Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Arek_21Byd

Trzaskające drzwi

Recommended Posts

Witam zastanawia mnie dlaczego moje drzwi zamykają się tak głośno najgłośniejsze drzwi są od strony kierowcy i pasażera chodzą tak jakby były za luźne uszczelki wyglądają na zdrowe jest jakaś regulacja tych drzwi ???

trzaskają? czy jakby zgrzytają przy zamykaniu ? a co za tym idzie, że ciężko się zamykają i trzeba je mocniej pchnąc co może powodować właśnie trzaśnięcie... bo jak zgrzytają to takie tulejki trzeba wymienić przy ogranicznikach i wtedy drzwi o niebo ciszej się zamykają i płynniej.

Winne tego mogą być śuby mocujące ogranicznik z uchwytem na słupku, otwierając i zamykając drzwi usłyszysz i zobaczysz strzelający ogranicznik. Drugą przyczyną mogą być wybite bolce zawiasów, sprawidzisz je przy otwartych dzwiach ruszając imi góra dół jeżeli wyczujesz luz to do wymiany.

Please login or register to see this quote.

... lub pękniete mocowanie samego ogranicznika (to od strony drzwi)

ja miałem tak samo tylko u mnie pekło mocowanie ogranicznika cała ta blacha i spawaanko a przzy okazji gosciu poprawił mi ogranicznik bo sprezyna w nim była zabardzo naciagnieta i teraz chodza jak ta lala

chyba mówimy o tym samym...

Please login or register to see this attachment.

dokładnie kolego tylko ze ja musiałen spawac cale ozebrowanie drzwiod tego ogranicznika

Drzwi chodzą lekko sens może mieć to co pisze bolek w niedziele będę miał czas to zerknę

Guest osmy

u mnie jest ciezko je domykac i trzeba trzaskac bo gdy zamykam je bez trzaskania nie domykaja sie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najprawdopodobniej Ci się opuściły, zobacz czy równo przylegają do nadwozia, czy wszędzie jest taka sama szczelina, jak nie to trzeba będzie je podregulować na zawiasach.

Jeżeli jednak wyglądają ok, to proponuje podregulować je na trzpieniu w nadwoziu z którym łączy się zamek są tam 3 śruby poluzuj je delikatnie i przesuń trochę trzpień.

wiecie może jak zrobić żeby drzwi bardziej dolegały do uszczelki bo słychać wszystko na zewnątrz trochę mnie to już męczy zwłaszcza że teraz jest śnieg chlapa czuje się jak by cabrio jechał

Mam podobny problem - drzwi już na drugi zatrzask zamka się zamykąja a odstają jeszcze prawie jak niedomknięte. Kiedy były te zawieje śniezne to aż sniegu mi się nasypało, no i tak samo słuchac wszystko

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Co z tym można zrobić? Przednie drzwi pasażera trzeba też mocniej walnąć, żeby się zamkneły. Mi to by była ryba, ale wkurza mnie poprawienie wieczne pasażerów po sobie, i czasami komantarze..

panowie a wiecie gdzie mozna kupić same te tulejki co sa przy mocowaniu ogranicznika przy słupku..

Np. tutaj masz te tulejki:

Please login or register to see this link.

Dokładnie te. Zakładasz je i ma cieszę i pięknie zamykające się drzwi.

rozumiem ze te dwie sztuki na zdjeciu to jest komplet na jedne drzwi czyli ja musze zamówić dwie sztuki na dwie pary drzwi?

Cena za sztukę. Proponuję abyś wymienił je w każdych drzwiach. Odnośnie ceny to chyba po tyle samo są w salonie opla... a tutaj jeszcze przesyłka Ci dochodzi.

W razie czego masz to jeszcze tutaj ->

Witam.

Pozwolę sobie odnowić temat.

Co prawda nie zauważyłem w mojej V, aby drzwi się gorzej otwierały, choć na jednym ze spotów w DC poradzono mi, aby wymienić owe tuleje wcześniej, niż potem korzystać z pomocy spawarki.

Link do alle już nie działa, ale do opel-szopu tak. Zatem - czy oprócz tych podkładek, coś więcej trzeba wymienić, by mieć spokój z otwieraniem drzwi?

ja zauważyłem że te śrubki co się trzyma ogranicznik lubią się popuszczać więc można je dokręcić

co do wymiany: można również wymienić tą śrubkę o ile się wyrobiła, jeżeli jest w stanie bd to chyba sensu nie ma

Sprawdź dobrze co tam się dzieje w okolicach mocowanie ogranicznika do drzwi... jeżeli widać pęknięcie poszycia drzwi to odkręć śruby mocujące i daj podkładkę o większej średnicy

Jeżeli wszystko jest ok to wymień tylko tą plastikową (teflonową?!) nakładkę i spróbuj zapuścić jakieś "smarowidło" (WD 40 lub silikon w spray'u) w ogranicznik

Edited by matrox

Panowie, jeżeli ciężko mi się otwierają drzwi (czuć taki opór i słychać jakby skrzypienie) to raczej na pewno chodzi o te plastikowe nakładki w ograniczniku ?

Sprawdź:

• poszycie drzwi przy ograniczniku (czy nie ma pęknięcia)
  • czy nie poluzowały się śruby mocujące ogranicznik
  • czy nie pękł ogranicznik (od strony wnęki we drzwiach)
  • stan techniczny wkładki plastikowej

Edited by matrox

To się sprawdzi jak się odkręci ogranicznik.

U Stachowiaka znajdziesz wszystko co potrzeba jakbyś potrzebował: