem poziomu płynu, zawsze był stan i nie wiem czym to może być spowodowane.

Please login or register to see this quote.

W moim aucie trochę ciekło z pompy wspomagania, więc kwietniu wymieniłem na używaną pewnie z anglika. Co prawda ta nie cieknie ale za to wydaje skrzypiący dźwięk, chyba najbardziej jak się rozgrzeje. Od momentu przełożenia przejechałem pewnie jakieś 5 lub 6 tys na razie wszystko działa, oby tak dalej ;-). Efekty dźwiękowe (szumienie, syczenie), które słychać w momencie kręcenia kierownicą są chyba normalne bo poprzednia pompa takie miała i obecna pompa też ma.

Może inni użytkownicy się wypowiedzą jak to jest u nich.

Ostatnio zalałem magicznego środka na skrzypienie kierownicy, może wyciszy pompę. Pewnie niedługo sprawdzę czy są jakieś efekty to napiszę czy pomogło.

Pompa używana to wydatek około 150 zl, za regeneracje (chyba tylko uszczelnienie) w zakładzie specjalizującym się w regeneracji pomp chcieli około 200zl.

Wymiana około 60 zl.

Zbyszek

Edited by logan_x

Kolego adam25 zaczął bym od wymiany płynu, teoretycznie się tego nie robi ale u mnie pomogło przestała buczeć. Jeżeli jednak nie przyniesie to rezultatu to być może po prostu pasek się kończy lub co gorsze łożysko na pompie.

Delikatne szumienie jest jak najbardziej normalne, jednak nie powinno być go słychać w środku auta chyba że na maksymalnie skręconych kołach.

Guest marcin cdx

. U mojego kumpla też zaczęła pojękiwać pompa i własnie po wymianie oleju do wspomagania przestało.

Edited by marcin cdx

....i ja mam taki problem. płyn wymieniony. pasek nowy i pompa wyje jak stara k....a do tego nie wspomaga na wolnych obrotach. moj mechanik mowi ze to wina zuzytych łopatek pompy i pozostaja 2 opcje: regeneracja lub wymiana. pozdro

moje doświadczenie z pompami mówi że lepsza używka lub nowa niz taka po regeneracji.

Guest adam25

wszystkim wielkie dzięki. Jeśli chodzi o płyn to był wymieniany jakieś 2 miechy temu bo maglownica była w regeneracji.

Gdzie regenerpwałeś?

Guest adam25

znajomy mechanik mi odwoził gdzieś do Krakowa, mam rok gwarancji

To chyba wiem gdzie.

I prawdę mówiąc swoją wolałem zawieź gdzie indziej (sporo dalej) niż do nich.

Witam

Mam takie pytanko

czy jest możliwość samemu wymienić łożysko w pompie w silniku x20dth

może kos z Was to przerabiał i podpowiedziałby jakie muszę kupić łożysko i czy trudno będzie wyciągnąć pompę?

Będę wdzięczny za wszelkie porady

Guest ozi

pompe wyciagniesz napewno bez problemu troche kluczy ,a co do łozyska to raczej jakis ściągacz musisz mieć albo prase żeby je wcisnąć

Please login or register to see this link.

może to ci pomoże pompe masz po lewej stronie jak patrzysz na silnik jest napedzana paskiem od alternatora klimy

to jest silnik benzynowy ale raczej podobnie jest

Edited by ozi

Czy obowiązkowe jest demontaż pompy razem z tą całą obudową bo jakoś nie mam zamiaru odkręcanie sprężarki?

W poradniku znalazłem że nie jest zalecane demontaż samej pompy.

Jak to jest w rzeczywistości?

Czy wybierał ktoś pompę w Dth bo jest różnica od benzyniaków może podpowiecie jakie powinno być łożysko, uszczelki i pozostałe części przy zamianie.

Chciałbym mieć potrzebne części przed demontażem pompy.

pozdrawiam

Czyżby nikt z was nie wybierał pompy i nie wymieniał łożyska?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

....nareszcie mam wspomaganie, a juz myslalem ze bede wygladał jak pudzian.... tongue.gif dzis wymieniłem wkoncu pompe ktora wysrała mi sie zaraz po swapie. kupiłem uzywaną na allegro za 66zł z wysyłką....i naszczescie działa biggrin.gif

Również i pod moją maską pompka głośniejszą pracą dała znać, że istnieje. Zaczynam od wymiany płynu. Będę to robił pierwszy raz stąd kilka pytań. Mowa o benzynie X20XEV.

Jak spuścić płyn? Ile tego płynu powinienem wlać? Możecie polecić mi jakiś płyn (bez szaleństw cenowych ale nie najgorszy)? Z góry dzięki za pomoc:)

spuscic całkiem to raczej sie nie da....nalezy odessac. a płyn bez szalenstw to MOBIL ATF220, wchodzi 1,4L

Edited by bolgi

Płyn do wspomagania GM kosztuje w ASO ok. 20 PLN za litr

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

hehehe to widzę, że płyn może być nawet z szaleństwem;) Szczerze mówiąc spodziewałem się trzy-cyfrowych liczb w cenie za litr. Dzięki za podpowiedzi.

Guest Pablosko

a ja mam taki problem ze jak auto stoi pochylone gdzies na jakims pagurku i krece keirownica przy wlaczonym aucie to pompa wyje i pozniej zaraz przestaje co to moze byc z groy dziekuje za infromacje

Guest ozi

zobacz ilośc płynu od wspomagania

to może masz za mało płynu - sprawdzałeś?

Guest Pablosko

tak tak sprawdzalem i nawet troszke dolałem i nadal ciagle to samo to jest takie jak by wycie jak auto jest pod jakims kontem i krece kierka

Guest ozi

wyć bedzie jak dasz na maxa kiere w lewo czy w prawo

Guest Pablosko

ale nie daje bo to sie dzieje jak jeste w trakcie skrecania