Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest colo

stukanie w silniku

Recommended Posts

Guest colo

Witam.

Prosba nie typowa bo chodzi o Tigre 1.4 16v. Kupilem ten samochodzik dla kobietki i z czasem zauwazylem ze delikatnie slychac takie stukanie , cykanie . Jak sie przysluchuje przy glowicy to wydaje sie ze to samoregulatory a jak z dolu to wychodzi ze niby panewki. Jest zalany olejem 15w/40 marki GM, jednak gdzies slyszalem ze do samoregulatorow to nie najlepszy olej. Dodam ze auto nie kopci niewiem czy bierze olej mam go pare dni dopiero.Przebieg 180 tys (podobno). Stuki slychac najbardziej na wolnych obrotach jak sie przyslucham przy przyspieszaniu nie slychac. Co to moze byc czy zmienic olej na inny moze to wyciszy samoregulatory?

Obstawiam że któraś że szklanek zakończyła swój żywot, do silników oplowskich 16v nie powinno się lać 15w40 max to 10w40. Ile już jeździ na mineralu?

Spróbuj zmienić olej na jakiś lepszy może pomoże, ja osobiście za namową dużej ilości osób również używałem GM jednak po wymianie na castrol autko odrazu inaczej pracowało i raczej do gm nie wrócę.

Guest colo

Takim jest zalany GM 15W/40. Auto jezdzi 3 lata w Polsce i napewno tyle lata na mineralu bo szkoda bylo kasy dac napewno na lepszy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Obawiam sie przejsc na polsyntetyk zeby nie rozszczelnilo tego silnika bo jeszcze straci kompresje i sobie narobie klopotu. A jaki mineralny proponujesz z lepszych?

Ja bym polecał castrol lub mobil 1

Guest kamil1515

Please login or register to see this quote.

a można wiedzieć dlaczego akurat do 16 v ?

Edited by kamil1515

Ten olej jest za gęsty i zapycha hydraulikę.

Guest colo

Czyli co nie przechodzic na polsyntetyk? Lac mineral dalej? Podobna zmiane zrobil moj znajomy w Vectrze B 1.8 przeszedl wlasnie z mineralnego na polsyntetyk i twierdzi ze ciszej silnik pracuje. Hmmm ciekawe czy to prawda

Na pewno będzie ciszej pracował ale weź pod uwagę że 3 lata jeździłeś na mineralu i praktycznie mogę stwierdzić na 100% że zacznie przepuszczać. Teraz to już niestety po jabłkach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest colo

Osobiscie nie jezdzilem tyle bo mam go pare dni dopiero. Wiec ok jaki zalac olej mineralny castrol , mobil 1 , i czy inny niz 15W-40 taki zeby hydrauliki nie bylo slychac

Ja bym zalał mineralnym castrol magnatec

Edited by JarekS

Guest colo

Ok dzieki za pomoc na dniach bede zmienial i zaleje tym castrolem.