Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość majora

Czy dobry olej minerlany? 1.6 8V

Polecane posty

Gość majora

Witam

Mam Viki 1.6 8 V 1996 która ma przejechane 194 tyś. Taki jest stan licznika nie wiem czy wcześniej nie był cofany. Już miałem jedną wymianę oleju i teraz się zastanawiam czy półsyntetyk zmienić na mineralny gdyż na przejechane 13 tyś musiałem dolać prawie 4 litry oleju.

Czy w tych silnikach nadaje się olej mineralny czy lepiej pozostać przy półsyntetyku bo mineralny może troszke uszczelni silnik i nie bedzie tyle brał.

Jakie opinie?

pozostań na półsyntetyku...

PS.a czy różnica w cenie jest aż tak drastyczna między mineralem a półsyntetykiem na litrze,ze pomyślałeś o zmianie?olej jest drugim po rozrządzie grzechem kierowcy i zabójcą silnika...

Edytowano przez maliniak35

Mineralny uszczelni silnik, ale jest to krótkotrwała radość ponieważ minerał jest gęsty i szczególnie zimny rozruch powoduje tarcie elementów na sucho.

Gość majora

Zaleje go znowu pólsyntetykiem. A czy zmiana dystrybutora oleju może spowodować że będzie trochę mniej brał bo teraz leje pólsyntetyka GM.

raczej nie zmieni nic..a on ci tyle spala od wymiany do wymiany?poszukaj na forum,jast przypadek jak 1.6 bierze 1 litr na 1000km,co ty na to??

NA temat olejów i brania oleju przez silnik było sporo o forum poszukaj...

A jeżeli chodzi o moje zdanie to, zostań przy półsyntetyku. GM ma w miarę dobry olej. Jeżeli chcesz to zalej mu olej firmy VALVOLINE, jest nieco droższy od GM, ale wiele osób mających problemy z braniem oleju, chwali go za to, że branie spada...

i tak na marginesie... ja bym zmieniał olej co 10tys km... ale każdy robi jak chce...

Edytowano przez KrisGW

Gość Kokuś

Witam moim zdaniem powinieneś zostać przy półsyntetykua po drugie silniki nie lubią raczej ka zmienia im sie olej na inny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja mam 204 tys i cały czas był lany pełen syntetyk i jak na razie nie myśle o żadnych zamianach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.