Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jancik

Błędy P0105 i P1100 czarna chmura 2,0 DTH

Recommended Posts

Witam!

Wiem że na forum było już o tym sporo ale nie udało mi się rozwiązać problemu. Sprawa wygląda tak: Podczas bardzo dynamicznej jazdy na czwartym biegu przy prędkości około 80-90 km/h lub na piątym biegu przy około 110 zapala się Check Engine i po kilku sekundach samochód przechodzi t ryb awaryjny. Wywalają się błędy P1100 i P0105 (w takiej kolejności). Dodam że samochód kopci strasznie na czarno a podczas ostrego przyspieszania prawie nic nie widać z tyłu. Posprawdzałem to co sugerowali koledzy na forum tzn: wężyki podciśnienia, elektrozawory (wszystkie trzy zachowują się tak samo więc wykluczyłem że któryś jest niesprawny),dźwignia zaworu upustowego turbiny , EGR, czyściłem czujnik ciśnienia doładowania,sprawdziłem węże intercoolera, sprawdziłem parametry przepływomierza, ciśnienie doładowania i EGR ABComem i wyszło następująco (samochód stał):

EGR[MG/STRK] ; Przepływomierz [MG/STRK] ; Ciśnienie doładowania[bar]

wolne obroty 275 ; 495 ; 1

2000obr 337 ; 330 ; 1

2500obr 359 ; 360 ; 1,03

3000obr 1300 ; 759 ; 1,15

3500obr 1300 ; 770 ; 1,21

4000obr 1300 ; 760 ; 1,26

Podczas jazdy przy gwałtownym przyspieszaniu parametr przepływomierza dochodzi do 1200 MG/STRK

Wartości wyglądają na poprawne poza ciśnieniem doładowania. To dało mi do myślenia i wykryłem brak jednej śrubki pokrywy kolektora ssącego oraz brak kawałka uszczelki pod pokrywą. Rozebrałem więc kolektor ssący, wyczyściłem, wymieniłem uszczelki jednak operacja nie pomogła. Nadal strasznie kopci na czarno i wywala błędy. Proszę o podpowiedzi.

Guest ArturL

Podmień przepływomierz na sprawny. Jeśli nie masz, to parametry przepływomierza sprawdź podczas jazdy w chwili wystąpienia błędów.

Witam!

Udało się rozwiązać problem. Dzięki ArturL za zainteresowanie tematem. Okazało się że dolny gumowy wąż idący od turbiny do chłodnicy intercooler jest pęknięty na długości około 8 cm w miejscu widocznym dopiero po wyjęciu go na zewnątrz. Na razie pęknięcie jest tylko owinięte taśmą bo w sobotę po południu ciężko o części. W każdym bądź razie ciśnienie doładowania po tym zabiegu wzrosło maksymalnie do 1,7 , już nie wali czarnej chmury z tyłu i nie wywala błędów.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.