Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość colo

stukanie w silniku

Polecane posty

Gość colo

Witam.

Prosba nie typowa bo chodzi o Tigre 1.4 16v. Kupilem ten samochodzik dla kobietki i z czasem zauwazylem ze delikatnie slychac takie stukanie , cykanie . Jak sie przysluchuje przy glowicy to wydaje sie ze to samoregulatory a jak z dolu to wychodzi ze niby panewki. Jest zalany olejem 15w/40 marki GM, jednak gdzies slyszalem ze do samoregulatorow to nie najlepszy olej. Dodam ze auto nie kopci niewiem czy bierze olej mam go pare dni dopiero.Przebieg 180 tys (podobno). Stuki slychac najbardziej na wolnych obrotach jak sie przyslucham przy przyspieszaniu nie slychac. Co to moze byc czy zmienic olej na inny moze to wyciszy samoregulatory?

Obstawiam że któraś że szklanek zakończyła swój żywot, do silników oplowskich 16v nie powinno się lać 15w40 max to 10w40. Ile już jeździ na mineralu?

Spróbuj zmienić olej na jakiś lepszy może pomoże, ja osobiście za namową dużej ilości osób również używałem GM jednak po wymianie na castrol autko odrazu inaczej pracowało i raczej do gm nie wrócę.

Gość colo

Takim jest zalany GM 15W/40. Auto jezdzi 3 lata w Polsce i napewno tyle lata na mineralu bo szkoda bylo kasy dac napewno na lepszy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Obawiam sie przejsc na polsyntetyk zeby nie rozszczelnilo tego silnika bo jeszcze straci kompresje i sobie narobie klopotu. A jaki mineralny proponujesz z lepszych?

Ja bym polecał castrol lub mobil 1

Gość kamil1515

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a można wiedzieć dlaczego akurat do 16 v ?

Edytowano przez kamil1515

Ten olej jest za gęsty i zapycha hydraulikę.

Gość colo

Czyli co nie przechodzic na polsyntetyk? Lac mineral dalej? Podobna zmiane zrobil moj znajomy w Vectrze B 1.8 przeszedl wlasnie z mineralnego na polsyntetyk i twierdzi ze ciszej silnik pracuje. Hmmm ciekawe czy to prawda

Na pewno będzie ciszej pracował ale weź pod uwagę że 3 lata jeździłeś na mineralu i praktycznie mogę stwierdzić na 100% że zacznie przepuszczać. Teraz to już niestety po jabłkach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość colo

Osobiscie nie jezdzilem tyle bo mam go pare dni dopiero. Wiec ok jaki zalac olej mineralny castrol , mobil 1 , i czy inny niz 15W-40 taki zeby hydrauliki nie bylo slychac

Ja bym zalał mineralnym castrol magnatec

Edytowano przez JarekS

Gość colo

Ok dzieki za pomoc na dniach bede zmienial i zaleje tym castrolem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.