Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość hover

Vectra B pali 2 razy więcej POMOCY!!!

Polecane posty

Gość hover

Witam mam taki problem ze viki zaczela palic 15-17l/100km w mieście, na trasie około 8-9l.

Auto Full wersja z klimą (nie działa), automat.

Kontrolka od komputera sie zapalala nieraz od razu a nieraz wcale, albo po kilkunastu km.

Wkurzyłem się i pojechałem na komputer - komputer stwierdzil że Sonda Lambda (koszt ~450zł).

Narazie próbuje po kolei. Mechanik wykasował błąd i kontrolka mi się już nie pali ale spalanie sie nie zmieniło.

Na wyświetlaczu zawsze pisze błąd KUHLMITTEL (podobno jakiś czujnik(jaki))

Komputer stwierdził że uboga dawka paliwa, wymieniłem filtr paliwa i wyczyściłem zbiornik - nic nie zmieniło.

Posłuchałem silnika i usłyszałem w Pompie powietrza wtórnego trzaski - dziś czytałem na forach że może być to przyczyną i można ją odłączyć (rano spróbuje)

Powiem jeszcze że z tłumika idzie niebieski dym, jak wcisne do dechy gaz.

Czytałem również cytuje:

"

Awaria:

Uszkodzenie czujnika polozenia walu korbowego

Symptomy:

- spadek mocy

- przepaly do 15l/100 w miescie

- trudniejszy rozruch

- zapalenie sie kontrolki "check" choc nie zawsze

Kod zczytany 0335.

Koszt naprawy w ASO

Czujnik - 199PLN

Robocizna - 139PLN

Czas - ok. 1 godz.

Mozna to spokojnie zrobic samodzielnie, bez kanalu. Nastepnym razem mam 140 PLN w kieszeni.Ale bez gwarancji -to prawda.

Niech moc bedzie z wami.

JK

"

Chociaż u mnie nie ma spadku mocy, a kontrolka CHECK świeci od kąd pamiętam.

Aha i jeszcze jedno jak zczytać błędy ręcznie bez komputera?

POMOCY bo już nie moge!!

Edytowano przez hover

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Szukamy szukamy, od tego jest wyszukiwarka, jest mnóstwo postów na ten temat i nawet porady są :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

wymianą filtra paliwa i wyczyszczeniem zbiornika paliwa nie zmienia sie mieszanki paliwowej- to właśnie komputera zadanie i mechanika który ma go w ręku. poza tym jazda do mechanika po wykasowanie błedu dla mnie jest bezsensu!!! bo pojedziesz do serisu i tak cie znów podłączą pod techa i znów zapłacisz mimo tego że sam wywołasz kody błędów. nie lepiej pojechac i zrobic to porządnie? jeżeli to czujnik położenia wału korbowego - to długo nie pojeżdzisz. jazda na ubogiej mieszance tez nie jest wskazana. na razie masz nie duże koszty naprawy ale pózniej....

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> pomysl nad tym

i wcale nie musi byc to ASO ,poszukaj jakiegoś serwisu króry sie zajmuje oplami

Edytowano przez Darek.G

Może jeśli czujniki, to może czujnik temperatury silnika ? Koledze zwariował i zamiast pokazywać temp. dodatnią to pokazywał np. -90 i cały czas podawał większą dawkę paliwa.

edit: a jeśli pojawia się komunikat KUHLMITTEL stand, to od poziomu płynu chłodniczego jest komunikat.

Edytowano przez Maroo

W pierwszej kolejności przemierz ją czy działą w pełnym zakresie napięcia jest gdzieś opisane na forum jak to zrobić i w które kable się wpiąć ewentualnie googlałka też zna odpowiedz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Druga sprawa tak jak kolega wyżej pisał podjedź i zobacz czy nie poleciał czujnik temperatury ale wydaje mi się że od niego aż tak dużego przepału by nie było.

Gość hover

Witam ponownie. odczytałem dziś kod: 0130 - coś z sondą lambdą, ale do końca nie wiadomo - mechanik od kompa mówił że to nie koniecznie musi być Lambda.

Odłączyłem podciśnienie sterujące pompą powietrza wtórnego, ale nic się nie zmieniło.

Przypominam sobie jeszcze że wcześniej przed kasowaniem błędu auto rzeczywiście bez gazu ciężko odpalało, ale teraz bez gazu odpala bezproblemowo.

Dziś raz mi się stało przy ruszaniu z krzyżówki że zaczął przerywać silnik.

Ogólnie jeżdżę tak od 3 miesięcy i nic się nie zmienia, wkońcu się zbulwersowałem i muszę zrobić to bo mnie zje to auto.

Aha mechanik skasował za kasowanie błędów tylko 50zł. i mówił abym przyjechał po wymianie filtra paliwa jeszcze raz.

Dodatkowo zresetował ustawienia komputera do fabrycznych - nic nie zmieniło...

Podłączył się programem CDIF/2 a nie tym badziewnym TECH-em.

Wymianiałem już czujnik temperatury w bloku silnika ten z niebieską końcówką pod pompą EGR, obok czujnika ciśnienia oleju i nic nie zmieniło.

Poszukam coś na temat sprawdzania tej sondy lambdy.

Edytowano przez hover

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Cały czas piszesz, że wywala błąd lambdy a wymieniasz i wszystko oprócz lambdy. Wymień lambdę, nawet na sprawną używkę i powinno być git

Co do techa to dobre narzędzie dla tych co potrafią go odpowiednio obsłużyć

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.