Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest sebastian1983

jak wymontowac plastiki / ramki od radia i pod radiem

Recommended Posts

Guest sebastian1983

jak wymontowac plastiki / ramki od radia i pod radiem

jakas porada by sie przydala

chodzi konkretnie o to co widac na zdjeciu, zdjecie pozyczone od jednego z uzytkownikow forum

Please login or register to see this image.

Please login or register to see this quote.

Hmm, robiłem to ze dwa razy bo zamontowałem sobie w tym miejscu ładnie CB RADIO. Idealnie to miejsce się nadaje, ponieważ pasują tam tzw. półkieszenie i kieszenie z allegro (ok. 25 zł). Radyjko pasuje jak ulał, kiedyś czytałem, że VA służyły w wojsku i policji i właśnie tam było przystosowane miejsce na radio walkie-talkie lub krótkofalowe - policyjne. Jak wygląda po całym zabiegu, to zapraszam na www.paluki.pl/vectra w dziale "przykłady zamontowania cb radia" - tam są fotki kolegów z klubu oraz moje radyjko.

1. ściągasz schowek (odkręcasz 4 śruby na wkrętak krzyżowy, po otwarciu schowka widać śruby)

2. 2 demontujesz popielnicę, też sprawa prosta (wykładasz popiołkę, delikatnie energicznie ciągniesz do siebie i w ten sposób masz popielnicę w ręce)

3. Odłączasz przewód zasilania zapalniczki

4. Później zobaczysz śruby na wkrętak krzyżowy (pod popielnicą)

5. Nie kojarzę, bo robiłem to rok tremu, ale dobrze jest wyjąć radio (zwykłe) aby nie przeszkadzało.

6. W następnym kroku jak dobrze pamiętam, trzeba było wyjąć zegarek/DID/BC (zależy co masz) aby pod nim odkręcić 2 śruby.

7. Jak już zacznie Ci się ta półka luźna robić, to intuicyjnie musisz zobaczyć, gdzie jeszcze trzyma, by odkręcić śruby (bo już nie pamiętam czy jest jakiś myk)

8. Heh, jak masz już cały panel w ręce, to łatwo odczepiasz te wnękę (bo jak wspomniałem wcześniej - niec nie wiercisz, nie niszczysz, tylko po ściągnięciu tej wnęki masz idealne wejście typu 1 DIN aby kupić półkieszeń/kieszeń do radia cb z allegro. A jakie, to masz pod konkretne radyjko)

10. Całość zasilanie możesz pobrać z kostki radia - tam masz stały +12V i masę i z doświadczenia wiem, że radyjko nie szumi nawet na 4 biegu dmuchawy.

11. Po zamontowaniu całości, skręcasz wszystko do kupy i masz radyjko zamontowane jak należy:

Please login or register to see this link.

Guest sebastian1983

no wlasnie chodzi o ten myk bo te sruby co mowisz mam odkrecone i ani drgnie nic. a po bokach pianka i zadnych srub ;/

Niewiem czy nie trzeba bylo odkrecic panelu z suwakami zeby luzno latal, bo chyba te 2 srubki jednoczesnie trzymaja dol i gore. Ale moge sie mylic bo dawno to juz rozbieralem. Choc nedlugo bede to robil ponownie bo zmieniam caly panel.

Guest sebastian1983

wszystko zrobione... trzyma sie na 4 srubach (2 za popielniczka, dwie za zegarem, i dwie po lewej stronie po zdjeciu plastiku podluznego pod zegarami), a radio cb juz zamontowane:) wycialem w plastiku pod radiem wymiar wys/szer radia, i wsunalem do konca az oparlo sie o antene z tylu, nie wystaje nawet za bardzo co widac, teraz tylko maskownica jakas i z glowy.

Tak to wyglada:)

Please login or register to see this image.

No dość przyzwoicie :) Widzę, że też masz presidenta, tak jak pisałem wcześniej, zakup sobie na allegro półkieszeń. Polecam z przesunięciem w prawo, co by z lewej strony było miejsce na gruchę :) Jak wiadomo, presidencik ma małe gruchy :)