Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Daxter

Słabe hamulce

Recommended Posts

Guest Daxter

Witam!

Mam Vectrę A z 92 r. Chciałem zadac kilka pytan na temat hamulcow. Bardzo głeboko zaczynaja mi brac... Nie wiem czy to wina zuzytych klockow, czy moze sa zapowietrzone. Planuje odpowietrzac te hamulce. Czy mógłby ktos powiedziec, jaki plyn hamulcowy mam kupic i jaki to jest koszt? Nie wiem nawet w ktorym zbiorniczku jest ten płyn

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:"> . Proszę o wyrozumiałosc poniewaz jest to moj pierwszy samochod.

Please login or register to see this quote.

siemka prawdopodobnie bedzie to zapowietrzony uklad hamulcowy plyn jaki to raczej niema roznicy ja przewaznie kupuje R3 lub DOT4 ale to niema roznicy jaki byle ci pasowal pod twoj portfel

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> :P hehe a co do zbiorniczka to niewim czy ty masz ABS czy zwykle podstawowe hamulce?? chociaz to wlasciwie niema tez roznicy bo czy takie czy inne zbiorniczek zawsze jest w jednym miejscu umieszczony jak otworzysz maske i staniesz kolo lewego blotnika to na wyciagnieciu reki masz takli maly zbiorniczek na nim z boku jest opisane min i max lejesz do pelna i odpowietrzasz....

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Daxter

Czyli patrżac z przodu na maskę z prawej strony?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie mam ABSu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czy to ten pojemniczek, ktory zaznaczylem na zalaczonym obrazku?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

(Samochod nie moj, to obrazek znaleziony na allegro

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale pod maska wygladaja podobnie i tez mam ten czarny pojemniczek... )

Please login or register to see this attachment.

Edited by Daxter

Witam!Ten zbiorniczek co zaznaczyłeś jest od wspomagania a od hamulcy jest bliżej podszybia taki mniejszy prostotątny biały obok serwa (takie coś okrągłe) pod tym zbiorniczkiem będziesz widział rurki hamulcowe które wychodzą z pompy.Pozdrawiam

Guest grzesiekstec

kolego zbiorniczek od plynu hamulcowego jest blizej podszybia ten bialy z nakretka od ktorej idzie wtyczka z kablem a co do wpadajacego hamulca to mialem ten sam problem bylem na odpowietrzaniu ale po kilku dniach stalo sie to samo myslalem ze mam nieszczelne przewody ale poziom plynu byl caly czas ten sam usterka minela po wymianie klockow, tarcz oraz zaciskow w bebnach

Guest Daxter

Ok, teraz nie powinienem miec z tym problemu. Dziekuje wszystkim za pomoc

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

r3 i dot4 sa niemieszalne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ze nie mozna ich mieszac.....

W autach osobowych są uzywane oleje o specyfikacji DOT a nie R.....

Guest Daxter

No ale ja nie chce z niczym tego mieszac. Jedynie z tym co zostalo

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

wystarczy ze troche zostanie w ukladzie i dolejesz o innej calkiem specyfikacji to ci sie kasza zrobi w ukladzie hamulcowym.

W autach masz tylko DOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niewyraznie pisze....