Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
chicken1983

kontrolka pasów bezpieczeństwa

Recommended Posts

tak jak w temacie

szukałem na forum ale nie znalazłem nic co by mi pomogło. ta kontrolka przydałaby mi się bo często zapominam o zapięciu pasów

czy ktoś próbował już to zrobić??

Ja kiedyś nad tym myślałem ale za dużo przy tym roboty, trzeba by było wstawić jakieś czujniki obciążenia w fotele, dodatkowo mieć pasy z czujnikami co jest w praktyce prawie nie realne.

Gdzieś obiło mi sie o uszy że były wersje vectry z taką kontrolką ale nie u nas. Trzeba by było poszukać takich pasów albo z jakiegoś auta które ma taką kontrolke i spróbować zamotować.

Please login or register to see this quote.

No były ale raczej ciężko będzie o vectrę z Japonii albo Zatoki Perskiej;)

Części które wygrzebałem w EPC (raczej to nie będzie wszystko)

WIĄZKA PRZEWODÓW SYSTEMU OSTRZEGANIA O NIEZAPIĘCIU PASOW - DLA JAPONII,KRAJÓW ZATOKI PERSKIEJ

90518551 /12 97 326 WIĄZKA, ZESP., SYSTEM OSTRZEGANIA O NIEZAPIĘCIU PASÓW (IDENT 7S) - wg cennika 67zł

Gdyby sama wiązka załatwiała sprawę to nawet możnaby zaryzykować... ale pewnie dochodzi cośtam jeszcze

zamek pasa dla japonii jest inny (w dodatku tam jest lewostronny ruch więc będzie odwrotny)

oprócz tego był układ sygnalizacji dźwiękowej:

BUCZEK OSTRZEGAWCZY ZAPIĘCIA PASÓW - DLA KRAJÓW ZATOKI PERSKIEJ

90504305 12 28 716 BUCZEK, OSTRZEGAWCZY, PAS BEZPIECZEŃSTWA (IDENT AP) Cena brutto: 810,24

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

90569345 12 28 719 BUCZEK, OSTRZEGAWCZY, PAS BEZPIECZEŃSTWA (IDENT AQ)

90506807 12 37 991 TULEJA, DYSTANSOWA, BUCZEK OSTRZEGAWCZY PASÓW BEZPIECZEŃSTWA 2 (2 zł)

90287467 8 17 950 NAKRĘTKA, PLASTYKOWA, BUCZEK OSTRZEGAWCZY PASA BEZPIECZEŃSTWA (2zł)

obawiam się że pozostaje inwencja twórcza

Edited by zubek73

Można by zamontować albo jakąs krancówke lub transoptor jak w myszcze przy kułku jest np.

Potem myslałem aby namagnesowac koncówke od pasa i w obudowie zamontowac kontraktron ale dałem sobie spokuj.

Najzabawniejsze jest to że u kumpla w TICO takie cos jest i działa a w Vectra nie ma

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Edited by dexter23pl

POdprowadź kumplowi tico to coś opatentujemy

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :lol:

Guest -Marcin-

Kiedys gdzies widzialem patent z mrugajaca dioda po przekreceniu stacyjki, plus uklad ktory to mruganie wylaczal po pewnym czasie od odpalenia silnika. Chodzilo o to ze nie bylo tam zadnej kontrolki zapiac pasy ale przeciez ten co to sobie montowal dobrze wiedzial ze ta dioda 'mowi' mu zapnij pasy. Moze nie jest to takie zaawansowane jak czujniki w siedzeniach i klamrach pasow, ale jak zobaczysz jaskrawo mrugajaca diode co sam wstawiles, napewno Ci sie przypomni o pasach.

Ja bym to widział tak: stycznik w siedzeniu, zwiera jak jest nacisk i puszcza prąd na klamrę pasa gdzie jest drugi stycznik, który jest zwarty przy nie zapiętym pasie i dalej na kontrolkę. Po zdjęciu plastiku z zapięcia pasa na pewno znajdzie się jakieś miejsce gdzie będzie można zamontować stycznik. Bardzo ciekawa sprawa. Może kiedyś znajdę czas żeby to zrobić

no własnie o takim czymś myslałem i o ile stycznik w fotelu i kontrolka to nie problem to ze stycznikiem w pasie jest juz większy problem, i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. Gdybym miał jedną klamrę którą mogłbym "rozebrać" to może bym cos wymyslił

a wiec tak-pas rozebrałem i wiem jak możnaby to zrobić. potrzebuje czasu na dopracowanie szczegółów

Najlepiej wyrobic sobie nawyk zapinania pasa od razu po wejsciu do auta i zadna kontrolka nie bedzie potrzebna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tylko jeśli się nie zapina z lenistwa to taka kontrolka raźi w oczy tak samo jak świecąca rezerwa

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

IMO, jesli z lenistwa ktos sie nie zapina, to znaczy ze ma w d**** swoje zdrowie i zycie, a co dopiero innych.

jeżeli ktoś doświadczył jak pasy bezpieczeństwa ratują życie to założę się że zapina je odrazu po zajęciu miejsca. Ja sprawdziłem ten bajer 2 razy i dzięki niemu pisze teraz ten post. Więc żadna kontrolka mi nie potrzebna czuje sie niebezpiecznie jadąc bez pasów (nawet jeśli jest to dystans 200m to zapinam). Siedząc z tyłu to tym bardziej zapinam bo mi sie maluje przed oczyma jak udeżam swoją głową w głowe tego z przodu lub wale jak małysz przez przednią szybe :/

osobiście doświadczyłem jak pasy ratują życie i jak kończy sie jazda bez nich, dlatego zawsze zapinam pasy.problem w tym że mało kiedy podróżuje sam i nie zawsze wiem czy osoby z tyłu zapięły pasy czy nie.dlatego uważam ze to sie przydaje. Nikogo też nie zamierzam zmuszać to instalowania takiego czegoś ani do zapinania pasów- każdy odpowiada za siebie

Na Małysza nie mam zdolności bo nie lubie i nie jem bananów a małysz na takiej diecie tylko lata.