Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
21jarcio

Co to jest ?

Recommended Posts

Moja klima nie działa gdy byłem u mechanika powiedział że to jakiś oring i trzeba go wymienić. Ale gdy powiedział cenę za ten oring to grzecznie wróciłem do domku. Wczoraj postanowiłem sam zobaczyć co to za oring może być ? Ale moja wiedza jest znikoma i tylko popatrzyłem i na tym się skonczyło. Może wy mi pomożecie.

Zaglądając wczoraj pod maskę (stojąc przodem do auta) na dole biegną 2 przewody klimatyzacji na jednym po prawej są takie jakby bańki filtry najpierw jest taki większy i później taki mniejszy i dalej przewód metalowy. Co to są za bańki ? A i za tą małą na przewodzie znalazłem zawieszony oring taka czerwona podkładka, ta mała banka z prawej strony jest jakby zakończona takim plastykowym pokrętłem. Czy da się to naprawić ? Czy to możliwe żeby z tego wypadł oring i wisiał na przewodzie ? Co to jest ta mała bańka ?

Guest JaroooBDG

Kolego, te bańki o których mówisz to są kapturki na zaworki do napełniania klimy.

Wymienne oczywiście są.

Napisz który masz nieszczelny (mniejszy czy większy) to poszukam odpowiedniego dla Ciebie, ale nie warto wymieniać całego, lecz tylko oring.

ta mniejsza a masz może jakąś fotkę ? lub wiesz jak wymienić ten O- ring w tej mniejszej bańce jest tak jakby plastykowa zakrętka a czy to możliwe żeby ten o- ring wypadł ?

Guest JaroooBDG

Możliwości żadnej nie ma, jest to fizycznie niemożliwe, a cały zaworek z oringiem wygląda tak:

Please login or register to see this link.

Tylko nie wiem czy ten na aukcji to jest ten mniejszy czy większy

Chyba kolega trochę źle mnie zrozumiał. Mam na myśli te baniaczki zaznaczone na zdjęciu czerwonym okręgiem a w miejscu żółtego zaznaczenia znalazłem o- ring taki czerwony plastyk pęknięty wisiał w tym zaznaczonym miejscu czy to możliwe i co to są za części i jak je uszczelnić bo tam ucieka mi czynnik

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Czy nikt nie wie co to za baniaczki na przewodach ?

Please login or register to see this quote.

Ja również podłączam się do pytania Kolegi 21jarcio

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

U mnie wyciek czynnika mam w tej części po prawej stronie zaznaczonej w kółko na czerwono,widocznej na fotce w poście nr. 5 wyżej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

Jak ta część nazywa się,osuszacz,a może skraplacz?

Edited by D.A.N.I.

Czy ktoś wie jak to uszczelnić ?

Nikt nie wie jak to naprawić ?

Guest ozi

a możesz dac inne zdjecie podglądowe bo chyba trzeba cały ten waz wymienic to jest to zaznaczone? jak to to jest szybko złączka

Edited by ozi

Tak to właśnie to co jest zaznaczone w czerwony okrąg.

Guest ozi

Witam czy może ktoś naprawiał tą złączkę jak to można rozebrać ? Czy na siłę to wyjąć jak złączkę czy trzeba coś odłączyć. Proszę o jaką kolwiek podpowiedź.

Już uszczelnione więc dziękuję za pomoc. Jak komuś się przyda to tam znajduję się zabezpieczenie które trzeba rozpiąć i wyciągnąć rurkę wymienić oringi.

Edited by 21jarcio