Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wytłumienie / Wygłuszenie Auta -> zbiórka tematów z forum :)

maniek19
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem wreszcie wytłumić przednie drzwi - dziś wziąłem się do roboty :)

Na razie zrobiłem tylko lewe drzwi - za późno już było a do tego ciemno ;)

Użyłem miękkich mat APP - wytłumiłem raczej dobrze (podgrzewałem każdą matę i układałem) - ogólnie wyszło elegancko - drzwi/plastiki nie trzeszczą - nie ma żadnych wibracji/drgań tapicerki ;)

Jako że lewe drzwi są wytłumione a prawe nie odczuwam pewną różnicę w dźwięku właśnie pomiędzy lewą stroną a prawą (na korzyść tej nie wytłumionej) :(

Wydaje mi się że głośnik w lewych drzwiach (wytłumionych) gra ciszej i jakby stracił na jakości :( Jak balansem zacząłem kręcić to po prostu wychodzi na to że drzwi wytłumione grają ogólnie gorzej :( Jedyne co się poprawiło to bass - jest dużo lepiej :)

Czym to może być spowodowane???? Może tak powinno być, że wytłumienie tak wycisza głośnik (dźwięki z niego płynące) ??

Edited by rafix1

Guest turbo_man
Postanowiłem wreszcie wytłumić przednie drzwi - dziś wziąłem się do roboty :)

Na razie zrobiłem tylko lewe drzwi - za późno już było a do tego ciemno ;)

Użyłem miękkich mat APP - wytłumiłem raczej dobrze (podgrzewałem każdą matę i układałem) - ogólnie wyszło elegancko - drzwi/plastiki nie trzeszczą - nie ma żadnych wibracji/drgań tapicerki ;)

Jako że lewe drzwi są wytłumione a prawe nie odczuwam pewną różnicę w dźwięku właśnie pomiędzy lewą stroną a prawą (na korzyść tej nie wytłumionej) :(

Wydaje mi się że głośnik w lewych drzwiach (wytłumionych) gra ciszej i jakby stracił na jakości :( Jak balansem zacząłem kręcić to po prostu wychodzi na to że drzwi wytłumione grają ogólnie gorzej :( Jedyne co się poprawiło to bass - jest dużo lepiej :)

Czym to może być spowodowane???? Może tak powinno być, że wytłumienie tak wycisza głośnik (dźwięki z niego płynące) ??

Po prostu wytłumiając drzwi spowodowałeś że reszta elementów tj: tapicerka, blacha pod głośnikiem przestały " grać" więc może " dźwięku" jest mniej ale za to jak sam napisałeś bas jest lepszy i dynamika znacznie się poprawiła. Zrób drugie drzwi a od razu poczujesz różnicę, oczywiście na korzyść wytłumiania.

Po prostu wytłumiając drzwi spowodowałeś że reszta elementów tj: tapicerka, blacha pod głośnikiem przestały " grać" więc może " dźwięku" jest mniej ale za to jak sam napisałeś bas jest lepszy i dynamika znacznie się poprawiła. Zrób drugie drzwi a od razu poczujesz różnicę, oczywiście na korzyść wytłumiania.

W sobotę kolejny etap pracy (prawe drzwi) - także wszystko się wyjaśni :);)

EDIT: Faktycznie - wszystko się wyjaśniło ;)

Po wygłuszeniu prawych drzwi i kilku zmianach w ustawieniach radyjka doznałem szoku :D:)

Teraz to dopiero jest granie (choć głośniki do najlepszych nie należą) - generalnie jest za***iście - dużo basu, żadnych drgań/wibracji tapicerki (może jedynie rygle od zamków ;) ).

Jedno co mogę powiedzieć to to, że warto wygłuszyć drzwi (nawet tanim kosztem jak ja to zrobiłem) - jest naprawdę kolosalna różnica. Dlatego jeśli ktoś z Was zastanawia się czy to faktycznie "coś da" (jakikolwiek efekt) to niech nie zwleka dłużej tylko zamawia maty i do roboty ;):)

Edited by maniek19

• 6 months later...
W sobotę kolejny etap pracy (prawe drzwi) - także wszystko się wyjaśni :);)

EDIT: Faktycznie - wszystko się wyjaśniło ;)

Po wygłuszeniu prawych drzwi i kilku zmianach w ustawieniach radyjka doznałem szoku :D:)

Teraz to dopiero jest granie (choć głośniki do najlepszych nie należą) - generalnie jest za***iście - dużo basu, żadnych drgań/wibracji tapicerki (może jedynie rygle od zamków ;) ).

Jedno co mogę powiedzieć to to, że warto wygłuszyć drzwi (nawet tanim kosztem jak ja to zrobiłem) - jest naprawdę kolosalna różnica. Dlatego jeśli ktoś z Was zastanawia się czy to faktycznie "coś da" (jakikolwiek efekt) to niech nie zwleka dłużej tylko zamawia maty i do roboty ;):)

Hej, jeden z forumowiczów podesłał mi twoj temat i widze ze miałes ten sam problem co ja teraz. Czy mozesz mi powiedziec jakich mat uzyłeś? I jak dokładnie je ułożyć na drzwiach? Czym kleić i co zrobić z tą folią co juz jest przyklejona pod tapicerką drzwi?

Hej, jeden z forumowiczów podesłał mi twoj temat i widze ze miałes ten sam problem co ja teraz. Czy mozesz mi powiedziec jakich mat uzyłeś? I jak dokładnie je ułożyć na drzwiach? Czym kleić i co zrobić z tą folią co juz jest przyklejona pod tapicerką drzwi?

znowu link: http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/75

o matach było już wszystko, poszukaj trochę

W 1 poście napisałem, że użyłem miękkich mat APP :P

A co do reszty pytań - wszystko znajdziesz na forum :P

• 6 months later...
Guest marcel1988

mam zamiar kupić maty u tego samego sprzedawcy co głośniki jedna przesyłka :)

jak się doczytałem to maty miękkie są lepsze tak ??... ile ich potrzebuję do vectry A ??.... na przednie drzwi komplecik.....

po naklejeniu ich łączyć je czymś ??... pod dystanse z mdf-u sylikon czy co ??... połączenie mat z dystansem skleić sylikonem ??....

czekam na szybką odpowiedź

pozdrawiam

tematy już były wystarczy poczytc :P

tak miękkie maty są lepsze :D

mi do Vectry B weszło 12 z tego co pamiętam

nie trzeba łączyć

ja użyłem maty dekarskiej jest strasznie miękka i elegancko się układa :D

miękka lepsza na blachę, a twarda na otwory technologiczne, tj. od spodu otwrou dajesz twardą a na wierzch miękka = kleisz jakby do siebie dwie maty (oczywiście brzegami ida maty po blaszce drzwi) o tak ->miękka I (klej mat) I twarda <- ... chyba wiadomo o co cho :)

ile mat policz mniej wiecej pow. drzwi , potem x2 a potem dzielisz przez 0,125 i masz liczbe mat :)

np. pow. drzwi 1,3m2 x 2(para drzwi) = 2,6m2 ÷ 0,125 = 20,8 => 21mat

Rafix ładnie to policzyłes ale do VB wchodzi 8 mat na drzwi wygłuszyłem juz z 8 VB i zawsze wchodzi 8-8,5maty

przecież ja nie liczyłem dla VB, tylko dałem wzór i przykład jak wyliczyć samemu :D

mogłem przyjąć cokolwiek np. powierzchnię 2,4m2 lub 0,5m2 ale akurat wymyśliłem sobie 1,3m2 :lol:

Ok spoko:) Marcel na VA wejdzie tez 8 mat na drzwi. Wez 2 paczki czyli 20szt to ci napewnowystarczy. Co do łaczenia mat to po przyklejeniu nagrzewasz jej konce i sciskasz jedna z druga i juz distanse na klej do szyb bardzo dokładnie wysmarowac i bachowkretami docisnac

Ok spoko:) Marcel na VA wejdzie tez 8 mat na drzwi. Wez 2 paczki czyli 20szt to ci napewnowystarczy. Co do łaczenia mat to po przyklejeniu nagrzewasz jej konce i sciskasz jedna z druga i juz distanse na klej do szyb bardzo dokładnie wysmarowac i bachowkretami docisnac

he, he i co napisałeś, że ma wziąć 20szt a mi z pały wyszło 21szt :D...nieźle się wstrzeliłem ;)

Edited by rafix1

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, jako że w mojej viki niedługo zagoszczą Helixy Dark Blue chciałem przy okazji ich montażu wygłuszyć drzwi. Chciałbym to zrobić w następujący sposób:

- tylna powierzchnia - maty APP miękkie, bezpośrednio za głośnik 2 warstwy

- przednia powierzchnia + otwory montażowe - maty APP polimerowe

- wszystkie cięgna, etc - owinięcie filcem

Czy to rozwiązanie będzie OK? Jeśli tak - ile mat miękkich i ile polimerowych będę potrzebował. Chciałbym to zamówić już jutro, żeby przez Święta się pobawić, dlatego będę wdzięczny za możliwie szybkie odpowiedzi.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Maciek

1. po co dwie warstwy :o , 1 warstwa na całe drzwi, chyba, że dwie warstwy tylko za głośnik, to OK .... jakoś tak niezrozumiale napisałeś :P:D

2. przednia powierzchnia 1 warstwa, a otwory od spodu dodatkowo 1 warstwa, czyli wyjdzie na otwór dwie warstwy (sklejone razem do kupy w otworze)

3. nie pamietam ile mat ale ok. 23szt. mat 50×50cm (przy założeniu, że drzwi mają ok. 1,2m2 powierzchni) powinno starczyć na to co wyżej napisałem (łącznie z otworami)

4. cięgna owijałem taśmą parcianą (nie PE) elektryczną

Nie daj Boze maty polimerowe w dziury bo pod wpływem temp z zewnątrz(lato) spływaja. Przerobiłem to juz 3 razy. W srodek na całe drzwi maty miekkie. Na stelaz i dziury maty twarde. wystarszy jedna warstwa.

No i plan się zmienił, bo mam tylko twarde maty. A i tak cud, że takie dostałem i ilości 20szt., wykupiłem cały zapas ze sklepu :) Także wszystko pójdzie twardymi APP. Jako że zima idzie, to od razu sprawdzimy, czy rzeczywiście się wykruszają i klej puszcza :D

PS. jeśli ktoś wie jak łatwo, szybko i sprawnie pociągnąć nowe kable głośnikowe od radia to prosiłbym o pomoc.

Pozdr

No i plan się zmienił, bo mam tylko twarde maty. A i tak cud, że takie dostałem i ilości 20szt., wykupiłem cały zapas ze sklepu :) Także wszystko pójdzie twardymi APP. Jako że zima idzie, to od razu sprawdzimy, czy rzeczywiście się wykruszają i klej puszcza :D

PS. jeśli ktoś wie jak łatwo, szybko i sprawnie pociągnąć nowe kable głośnikowe od radia to prosiłbym o pomoc.

Pozdr

Ja tez mam całosc twardymi. Jak nie bedziesz ich ruszał(a nie bedziesz bo sa pod boczkiem) to nie beda sie wykruszac a klej napewno nie puszcza jak dobrze odtłuscisz drzwi i bedziesz przyklejał na goraco. Niestety nie ma takiej metody:P trzeba wyjac radio i ciagnac kable od radia za schowkiem ewentualnie pod ta osłona nad nogami, przez kostke, Moja rada jak masz 2 wolne miejsca w kostce to je roziwerci i przeciagnij tamtedy kable...

OK, wziąłem się dzisiaj za wygłuszanie. Powiem szczerze - jak na dworze -1, a w garażu +6 celc to nie jest za ciekawa robota. 5h zeszło, a mam zrobione dopiero 2/3 drzwi kierowcy. Jutro spróbuję jakiegoś farelka skombinować i mam nadzieję, że to trochę przyspieszy sprawę. Jednak podgrzewanie każdego kawałka do przycięcia / ułożenia gdzieś dodaje kupę czasu do tej zabawy. Zwłaszcza jak się chce to zrobić porządnie...

A co do kabli - zobaczymy, jak znajdę grzanie to może będę miał motywację, żeby chwilę dłużej w garażu wytrzymać :)

No przydałaby się. Ale jak mówi dr House "You can't always get what you want" :) Suszarka daje radę. Drzwi kierowcy skończone, teraz pasażera lecą, też już prawie zrobione. Mam nadzieję, że suszarka wytrzyma. No i farelka się znalazła, więc żyć nie umierać :) Jutro - pojutrze powinienem skończyć to jakieś fotki zapodam.

• 2 months later...

Wstawilem glosniki Sony no i niestety sa za duze drgania wiec postanowilem cos tam przykleic np. mate albo pianke wygluszajaca zda to egzamin czy raczej nie?

Wstawilem glosniki Sony no i niestety sa za duze drgania wiec postanowilem cos tam przykleic np. mate albo pianke wygluszajaca zda to egzamin czy raczej nie?

NATYCHMIAST opcję czerwoną "SZUKAJ" u góry strony uruchomić !!!

Jak nie, to :angry::P

tu masz trochę

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...;hl=wygłuszenie

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...59550&st=40 (od postu #43 :)

Edited by rafix1