Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest majora

Czy dobry olej minerlany? 1.6 8V

Recommended Posts

Guest majora

Witam

Mam Viki 1.6 8 V 1996 która ma przejechane 194 tyś. Taki jest stan licznika nie wiem czy wcześniej nie był cofany. Już miałem jedną wymianę oleju i teraz się zastanawiam czy półsyntetyk zmienić na mineralny gdyż na przejechane 13 tyś musiałem dolać prawie 4 litry oleju.

Czy w tych silnikach nadaje się olej mineralny czy lepiej pozostać przy półsyntetyku bo mineralny może troszke uszczelni silnik i nie bedzie tyle brał.

Jakie opinie?

pozostań na półsyntetyku...

PS.a czy różnica w cenie jest aż tak drastyczna między mineralem a półsyntetykiem na litrze,ze pomyślałeś o zmianie?olej jest drugim po rozrządzie grzechem kierowcy i zabójcą silnika...

Edited by maliniak35

Mineralny uszczelni silnik, ale jest to krótkotrwała radość ponieważ minerał jest gęsty i szczególnie zimny rozruch powoduje tarcie elementów na sucho.

Guest majora

Zaleje go znowu pólsyntetykiem. A czy zmiana dystrybutora oleju może spowodować że będzie trochę mniej brał bo teraz leje pólsyntetyka GM.

raczej nie zmieni nic..a on ci tyle spala od wymiany do wymiany?poszukaj na forum,jast przypadek jak 1.6 bierze 1 litr na 1000km,co ty na to??

NA temat olejów i brania oleju przez silnik było sporo o forum poszukaj...

A jeżeli chodzi o moje zdanie to, zostań przy półsyntetyku. GM ma w miarę dobry olej. Jeżeli chcesz to zalej mu olej firmy VALVOLINE, jest nieco droższy od GM, ale wiele osób mających problemy z braniem oleju, chwali go za to, że branie spada...

i tak na marginesie... ja bym zmieniał olej co 10tys km... ale każdy robi jak chce...

Edited by KrisGW

Guest Kokuś

Witam moim zdaniem powinieneś zostać przy półsyntetykua po drugie silniki nie lubią raczej ka zmienia im sie olej na inny

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja mam 204 tys i cały czas był lany pełen syntetyk i jak na razie nie myśle o żadnych zamianach